Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hej!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • resto
    Junior
    • 02-2015
    • 2

    Hej!

    Witam wszystkich! Od trzech lat amatorsko tworzę wina. Zazwyczaj gronowe, czasem owocowe. Oczekując na sezon winiarski, postanowiłem spróbować czegoś nowego, czyli zostać browarnikiem amatorem.
    W tej chwili mam nastawionego lagera (brewkit Gozdawa) z dodatkiem cukru. Na drożdżach dolnej fermentacji. Fermentacja trwa już dość długo, 23 dni. Według wczorajszego pomiaru ma już tylko 3,5* blg, więc to już końcówka.

    Pozdrawiam z głośnego miasta, Ryki.
  • solfernus
    Senior
    • 08-2004
    • 1025

    #2
    WITAMY GŁOŚNO NA FORUM MIESZKAŃCA RYKÓW!
    Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

    Comment

    • resto
      Junior
      • 02-2015
      • 2

      #3
      I tu pojawia się odwieczny problem odmiany. Ryki, jako liczba mnoga, powinno odmieniać się: kogo, czego? - Ryków. A u nas, wszyscy mówią: jadę do Ryk, jestem z Ryk...
      Wracając do temtu, lager zabutelkowany, i już wiem dlaczego nie powinno się używać cukru do brewkitów

      Comment

      • solfernus
        Senior
        • 08-2004
        • 1025

        #4
        OK. No to już ciszej bez zbędnego darcia japy. Witaj mieszkańcu Ryk. Twoje
        Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎