Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe hobby, polećcie mi "dobre" piwo z marketów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sivesgaard Wyświetlenie odpowiedzi
    Po prostu z przyzwyczajenia. :P
    Nie chciałem urazić żadnego konesera używając zwrotów dobre piwo i market w 1 zdaniu.

    Co do sklepów specjalistycznych to za jakie pieniądze można kupić dobre piwo?
    Za takie same jak w markecie, czasem coś tu jest złotówkę tańsze, czasem droższe.

    Comment

    • czecholand
      Member
      • 07-2013
      • 58

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
      Dlaczego w tytule napisałeś dobre w cudzysłowie ? Cudzysłowomania czy chodzi Ci tak na prawdę o jakieś paskudne piwo bo mniejwięcej tak rozumiem piwo określone słowem "dobre" ?
      Przecież co jest "dobrym" piwem dla Ciebie nie musi być dobrym piwem dla kogoś innego dlatego cudzysłowie.
      www.czecholand.pl

      Comment

      • oczko21
        Member
        • 11-2014
        • 72

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sivesgaard Wyświetlenie odpowiedzi

        Co do sklepów specjalistycznych to za jakie pieniądze można kupić dobre piwo?
        okolo 8 zł. Jeśli to twój zupełny początek to ja bym Ci jednak polecił to grodziskie, żywiec apa, Lwówek jankes, portery, piwa z ambera, piwa browaru kormoran, piwa pszeniczne, często spotykanego Guinnessa no i od poniedziałku piwa z lidla może Cię zachęci to ze ja rok temu pierwszy raz trafiłem na inne piwo kupując piwa angielskie z lidla i od tego czasu starałem się próbować coraz ciekawszych piw, poznawać style i robie swoje własne piwko. Piwa ze sklepów specjalistycznych za 8zl mogą cię zrazić od początku ceną a jest duże prawdopodobieństwo że smak tez będzie za dużym szokiem.

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oczko21 Wyświetlenie odpowiedzi
          okolo 8 zł. Jeśli to twój zupełny początek to ja bym Ci jednak polecił to grodziskie, żywiec apa, Lwówek jankes, portery, piwa z ambera, piwa browaru kormoran, piwa pszeniczne, często spotykanego Guinnessa no i od poniedziałku piwa z lidla może Cię zachęci to ze ja rok temu pierwszy raz trafiłem na inne piwo kupując piwa angielskie z lidla i od tego czasu starałem się próbować coraz ciekawszych piw, poznawać style i robie swoje własne piwko. Piwa ze sklepów specjalistycznych za 8zl mogą cię zrazić od początku ceną a jest duże prawdopodobieństwo że smak tez będzie za dużym szokiem.
          Ja tam jestem zwolennikiem większych zrywów niż polityki małych kroczków. Jak jest ciekawy stylów to niech zaczyna od dobrych piw a nie od miernot z Ambera tylko dlatego że są pare złotych tańsze. Nie mówię, ze ma się porywać na Smoky Joe, ale z doświadczenia wiem, ze jak się czegoś nie pokocha od razu to nie ma szans się na to jakoś przygotować. Jak mnie znajomi zawsze prosili o jakieś typy, albo bym im coś wybrał to zawsze szedłem w kierunku wyrazistych piw, witbier, AIPA z Kormorana, Dymy Marcowe i Dobry Wieczór z Pinty, Śrup, Wiva la vita. Osoba pragnąca zasięgnąć nowości nigdy nie rozsmakowała się we wszystkich piwach na raz, ale kilka zawsze zrobiło na tyle dobre wrażenie by do nich później wracać, a pozostałe choć "nie w gust" były oceniane jako ciekawe, inne, zaskakujące.

          W Katowicach macie na pewno knajpy z piwem rzemieślniczym, dobra opcja to przejść się do takiego przybytku, pogadać z barmanem, zapytać o poradę - taki kontakt w tego rodzaju pasji jest najlepszy. W knajpie można często zamawiać mniejsze pojemności i tak w cenie 6 zł spróbować 2-3 nieznanych piw i być już o jakąś wiedzę mądrzejszy.

          Comment

          • oczko21
            Member
            • 11-2014
            • 72

            #20
            Staram się pomóc jak moge z doświadczenia. Półtora roku temu nie piłem nic poza eurolagerami a gdy kupiłem lwowka jankesa to mi wykrecalo twarz i nie wiedziałem co to za dziwne zapachy, perfumy jakieś i to w cenie 2 'piwerek'. Ogólnie to każdy z nas zaczynał inaczej ale staraj się poznawać nowe style i jeśli stać cię na ten całkiem drogi sport to po paru piwach zalapiesz o co chodzi. Jak pijesz piwo to poczytaj sobie w internecie o jego stylu, tutaj na forum możesz zobaczyć co inni w tym piwie czują i sprawdzaj czy ty tez czujesz to samo.

            Comment

            • noodles
              Senior
              • 09-2005
              • 700

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sivesgaard Wyświetlenie odpowiedzi
              Jestem z Katowic
              Wczoraj spędziłem kolejne godziny na czytaniu i przejadę się po żabkach i marketach w poszukiwaniu piw sprawdzonych browarów jak alebrowar czy artezan zamiast szukać konkretnego piwa.
              Spiszę też sobie wszystko co mi polecieliście

              Wszyscy piszą gdzie masz szukać dobrych piw a ty w kółko "Żabka i markety". Tam nie ma Alebrowaru i Artezana. Katowice to może nie stolica dobrego piwa ale też nie pustynia. Na forum znajdziesz adresy wszystkich miejsc wartych odwiedzenia. Ja życzę powodzenia w odkrywaniu nowych światów. W Żabkach i marketach też bo na nich pewnie się skończy.
              Moja kolekcja podstawek

              Comment

              • Estrelicia
                Senior
                • 09-2014
                • 108

                #22
                „Nie wiem, nie znam się, zarobiona jestem” ale powiem Ci, że dobrze trafiłeś chcąc pogłębić wiedzę na temat piw – bb to doskonały adres Jeszcze rok temu żyłam w błogiej nieświadomości, nie zdając sobie sprawy, że piwo może TAK RÓŻNIE i TAK DOBRZE smakować ! Na szczęście mam „piwnego przewodnika”, z którym od czasu do czasu poznaję nowe, ciekawe piwa. Na chwilę obecną moje serce podbiły portery i stouty ale nie mówię nie innym gatunkom. W Katowicach znajdują się i fajne sklepy specjalistyczne z piwem i fajne knajpki, w których można podyskutować i podegustować „napój Bogów” Poczytaj odpowiednie działy na bb – są pomocne dla tych, którzy mają nowe hobby

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika czecholand Wyświetlenie odpowiedzi
                  Przecież co jest "dobrym" piwem dla Ciebie nie musi być dobrym piwem dla kogoś innego dlatego cudzysłowie.
                  Wiem że w dobie kraftu i kiperskiego ciumkania browarów na forach nie będzie to popularne ale przynajmniej szczere. Dla mnie dobre jest z 90 procent pitych piw (a pije bardzo różne piwa, nie tylko kilka preferowanych marek), pozostałe 10 albo nawet i mniej procent określiłbym z kolei jako "dobre".
                  Co poradzę że mi smakują
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎