Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciemne, karmelowe piwo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Matek1pikus
    Junior
    • 08-2015
    • 2

    Ciemne, karmelowe piwo

    Witam serdecznie!
    Chciałbym zaciągnąć języka u bardziej doświadczonych piwowarów, gdyż zrobiłem juz dwie warki 6 zbóż i monachijskie jasne, ponieważ lubię piwa jasne ale dla mojego dziadek który gustuje bardziej w ciemnych piwach karmelowych chciałbym zrobić takie oto piwo i tu pytanie: jakie jest dobre karmelowe piwo albo jakieś takie słodkie kawowe o ile takie istnieje, tylko jest taka sytuacja żeby te pyfko nie było zbyt mocne.
    Z góry Dziękuję za pomoc
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Nie wiem czy rozumiem pytanie, ale ciemne, słodkie i kawowe piwo to milk stout.

    Comment

    • Matek1pikus
      Junior
      • 08-2015
      • 2

      #3
      Aha czyli już kawowe mam i spróbuje je uwarzyć, a te karmelowe piwo? bo szukałem jakiegoś dobrego karmelowego ale jak dla mnie wszystkie opisy tych piw są takie same i ciężko mi wybrać, wiec chcem się kogoś kto już takie ważył/pił poprosić o to żeby któreś Lepsze z tych piw mi polecił

      Comment

      • karpiowski
        Junior
        • 11-2008
        • 23

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Matek1pikus Wyświetlenie odpowiedzi
        Aha czyli już kawowe mam i spróbuje je uwarzyć, a te karmelowe piwo? bo szukałem jakiegoś dobrego karmelowego ale jak dla mnie wszystkie opisy tych piw są takie same i ciężko mi wybrać, wiec chcem się kogoś kto już takie ważył/pił poprosić o to żeby któreś Lepsze z tych piw mi polecił
        Ja kiedyś ważyłem piwa karmelowe, ale niestety nie mogę Ci polecić konkretnego. Wszystkie ważyły podobnie - pół litra to ok. 500 g.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19165

          #5
          Jeśli miałbym takie robić to wziąłbym słód pilzneński, carapils lub carahell (tak gdzieś 30-40%) i zacierał na słodko. Pod koniec zacierania, albo w trakcie wysładzania dodałbym jakiś ciemny/palony (ekstrahowany na zimno), dla korekty barwy. Drożdże suche Windsor.
          Taki miałem kiedyś plan, ale go nie zrealizowałem.
          Last edited by e-prezes; 11-08-2015, 17:09.

          Comment

          • abran
            Junior
            • 08-2015
            • 5

            #6
            Pewnie dobrze sprawdzi się piwo karmelowe, ale aż takim ekspertem nie jestem, żeby szczegółowo doradzać.

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Matek1pikus Wyświetlenie odpowiedzi
              ale dla mojego dziadek
              Ciekawa składnia.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Matek1pikus Wyświetlenie odpowiedzi
              który gustuje bardziej w ciemnych piwach karmelowych
              Dziadek najprawdopodobniej wspomina piwa karmelowe z lat siedemdziesiątych, które były dosładzane po fermentacji i odfiltrowaniu. Dzisiaj najbliżej tego będzie Karmi Classic, tyle że ma znacznie mniej alkoholu.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Taki miałem kiedyś plan, ale go nie zrealizowałem.
              I bardzo dobrze, bo wystarczy dać 10 - 20% słodu karmelowego 130 EBC i nie trzeba nic dobarwiać. Wychodzi jak trzeba.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎