Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwa, których powinno się spróbować?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Beryfes
    Junior
    • 08-2015
    • 4

    Piwa, których powinno się spróbować?

    Chciałbym dowiedzieć się, jakie piwa warto i powinno się spróbować. Takiego, którym można się zachwycać oraz jest ku temu powód. Proszę o podanie pozycji które są łatwo dostępne jak i trudno dostępne. Co do rodzaju piwa, to odpowiada i z chęcią spróbuję każdego. Mieszkam w mieście Łódź, dlatego też tam będę się rozglądać. Jeżeli jest już taki temat to proszę mnie skopać.
    Last edited by Beryfes; 20-08-2015, 12:25.
  • zasada
    Senior
    • 05-2007
    • 184

    #2
    Rzuć okiem do tego wątku, tam masz jakąś szybką namiastkę odpowiedzi bez konieczności przeczesywania opinii na forum czy rankingów B.BIZ/ Beeradvocate/ RateBeer.
    Ja z ostatnich rzeczy jakie miałem okazję pić wskazałbym na Geronimo z Faktorii, Shamana z Kingpina i Late Red z Shepherd Neame (w sumie z promocji Lidla).
    edit: skoro jesteś w Łodzi, przejdź się do Piwoteki Narodowej albo Chmielowej Doliny, porozmawiaj z barmanami, powiedz czego oczekujesz i będzie dobrze
    Last edited by zasada; 20-08-2015, 12:40.
    Każde zwierzę koi dotyk
    Blaszony

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Prawda jest taka, że każdym styl piwa ma swoich fanów i antyfnów, każdy ma coś co czyni go odrębnym bytem. Polecam przejrzeć wykaz stylów z rate beer/beer advocate i spróbować wypić po dwa piwa z pośród tych lepiej ocenianych w danym stylu. Polecam szczególnie te mocno inne od typowo postrzeganego "piwa", np gose, rauchbier, saison, gueze, piwo na słodzie od whisky, stouty z dodatkiem kawy itd.
      Last edited by pioterb4; 20-08-2015, 16:04.

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        #4
        Na pewno warto spróbować: Duvela, klasycznego niemieckiego weizena ("Franciszkaner") i polskiego porteru bałtyckiego z górnej półki. To moim zdaniem taka podstawowa klasyka.

        Comment

        • Beryfes
          Junior
          • 08-2015
          • 4

          #5
          Dziękuję serdecznie Wam za odpowiedź, każdemu z osobna. Nie spodziewałem się tak życzliwej pomocy.
          Pospisywałem sobie już listę piw, które chciałbym skosztować, wyszło ich tyle, że będę musiał to rozłożyć w czasie, ze względów finansowych.
          Jeżeli ktoś jeszcze ma ochotę się wypowiedzieć i polecić jakieś piwo z chęcią na to czekam.
          Być może uda mi się zrobić taką listę piw które zebrałem i ta lista by się przydała takim amatorom jak ja, gdyż piw jest tyle, że naprawdę ciężko wybrać właściwe. Swoje zapiski obecne tych piw, które mam spróbować opierałem na Waszej podpowiedzi, tematach na tym forum oraz na stronach gdzie oceniane są piwa kraftowe, czy też na filmach Tomasza Kopyry.

          Pozdrawiam i dziękuję serdecznie jak i dziękuje z góry tym, którzy jeszcze się tutaj wypowiedzą.

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            #6
            Jesli masz jakiegos kompana, ktory chcialby przeprowadzac z Toba degustacje, to zawsze mozecie kupic razem np. 10 roznych i kazde wypic na spolke. Wtedy zamiast 5 roznych piw jednego wieczoru skosztujesz 10. ;-) Ja tak robilem, dopoki moj kumaty kumpel nie wyprowadzil sie do innego miasta...

            Comment

            • Beryfes
              Junior
              • 08-2015
              • 4

              #7
              Jeżeli jest ktoś z Łodzi lub okolic z chęcią mogę stworzyć z nim piwną społeczność, może też znajdzie się więcej osób i stworzymy grupę .

              Kolejna kwestia - które piwo z browaru Lwówek jest najciekawsze?

              Comment

              • KobiNalewka
                Senior
                • 05-2012
                • 286

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Beryfes Wyświetlenie odpowiedzi
                Kolejna kwestia - które piwo z browaru Lwówek jest najciekawsze?
                Zdecydowanie Jankes

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GioCare
                  Nie robię sobie jaj, nie obchodzi mnie to czy jest to IPA czy nie. Mówię ogólnie o smaku. Dla mnie smakuje to piwo idealnie! Całkowicie inne od tych co zazwyczaj pijam czyli zwykłe sklepowe.
                  Ale założyciel tematu nie pytał co CI smakuje, tylko prosił o piwa kamienie milowe które warto/należy spróbować. Jak ktoś chce poznać przełomowe potrawy to wypada podawać kaczkę która udaje krolika albo zupę z rekina zrobioną na karpiu, choćby ta byłą inna od tej ze sklepu? Chyba nie bardzo, bo wypacza pojęcie o danym temacie.

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ale założyciel tematu nie pytał co CI smakuje, tylko prosił o piwa kamienie milowe które warto/należy spróbować. Jak ktoś chce poznać przełomowe potrawy to wypada podawać kaczkę która udaje krolika albo zupę z rekina zrobioną na karpiu, choćby ta byłą inna od tej ze sklepu? Chyba nie bardzo, bo wypacza pojęcie o danym temacie.
                    Co do polskich "kamieni milowych" (regionalnych/rzemieślniczych, a i koncernowych, vide obecny Żywiec Porter), to często jest tak że niestety dzisiaj to często zupełnie inne piwa od pierwowzorów z czasów świetności.

                    Comment

                    • Beryfes
                      Junior
                      • 08-2015
                      • 4

                      #11
                      Koledzy, nie kłóćmy się, piwo ma nas łączyć a nie dzielić . Wszystkie opinie czy wyrażenie swojego zdania w tym temacie będzie dla mnie cenne.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎