Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Drozdowo... żyje czy nie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dri
    Junior
    • 06-2007
    • 17

    #16
    załapałem się chyba na samą końcówkę, ale Wiśniowe było przednie
    Dzieki, PzD

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dri Wyświetlenie odpowiedzi
      załapałem się chyba na samą końcówkę, ale Wiśniowe było przednie
      Nie tylko wiśniowe.
      Generalnie robili niezłe piwa.

      Comment

      • dri
        Junior
        • 06-2007
        • 17

        #18
        Mi się kojarzy z Wiśniowym, bo będąc w delegacji przenocowaliśmy z kolegą w agrpturystyce. Nie dość, że tanio - to późnym wiezorem czekali na nas gospodarze z takim "wynalazkiem" w ilośi praktycznie nieograniczonej... to była gościna
        Dzieki, PzD

        Comment

        • dudus
          Junior
          • 03-2009
          • 2

          #19
          Browar umarł byłam tam w dniu jego śmierci

          Comment

          • maskot5pu
            Junior
            • 05-2012
            • 3

            #20
            Jakby kogoś interesowało to mam kupę (kilkaset )dokumentów z browaru w Drozdowie z tat 1886-1893 chętnie się podzielę.pozdrawiam

            Comment

            • DzD02
              Junior
              • 05-2015
              • 2

              #21
              Jeśli jeszcze żyjesz to bardzo chciałbym dowiedzieć się więcej o tych dokumentach odnośnie Browaru. Skąd je masz i gdzie można je obejrzeć.

              Comment

              • maskot5pu
                Junior
                • 05-2012
                • 3

                #22
                Pytanie zabrzmiało co najmniej podejrzanie ,nie ukradłem w każdym razie!Mam to koło 25 lat udostępniałem to dla muzeum Lutosławskich w Drozdowie.

                Comment

                • DzD02
                  Junior
                  • 05-2015
                  • 2

                  #23
                  Nie miałem złego na myśli, po prostu się interesuje i powiedzmy, że znam obecnego właściciela budynku po browarze. Z tego co piszesz te materiały, jakby co, są w posiadaniu muzeum w Drozdowie tak?

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #24
                    Rozumiem Maskot że pod słowem "podzielę się" nie masz na myśli rozdawnictwa ich a upublicznienie ich treści. Jeśli jest ich kilkaset to pewnie jest to jakaś księga np rozrachunkowa browaru lub coś w tym rodzaju.
                    Kilkaset dokumentów (stron?) to ilość faktycznie potężna, w praktyce nie możliwa do pokazania zwłaszcza na naszej stronie ale może napiszesz coś więcej o nich albo pokażesz TUTAJ (lub w Galerii) przynajmniej kilka, wg Ciebie najciekawszych np zawierajacych jakieś grafiki np nagłówki firmowej papeterii, jeśli takowa tam jest.
                    Muzeum o którym piszesz to mała placówka położona raczej na uboczu i mało kto z nas tam zagląda/ł by się z tymi dokumentami zapoznać (jeśli w ogóle są udostępnione publice a nie np tam jedynie przetrzymywane w archiwum). Ja akurat byłem około 15 lat temu w tym muzeum gdy odbywała się jakaś skromna wystawa a w zasadzie wystawka nt browaru Lutosławskiego ale nie kojarzę takich dokumentów. Może po prostu jeszcze wtedy ich nie było w muzealnych zbiorach.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DzD02 Wyświetlenie odpowiedzi
                      znam obecnego właściciela budynku po browarze
                      Budynek po browarze Lutosławskiego nie istnieje już od dziesiątek lat. Podejrzewam że chodzi Ci o współczesny drozdowski browar który krótko istniał w latach 90. ale to zupełnie inny browar. Jego budynki pewnie stoją do dziś a przynajmniej stały gdy ostatni raz byłem w tej miejscowości.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #26
                        Kilka lat temu jeszcze stał:

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Kemp
                          Senior
                          • 03-2002
                          • 357

                          #27
                          Obiekt na zdjęciu przedstawia budynek, w którym mieściło się "współczesne Drozdowo". Jak jest teraz nie wiem, ale 3 lata temu był wykorzystywany jako magazyny owoców i warzyw produkowanych przez obecnego właściciela. Istnieją pozostałości po historycznym browarze. W kierunku na lewo od tego na zdjęciach. Wg relacji właściciela są to piwnice (aczkolwiek ponad poziomem gruntu pewnie dlatego, że jest bardzo blisko rzeki), które też wcześniej służyły przechowywaniu nowalijek. Sam teren jest trochę mało dostępny. Z drogi głównej nie widać zabudowań, trzeba zjechać wąską drogą w dół w kierunku rzeki Narew i w lewo.
                          Kemp

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎