Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Instalacja Piwna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Zumer
    Junior
    • 02-2014
    • 4

    Instalacja Piwna

    Cześć wszystkim, planuję w najbliższym czasie otworzyć Pub. Wszystko ładnie pięknie, ale nie mam praktycznego pojęcia jak działa instalacja piwna (mam nadzieję, że dobrą nazwę podaję).
    Pomyślałem, że lepiej będzie spytać się na forum ludzi bardziej doświadczonych ode mnie niż kupować w ciemno, mam więc parę pytań i liczę na waszą pomoc!

    1. Czy kolumna to po prostu rura z powtykanymi kranami w, której znajdują się przewody z piwem i wodą? Chciałem zrobić takową samemu z drewna, i zastanawiam się czy są ku temu przeciwwskazania...
    2. W internecie udało mi się znaleźć taki o to konfigurator zestawów. I nie mam pojęcia ilu i jak długich kabli będę potrzebował. Wydedukowałem, że 8 przewodów z piwem, które wejdą do 8 obiegowej chłodziarki 8 przewodów na CO2 które podłączam do głowicy, i pyton 8 + 2 czyli 8 przewodów na piwo i 2 na wodę (jeden wprowadza drugi odprowadza) nie wiem na ile jest to poprawne dlatego prosiłbym o poprawienie mnie.
    3. Nie wiem czy będę w takim razie potrzebował 8 butli z CO2 czy tylko jednej, a może 4? I jeżeli wystarczy jedna to czy musi być ona jakaś specjalna?
    4. Reduktory - wiem, że jeden na butlę, a gdzie 8 pozostałych? W teorii wiem, że ciśnienie powinno być nieco wyższe niż w kegu z piwem, prawda to?
    5. Złączki, - co to jest? Do czego służy? Myślę, że ma to związek z przewodami, ale nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób
    6. Czego potrzebuję do czyszczenia owego osprzętu? Czy Musze kupować adapter myjący z butlą i użyć odpowiedniego środka? Czy może jest to kompletnie nie potrzebne i jest łatwiejszy sposób?
    7. Czy odpieniacz jest mi do czegokolwiek potrzebny?
    8. Wiem, że wiele z tych rzeczy z konfiguratora mogę dostać taniej np. krany, chciałbym dowiedzieć się czy mogę kupić dowolne reduktory (lub inne podzespoły) czy muszę być one jakieś specjalne (że na wylocie maja mieć 3/8 to się domyślam po rurce)
    9.Czy jest coś co będzie mi potrzebne, a nie ma tego na liście? (Prócz butli CO2 oczywiście)

    Jeżeli wiecie, że można kupić coś taniej/lepszego za te same pieniądze to oczywiście proszę o informacje
    Wiem, że dużo tego wszystkiego i nie jestem pewny czy odpowiedni dział, ale będę wdzięczny za odpowiedz na każde pytanie lub poradę, dla najbardziej pomocnych darmowa kolejka w nowo otwartym lokalu
    Jeżeli ktoś ma doświadczenie i mógłby się nim podzielić tzn. odpowiedzieć na te i inne pytania w prywatnej rozmowie byłbym baaardzo wdzięczny i zobowiązany.
    Uprzedzając pytania, lokal będzie mieścił się w Bydgoszczy.

    Pozdrawiam, Paweł.

    Edit: Aha nie wiem czy dobry dział, także jeżeli się pomyliłem to przepraszam za kłopot!
    Last edited by Zumer; 15-02-2015, 22:29.
  • Jimmy_jb
    • 11-2005
    • 911

    #2
    Zatrudnij się w jakimś pubie jako pomocnik barmana to się nauczysz i jeszcze Ci za to zapłacą.
    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

    Comment

    • Zumer
      Junior
      • 02-2014
      • 4

      #3
      Pieniądze mam, nie mam czasu. Już wolę iść do pubu i zapłacić stówę, za to żeby mnie nauczono. Jednak głupio bym się czuł dzień później robiąc temu komuś konkurencję... Dlatego wolę zapytać się na forum, którego dodatkową przewagą jest to, że mogę nabytą wiedzę porównać, a ja nie lubię polegać na jednej opinii

      Pozdrawiam

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #4
        Skoro nie masz problemów z płaceniem, to może po prostu zapłać komuś żeby ci to zaprojektował?
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #5
          Schładzarka to przeżytek, teraz robi sie komory chłodnicze
          np https://www.facebook.com/setkapub/posts/926115827433781
          Last edited by anteks; 15-02-2015, 23:17.
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • gobong
            Senior
            • 04-2005
            • 658

            #6
            Kolejny bogaty inwestor szastający wirtualnymi stówkami w sieci, szukający darmowej porady najlepiej kursu,oraz może ktoś ma taki zbędny projekt. Posłuchaj rady zgody, nie masz o tym zielonego pojęcia, masz podobno kasę, zatrudnij fachowców.

            Comment

            • Zumer
              Junior
              • 02-2014
              • 4

              #7
              Okej, zanim wyleje się jeszcze więcej hejtu. Budżet mam ograniczony, nie jestem żadnym "bogatym inwestorem" mam 21 lat i w przeciwieństwie do niektórych ciężko zapieprzałem, żeby zarobić pieniądze i zrealizować moje marzenie. Może wam się to nie podobać i okej, macie do tego prawo, ale jeżeli nie chcecie mi pomóc to po prostu zignorujcie bo marnujecie swój i mój czas. Hipotetycznie zatrudniam się w barze i marnuję tydzień, czy ileś tam żeby dowiedzieć się jak wygląda cała instalacja, a i tak wszystkiego się nie dowiem. Zapłacę stówę poświęcę jeden dzień, i w ciągu tygodnia stówa się zwróci, a i niesmaku nie będzie.

              @zgoda Nie mam problemów z płaceniem za coś niezbędnego czego nie jestem w stanie wykonać samemu, ale cały wystrój projektuję i znaczną cześć wyposażenia robię samemu, bo po prostu potrafię, chcę, lubię to i jest taniej bo nie zapłacę za robociznę.

              @anteks, czyli chodzi o osobne pomieszczenie, w którym jest utrzymywana stała temperatura zamiast chłodziarki. Wydaje mi się, że koszt tego jest większy i zajmuje to sporo miejsca, którego mogę nie być w stanie wygospodarować. Popraw jeżeli się mylę

              Jeżeli już polecacie jakiegoś fachowca, który zajmuje się projektowaniem takich instalacji to poproszę o namiary, zadzwonię, zapytam się jak to wygląda i dam znać czy jest to faktycznie lepsza dla mnie opcja...

              Pozdrawiam

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                Poważnie mówię, zapłać komuś za projekt. Inna możliwość, to że zrobi to firma która będzie Ci dostarczać wyposażenie. Instalacja powyżej 2 kranów to jest skomplikowane przedsięwzięcie które jest bardzo łatwo spieprzyć.

                To może być tańsze niż nauka na własnych błędach.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zumer Wyświetlenie odpowiedzi

                  @anteks, czyli chodzi o osobne pomieszczenie, w którym jest utrzymywana stała temperatura zamiast chłodziarki. Wydaje mi się, że koszt tego jest większy i zajmuje to sporo miejsca, którego mogę nie być w stanie wygospodarować. Popraw jeżeli się mylę
                  Dokładnie, wszystkie kegi przechowujesz w niskiej temp co "opóźnia" zepsucie piwa ( co przy krafftach ....)
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • Mason
                    Senior
                    • 02-2010
                    • 3280

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zumer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Cześć wszystkim, planuję w najbliższym czasie otworzyć Pub. Wszystko ładnie pięknie, ale nie mam praktycznego pojęcia jak działa instalacja piwna (mam nadzieję, że dobrą nazwę podaję).
                    Skoro nie masz pojęcia, to poszukaj fachowców. Sprzęt możesz znaleźć choćby na www.bolid.pl - cenowo są w porządku, sprzęt od nich działa i ma się dobrze. No i jeszcze ktoś musi to poskładać, w Warszawie znam ludzi godnych polecenia, w Bydgoszczy nie bardzo. Najłatwiej przejść się po lokalach i popytać kto im serwisuje sprzęt.
                    A poza tym:
                    Do mycia instalacji potrzebujesz beczki, chemii, klucza do kranów, szczotek do głowic i kranów. Pierwsze mycie niech Ci zrobi serwisant, zobaczysz co i jak i potem będziesz sam działać. To najtańsza i najlepsza opcja.
                    Najlepsze połączenie to chłodnia na kegi plus schładzarki przepływowe. Sama chłodnia byłaby ok w sytuacji gdybyś miał bardzo krótkie rurki, np. chłodnię tuż za ścianą z kranami.

                    W ogóle najlepiej jakbyś odwiedził kilka lokali, popytał co i jak na miejscu. Mam na myśli naturalnie lokale z piwem rzemieślniczym. Ot choćby wpadnij do Warszawy, zobaczysz w akcji kilka różnych instalacji, pogadasz z ludźmi którzy na co dzień z nimi pracują i będziesz wiedział więcej niż po internetowych pogaduszkach.
                    JEDNO PIVKO NEVADI!

                    Comment

                    • oberzine
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 228

                      #11
                      Bolid sporo sprzętu ma ale tanio to tam nie jest no i z tym działaniem to różnie bywa ale ogólnie ok
                      Last edited by oberzine; 16-02-2015, 07:19.

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #12
                        A że zapytam przy okazji: jaki masz pomysł na lokal, ile kranów w planach itp.?

                        Comment

                        • Zumer
                          Junior
                          • 02-2014
                          • 4

                          #13
                          Ok, dzięki za odzew. Jutro zadzwonię do Bolidu i zobaczę jak się sprawy mają. Zależy mi jeszcze na potwierdzenie domysłów związanych z "kolumną" (pyt 1) Bo już chciałbym zacząć ją robić

                          @pioterb4 Nie mogę wszystkiego póki co zdradzić, kranów będzie 8 w przypadku chłodziarki, a w przypadku chłodni 10+, jeszcze się nie zdecydowałem, ale jest to coś co można łatwo zmienić i coraz bardziej się skłaniam do tej chłodni. Mogę jeszcze powiedzieć, że będzie związany w pewnym stopniu z podróżami, a wystrój będzie zawierał sporo drewnianych elementów.

                          Pozdrawiam

                          Comment

                          • rafano
                            Member
                            • 08-2013
                            • 35

                            #14
                            Chłodnia, chłodnia i jeszcze raz chłodnia. Serio dużo daje w temacie trwałości piwa.

                            Butla CO2 wystarczy jedna + reduktor na butlę + szeregowo instalacja reduktorów pośrednich dla każdej kegi (chociaż nie wiem czy to konieczne).

                            Będziesz potrzebował oczywiście głowic. Jak się nie mylę to w znacznej większości polskiego craftu flach A, regionalne (mam doświadczenie z raciborzem i nie wiem czy ciechan też w takie nie leje) flach M, standardowe czeskie wkręcana S. Europa - sprawa otwarta; lindemans ma prawie na pewno wkręcane jak czechy.

                            Przy okazji będziesz potrzebował zraszacza z ociekaczem do szkła.

                            Comment

                            • orbit
                              PiwBiz
                              • 06-2015
                              • 15

                              #15
                              Troche odkopię ale tak z ciekawości co z tym pubem i instalacją?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎