Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    Jak klasyfikujecie Tenczynek/Jakubiak, Bojanowo/Jakubiak, Grodzisk/Fortuna?
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      Trzeba dodać nową kategorię "browar wędrujący" i będzie git .

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        Trzeba dodać nową kategorię "browar wędrujący" i będzie git .
        Jedynym logicznym wyjściem jest zamknięcie Artezan Natolin i otwarcie Bazyliszek Natolin.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          I potomny wejdzie sobie na stronę i wywnioskuje, że Artezan zaczynał jako browar kontraktowy warzący u Bazyliszka. Pyszne.
          A pan tam gdzieś nawiasy jakieś widział? Ma być tylko pogrubienie: Artezan Cymbopogon lub inny wyróżnik.
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • fidoangel
            Senior
            • 07-2005
            • 3489

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Jedynym logicznym wyjściem jest zamknięcie Artezan Natolin i otwarcie Bazyliszek Natolin.
            Dokładnie tak.
            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
              A pan tam gdzieś nawiasy jakieś widział? Ma być tylko pogrubienie: Artezan Cymbopogon lub inny wyróżnik.
              Ale to jest absurd, żeby piwa Artezana były w jakikolwiek sposób pod Bazyliszkiem.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Jedynym logicznym wyjściem jest zamknięcie Artezan Natolin i otwarcie Bazyliszek Natolin.
                Wtedy nie będzie się to zgadzać z tym, że piwa są umieszczane zgodnie z miejscem warzenia.
                Powinien być Natolin i tyle.
                A i tak zdecyduje Art i będzie tak jak on będzie chciał.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wtedy nie będzie się to zgadzać z tym, że piwa są umieszczane zgodnie z miejscem warzenia.
                  Powinien być Natolin i tyle.
                  A i tak zdecyduje Art i będzie tak jak on będzie chciał.
                  Dlaczego nie? Przecież w obu wypadkach będzie zaznaczone, że jest to Artezan Natolin i Bazyliszek Natolin. Co Ci się nie zgadza? Jakby Bazyliszek przewiózł ten sprzęt do Otwocka, to oczywiście nie widziałbyś innej opcji, ale ponieważ sprzęt stoi w tym samym miejscu, to wg Ciebie jest to ten sam browar?
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4305

                    Przepraszam, mamy 125 browarów, bo Miedzianka, co wynika z fejsgłupa już wypuściła swoje piwa do sprzedaży.

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      Kopyr, a wiesz może jak od strony technicznej stoi browar w Błoniu w stosunku do starego? Dużo osób narzeka ostatnio na produkcje z niego podchodzące, że gorsze od Natolina. Ja piw Artezana z Natolina nie piłem, a nowy Pacyfik faktycznie mnie nie powalił i był strasznie wodnisty. Nie jest przypadkiem tak, że nowy browar ma mieć przede wszystkim większe moce przerobowe?

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kopyr, a wiesz może jak od strony technicznej stoi browar w Błoniu w stosunku do starego? Dużo osób narzeka ostatnio na produkcje z niego podchodzące, że gorsze od Natolina. Ja piw Artezana z Natolina nie piłem, a nowy Pacyfik faktycznie mnie nie powalił i był strasznie wodnisty. Nie jest przypadkiem tak, że nowy browar ma mieć przede wszystkim większe moce przerobowe?
                        Nic jeszcze z nowego nie próbowałem. Ja myślę, że to jest efekt niedostępności. Jeśli kiedyś nie było można się napić Pacyfika, to on stawał się legendarny niczym WestXII czy inny Okocim Porter. Teraz kiedy jest bez problemu dostępne to jest narzekanie. Inna sprawa, że oczywiście nowego sprzętu trzeba się nauczyć, nabrać w nim wprawy, to trochę potrwa. Porównanie nowego i starego browaru masz tutaj.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          W Warszawie efekt niedostępności nie występował, a piwo z Błonia rozczarowuje tak samo, jak gdzie indziej.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dlaczego nie? Przecież w obu wypadkach będzie zaznaczone, że jest to Artezan Natolin i Bazyliszek Natolin. Co Ci się nie zgadza? Jakby Bazyliszek przewiózł ten sprzęt do Otwocka, to oczywiście nie widziałbyś innej opcji, ale ponieważ sprzęt stoi w tym samym miejscu, to wg Ciebie jest to ten sam browar?
                            Tak ten sam, zmienił się tylko właściciel.

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tak ten sam, zmienił się tylko właściciel.
                              Ale jakby cały sprzęt przewieziono 10 km to byłby inny browar?

                              A taka ciekawostka - Browar Zwierzyniec. Ten sam właściciel, ta sama nieruchomość, ale inna warzelnia i inny budynek. To jest wg Ciebie nowy browar czy ten sam?
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • yaro74
                                PremiumUżytkownik
                                • 09-2012
                                • 2089

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ale jakby cały sprzęt przewieziono 10 km to byłby inny browar?

                                A taka ciekawostka - Browar Zwierzyniec. Ten sam właściciel, ta sama nieruchomość, ale inna warzelnia i inny budynek. To jest wg Ciebie nowy browar czy ten sam?
                                Co by było gdyby.

                                Co do Zwierzyńca dla mnie to ten sam browar.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎