Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka - Browar Gontyniec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #16
    Na szczęście jeszcze rok pozostal do FDP, jest czas na pomyślunek
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #17
      To raczej on ma jeszcze rok aby wycofać się z tych kretyńskich planów zniszczenia browaru w Czarnkowie albo żeby owa organizacja jaka ona nie jest, do/finansowywująca ten żenujący pomysł odwołała nań granty.
      O to prosimy Cię Panie Boże
      Last edited by Cooper; 22-05-2014, 20:29.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Mastermind1
        Senior
        • 02-2013
        • 248

        #18
        Rewitalizacja powinna oznaczać przywrócenie do życia. W odniesieniu do czynnego browaru jest nadużyciem nazywanie rewitalizacją projektu, którego realizacja skutkować będzie w rzeczywistości wygaszeniem działalności produkcyjnej tego browaru.

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie wiem czy to dobry pomysł aby zapraszać ich na FDP.
          Zgadza się, w tym roku prawdopodobnie byli ostatni raz, chyba, że piwo się poprawi.
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • a1410
            Senior
            • 08-2003
            • 613

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
            Z nieukrywaną satysfakcją powiem: mówiłem że tak to się skończy.
            Ja natomiast piszę to bez satysfakcji; też mówiłem, że tak to się skończy...

            Comment

            • Maciass
              Senior
              • 03-2009
              • 172

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              Fakt, już nie śledzę wydarzeń tak jak kiedyś. Ale pytałem między innymi dlatego, że nie ogarnąłem, co ma oznaczać ta kretyńska nazwa.

              Część powierzchni produkcyjnej browaru zostanie udostępniona dla zwiedzających, z historią browaru będzie można zapoznać się w małym muzeum - poinformowała spółka.

              Ciekawe co będzie pod historią najnowszą.

              Tym bardziej warto docenić Marka Jakubiaka, niezależnie od różnych zastrzeżeń do poziomu Ciechana i kilku innych piw BRJ oraz kwestii polityczno-światopoglądowych.
              Szkoda, ze BRJ to jedyna firma w PL która skutecznie daje kolejne życie starym browarom

              Comment

              • czarny7a
                Junior
                • 09-2006
                • 2

                #22
                Na tą chwilę nic się jeszcze nie dzieje na zewnątrz Browaru ( wewnątrz chyba też). Browar w Czarnkowie wymaga dużego wkładu, w "odświeżenie". Miejmy nadzieję, że produkcja pozostanie nadal w tym budynku. Rozlewnia podobno ma być zlikwidowana, a piwo będzie rozlewane w Kamionce ( tam chyba jest przewieziony sprzęt z Konstancina).
                Miesiąc przed podpisaniem aktu notarialnego z nowym właścicielem, w 2012 roku udało mi się wejść do Browaru. Zrobiłem wówczas kilka panoram pomieszczeń do, których zostałem wpuszczony. Zrobiłem Wirtualną wycieczkę z elementami, krótkiej historii Browaru. Większość materiałów (etykiety informacje) znalazłem w internecie, część ze zbiorów własnych. Oto link do wycieczki: http://pro4.home.pl/czarny7a/browar_w_czarnkowie/
                Jeśli coś się zacznie dziać, postaram się napisać.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4305

                  #23
                  Będziemy czekali.
                  W sumie to dziwna sytuacja, że właściwie nie wiadomo, czy jakaś forma produkcji piwa zostanie zachowana, czy też nie.

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #24
                    Będzie jak zwykle. Po polsku.
                    Teraz słodkie pierdzenie o "rewitalizacji", "odświeżeniu", "nadaniu nowej funkcji", "ożywieniu miasta", "zachowaniu marki", "nowych miejscach pracy", "zachowaniu charakteru miejsca" a skończy się na kolejnej polskiej bieda-tandecie w wykonaniu lokalnego biedabiznesmena "na (szybkim) dorobku" z "kompleksem Kulczyka", w stylu "centrum handlowego" w Wyszkowie w miejscu browaru, z prostokątnymi plastikowymi oknami wlepionymi na wyciekającą piankę montażową w dawne łukowate otwory okienne, łatami z cegły pasującej do starej tak jak klapki Kubota do garnituru Armaniego oraz obwieszeniem całości billboardami sieci Avans z M. Wiśniewskim reklamującym TV LCD 32'' oraz sieciówką Lidla lub Biedronki otoczoną morzem kostki dałna.
                    Przykład owej "baszty" w wizce browaru(?)/centrum handlowego pokazuje z jakim poziomem estetyki i smaku niestety będziemy mieć do czynienia w miejscu (bo to pewnie jedyne co w praktyce pozostanie) około 100-letniego browaru.
                    Ja przynajmniej nie jestem pewien czy chcę zobaczyć aktualną fotodokumentację "postępu prac" Kolego Czarnego bo aż się jej boję
                    Last edited by Cooper; 23-05-2014, 20:39.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4305

                      #25
                      I pewnie masz rację.
                      Bardzo powściągliwie się wypowiedziałem, bo przecież "czarnowidztwo" nie jest w modzie.
                      Zatem celnie to ująłeś, co nie zmienia faktu, że nawet jeśli się tak skończy, można jednak oszczędzić złudzeń ludziom mających sentyment do Noteckiego. I własnie takie zwyczaje jeśli chodzi o informację są niezwykle irytujące.

                      Comment

                      • czarny7a
                        Junior
                        • 09-2006
                        • 2

                        #26
                        Wypowiedzenie umowy w sprawie udzielenia pożyczki w ramach inicjatywy Jessica na realizację projektu pn. ?Browar City Czarnków.

                        Więcej oto link: http://gielda.onet.pl/wypowiedzenie-...munikaty-detal

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          #27
                          Jakby co, browar w Czarnkowie pracuje na pełnych obrotach, wyprzedzając produkcyjnie ich bratni browar w Kamionce.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • misha22
                            Senior
                            • 12-2008
                            • 128

                            #28
                            Gdzie fizycznie zamykano piwo z logo Gontyniec bo w necie znalazłem tylko : "Gontyniec – kulminacja pasma wzgórz morenowych Wysoczyzny Chodzieskiej,"
                            Z góry dziekiza odp.
                            M​

                            Comment

                            • Pankracy
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2768

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika misha22 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Gdzie fizycznie zamykano piwo z logo Gontyniec bo w necie znalazłem tylko : "Gontyniec – kulminacja pasma wzgórz morenowych Wysoczyzny Chodzieskiej,"
                              Z góry dziekiza odp.
                              M​
                              Browar Gontyniec to firma, która została założona w 2010 roku przez grupę inwestorów zainteresowanych przejęciem od Skarbu Państwa zakładu piwowarskiego w Czarnkowie. W późniejszym czasie (po przejęciu browaru w Czarnkowie w 2011 roku i różnych transformacjach w tej firmie) doszło do marginalizacji pierwotnej nazwy. Od 2016 roku występują jako firma Browar Czarnków.

                              Początkowo firma Browar Gontyniec produkowała piwa marki "Gniewosz", które były kontraktowane w Witnicy i Bielkówku. Z czasem wszystkie piwa były produkowane w Czarnkowie, a w następnym etapie również w Kamionce (gdzie zbudowano od podstaw zakład pod nazwą Browar Gontyniec korzystając z instalacji ze zlikwidowanego zakładu Browar Konstancin). Marka piwa "Gniewosz" z czasem zmarginalizowana zanikła. Zastąpiła ją marka piwa "Gontyniec".

                              Kilka lat temu zaprzestano całkowicie produkcji w Czarnkowie (browar został wyeksploatowany, nie przeprowadzono jego modernizacji), skoncentrowano się jedynie na produkcji w zakładzie Browar Gontyniec. Obecnie cała produkcja odbywa się pod firmą Browar Czarnków w Kamionce (w dawnym browarze, który nosił nazwę Browar Gontyniec).

                              Comment

                              • misha22
                                Senior
                                • 12-2008
                                • 128

                                #30
                                Dzieki za wyczerpujące info. Czyli grupa ma duże "sukcesy" najpierw Konstancin a potem Czarnków....

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎