Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
BrowarBiz wsparłem dlatego, że choć nie jestem zbyt aktywnym użytkownikiem, to zaglądam tu codziennie od dłuższego czasu i chciałbym aby BrowarBiz rósł w siłę (...).
noodles
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Kormoran: Imperium Prunum
Ekstrakt: 26.0% wag. | Alkohol: 11.0% obj. / 8.25% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 4.260
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 0 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 23-12-2015, 22:04
Fotka Użytkownika: dyczkin
dyczkin dyczkin is offline
Serce w kolorze blaugrana

Miejscowość: Polkowice
Standardowy Kormoran, Imperium Prunum

Piwo gotowe do oceny

Moje warzenie // Piwny Wojownik

Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
Odpowiedz cytując
Stare 17-01-2016, 11:59
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
Piana: podane w pokalu 0.33, była już dość mierna, gruba piana, krzaczasta, po kilku chwilach mierna obwódka wokół szkła, pod koniec ani jednego bąbelka [2.5]
Zapach: lekki, suszonych śliwek, dopiero gdzieś daleko w tle zapach lekko palonego słodu [3]
Smak: pełne, w miarę treściwe, poprzez zbyt mocne wygazowanie jak dla mnie treściwość przeistoczyła się w oleistą gęstość, czuć fajną palność, kawę, karmel, czyli to co powinno być w klasycznym porterze bałtyckim, niestety, jak dla mnie całość psuje suszona śliwka - bez względu na to skąd ona pochodzi, smakowała jak zwykła suszona, wigilijna śliwka, jako, że sam nie lubię takiego śliwkowego suszu, to niestety, w trakcie picia ten coraz bardziej narastający smak odstręczał mnie od tego piwa, cieszyłem się, było małe bo duże pewnie bym męczył [2.5]
Wysycenie: jak dla mnie zbyt mocno wygazowane [3]
Opakowanie: wersja butelkowa pełna klasa, super opakowanie, ale, ze pite w lokalu, to anu firmowych podstawek nie było, ani szkła ale cała otoczka związana z promocją była ok [5]
Uwagi: Imperium Prunum mnie rozczarowało, zbyt wiele rzeczy do poprawienia, nagazowanie, piana. Smak to kwestia osobistego odbioru, suszu śliwkowego nie lubię, w piwie mi też nie podszedł, jak dla mnie niestety - przerost formy nad treścią. Pewnie inni będą się tym piwem zachwycać, szczebiocąc pod niebiosa, kwestia gustu. W mój smak to piwo nie trafiło.

Moja ocena: [2.95]
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 17-01-2016, 13:48
Fotka Użytkownika: wpadzio
wpadzio wpadzio is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa - Natolin
Standardowy

Panowie, poprawcie w bazie parametry tego piwa, bo wyglądają nieprawdopodobnie

wpadzio edytował/a post 17-01-2016 o godz. 13:48.
Odpowiedz cytując
Stare 17-01-2016, 16:08
Fotka Użytkownika: VanPurRz
VanPurRz VanPurRz is offline
Senior

Standardowy

To piwo jest znakomite, pełne, ciekawe. Prawdziwa perełka.
Stare 17-01-2016, 17:57
Fotka Użytkownika: yassmen
yassmen yassmen is offline
Senior

Standardowy

Jaka cena za butelkę?
Odpowiedz cytując
Stare 17-01-2016, 18:00
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
Jaka cena za butelkę?
W sklepie wydałem 22 zł.

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2016, 08:24
piwoszdyzio piwoszdyzio is offline
Junior

Miejscowość: Puszczykowo
Standardowy

Czy można dostać tego Kormorana gdzieś w Poznaniu?
Stare 18-01-2016, 08:49
Fotka Użytkownika: metalsrem
metalsrem metalsrem is offline
Senior

Miejscowość: Poznań
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwoszdyzio Wyświetlenie odpowiedzi
Ja kupiłem wczoraj w Piwa Świata na Głogowska/Hetmańska, cena 22zł. W sobotę był też w Piwnej Stopie do dostania, ale cena ponad 30zł, jak to w knajpie.

metalsrem edytował/a post 18-01-2016 o godz. 08:52.
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2016, 10:02
piwoszdyzio piwoszdyzio is offline
Junior

Miejscowość: Puszczykowo
Standardowy

Dzięki metalsrem za informację
Stare 18-01-2016, 10:08
Fotka Użytkownika: boloney
boloney boloney is offline
Junior

Miejscowość: Śrem/Poznań
Standardowy

Cytat:
Na Głogowskiej już nie ma, w Centrali Piwnej w sobotę też już nie było (dopisałem się na listę rezerwową).
Odpowiedz cytując
Stare 23-01-2016, 22:15
Fotka Użytkownika: yassmen
yassmen yassmen is offline
Senior

Standardowy

Gustowny eko-kartonik z poczytajką, kruszący się (chyba?) lak na kapslu, butelka, do której nie można zajrzeć - podejście do tego piwa wymaga celebry. Ale warto, bo to porter dużego formatu. Bardzo esencjonalny, trochę nieułożony, pełen śliwkowego suszu i osadu po nim. Czarny jak bezgwiezdna noc, satynowy w przełyku, bezwzględny dla błędnika.
Zarezerwowałem sobie 2 sztuki. Wrzucę do lochu, poczekam; na chłodno lepiej się o takich piwach pisze.
Odpowiedz cytując
Stare 23-01-2016, 22:24
Fotka Użytkownika: Dzoshu
Dzoshu Dzoshu is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa

Kolor: Czarny z wiśniowym refleksem pod światło. [5]
Piana: Beżowa, dość długo się utrzymuje i oblepia szkło. [4.5]
Zapach: Słodowy, czekoladowy, bardziej przypominający stout niż porter. Lekkie suszone owoce - wiśnia, śliwka ale bardzo stonowane. Nutka ziołowa, cukierków na kaszel. [4.5]
Smak: Gęste, słodkie. Suszone owoce, czekolada. Lekko cierpkawe na finiszu. Goryczka średnia, ziołowa. Bardzo przyjemne rozgrzewanie przy przełykaniu. [5]
Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
Opakowanie: Piękne opakowanie, lakowana butelka. Z pomysłem i stylem. Drobny minus za brak dokładnego składu. [4.5]
Uwagi: Warka 15.01.18 Bardzo przyjemne, ułożone, ze specyficznym dodatkiem który nie zdominował piwa.

Moja ocena: [4.725]
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Bez tytułu.jpg (92,2 KB, liczba wyświetleń: 1186 )

Dzoshu edytował/a post 23-01-2016 o godz. 22:25.
Odpowiedz cytując
Stare 25-01-2016, 11:00
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is online now
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))

Kolor: Brunatnoczarny. [4]
Piana: Beżowa, drobna, wysoka, ale... niezbyt trwała. [3.5]
Zapach: Słód, wędzonka, lekka suszona śliwka, kawa. [4]
Smak: W smaku także wędzonka, taka asfaltowo-oponowa (dobra, dla niektórych - susz śliwkowy ). W tle gorzka mocna kawa. Sprawa jest poważna. [4.5]
Wysycenie: Niskie. [4]
Opakowanie: Luksusowe wręcz. Poziom światowy, dawniej można byłoby wywozić je do KLD zamiast kryształów .
Jedynie, co mnie wkurza, to zdrapywanie tego cholerycznie kruszącego się laku z kapsla, i tak coś-tam wpadło do piwa. Po co to komu? [5]
Uwagi: Jakoś śliwek za bardzo nie wymlaskałem (bardzo dobrze!).
Piwo bardzo konkretne, mięsiste. Moc jest z nami, polecam, choć drogie.

Moja ocena: [4.2]
Odpowiedz cytując
Stare 26-01-2016, 11:58
NightHawk NightHawk is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Jest w multitapie Dom Piwa. Cena 27 zł za butelkę.
Odpowiedz cytując
Stare 26-01-2016, 14:11
whitek92 whitek92 is offline
Junior

Miejscowość: Bielsko-Biała
Standardowy

Gdzie kupię w krakowie lub w katowicach?
Odpowiedz cytując
Stare 27-01-2016, 16:14
olko olko is offline
Member

Miejscowość: Warszawa/Zdzieszowice
Standardowy

Informacja dla tych, którzy wciąż szukają w Warszawie...dziś nabyłem w sklepie Rodzinka Bis w cenie 25zl. Piwo prezentuje się genialnie...żal mi otwierać
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2016, 08:19
Rogerson Rogerson is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław

Kolor: Czarny z delikatnym refleksem pod światło. [5]
Piana: W moim egzemplarzu niska, choć drobny kożuszek dotrwał do końca degustacji. [4]
Zapach: Niezbyt intensywny - dużo wędzonki, trochę kawy i czekolady. [3.5]
Smak: Pierwszy łyk i od razu wiadomo, że mamy tutaj do czynienia z wagą superciężką, choć o dziwo tego wrażenia nie potęguje 11% alkoholu, który wyczuwalny jest dopiero delikatnie w żołądku. Najwiecej w smaku mamy wędzonki od suszonej śliwki, dopełnionej najlepszymi warkami Portera Warmińskiego czyt. słodycz, czekolada, delikatna ziołowa goryczka na sam koniec. [5]
Wysycenie: Niskie = idealne. [5]
Opakowanie: Byłoby idealne gdyby nie ten nieszczęsny lak - kruszy się niemiłosiernie i trudno by coś nie wpadło nam do piwa. Poza tym gustowny kartonik, kapitalna butelka. Jak już ety Podróży, to była Ekstraklasa, tak tutaj mamy do czynienia z Ligą Mistrzów. [4.5]
Uwagi: Czy mamy do czynienia z najlepszym polskim piwem? W sumie na to pytanie trudno jest odpowiedzieć, bo przecież nie każdy jest fanem porterów bałtyckich. Delikatne niedociągnięcia związane z pianą, aromatem czy tym nieszczęsnym kapslem na pewno jednak nie przykrywają faktu, że Kormoran wypuścił na rynek piwo wybitne. Wskoczył tym samym do mojego polskiego Top3 obok Samca Alfa i Szczuna. Dobrze że tym razem udało się pozyskać dwie sztuki tegoż trunku

Moja ocena: [4.35]
Odpowiedz cytując
Stare 31-01-2016, 14:04
Fotka Użytkownika: rzodny
rzodny rzodny is offline
Junior

Standardowy

Ładnie się prezentuje, mocno pachnie dymem, jest gęste, mięsiste, szalenie wyraziste... Co tu dużo gadać, wielkie piwo. Warte swojej ceny, bo piłem droższe, które nie oferowały tylu doznań. Czekam na kolejną warkę

IMG_8217.jpg
Stare 05-02-2016, 09:11
Fotka Użytkownika: Petitpierre
Petitpierre Petitpierre is offline
Senior

Miejscowość: Gród bogaty
Standardowy

Piana leciutka. W przypadku aromatu, w nucie górnej mamy dym z ogniska, a do tego soczystą wiśnię, alkoholu brak, potem ognisko przygasa, troszkę wanilii. W nucie dolnej jest bardzo łagodne, prawie mleczne jak w milk stout'ach.

Smak to kompot z suszek, lekko piekące nuty, cynamon, wędzony grzaniec, z czasem śliwka robi się bardziej alkoholowa, ale nadal więcej wędzenia niż owocu. Niewątpliwie udany eksperyment, ale nie porter. Raz na jakiś czas można dać 15zł za 0,33 w knajpie albo te 25zł za całą butelkę w sklepie.
Bryzgaj halby ni znasz aptek ni lekarza
Odpowiedz cytując
Stare 07-02-2016, 15:08
Chmielnicki Chmielnicki is offline
Senior

Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Standardowy

Pewnie zostanę zasłużenie skarcony, ale mimo wszystko zaryzykuję... Czy ktoś nie poratowałby 1 buteleczką Imperium Prunum? Wiem, że sporo osób kupowało po kilka sztuk "do piwniczki". Ja się niestety nie załapałem, a nie chcę czekać do przyszłego roku.
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2016, 15:23
Fotka Użytkownika: von_scheisse
von_scheisse von_scheisse is offline
Senior

Miejscowość: Police

Kolor: Bardzo ciemnobrązowy, nieprzejrzyste. [5]
Piana: Już na samym początku poniżej średniej, po dłuższej chwili redukuje się do obrączki. Nie jest to nic nadzwyczajnego w przypadku mocnych piw, dlatego nie ma się czego czepić. [4]
Zapach: Czekoladowy (likier czekoladowy), z całkiem wyraźną wędzonką. Głęboko w tle śliwka - jednak trzeba się bardzo postarać, żeby ją wyczuć. Wszystko jest idealnie zharmonizowane, niemniej zapach mógłby być intensywniejszy. [4.5]
Smak: Piwo jest bardzo gęste, wręcz oleiste. Na pierwszym planie deserowa czekolada, na drugim idealnie wpasowana wędzonka. Piwo jest dość słodkie, ale nie przesadnie. Alkohol świetnie ukryty, daje o sobie znać jedynie poprzez rozgrzewanie w przełyku. Poza tym piwo jest świetnie ułożone. Goryczka palona, idealnie dopasowana do charakteru piwa. [5]
Wysycenie: Niskie, idealne. [5]
Opakowanie: Opakowanie wprost przepiękne. Jego projektant odwalił kupę dobrej roboty. Dwoma małymi minusami są: brak szczegółowego składu oraz lak na kapslu, którego ciężko jest się pozbyć. [4.5]
Uwagi: Świetne piwo - jak dla mnie murowany kandydat na Piwo Roku.

Moja ocena: [4.7]
Odpowiedz cytując
Stare 14-02-2016, 21:25
Fotka Użytkownika: kaczka116
kaczka116 kaczka116 is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław

Kolor: Czarny z przeblyskami [5]
Piana: Brunatna, piekny lejsing [5]
Zapach: Lekka wedzonka od suski, czekoladowy [5]
Smak: Wedzonka od suski, gorzka czekolada, ladnie schowany alkohol [5]
Wysycenie: Srednie [5]
Opakowanie: CUDO, swietna morska opowiesc, kartonik, satynowa butelka i ten lak, tylko szkoda, ze nie ma etykietki bo doszlaby do kolekcji. [5]
Uwagi: Pierwszy aromat z butelki cudo, po przelaniu cudo, pierwszy lyk i po prostu urwalo mi du**. Jak to sie mowi, jednak z niczego nie biora sie medale i mam nadzieje, ze to piwo zdobedzie nie jeden medal na konkursach. Za cos wygrywa na Ratebeerze, w kategorii Porter baltycki i jako najlepsze piwo w Polsce. Jedno zostalo na lezak i czeka na nowa warke, gdzie zdegustuje porownawczo

Moja ocena: [5]
Stare 20-02-2016, 19:33
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków

Kolor: Czarny. Pod światło piękne rubinowe błyski na samym dole pokala [4.5]
Piana: Drobna, średniowysoka, krótka, bez kręcenia szkłem nie byłoby nic już w po pierwszych pięciu łykach [4]
Zapach: Lekka wędzonka, czekolada, karmel, bombonierka z alkoholem. [4]
Smak: Dobrze posłodzony i skoncentrowany kompot z suszu, trochę czekolady i słodkiej kawy. Alkohol to wspomnienie niezbyt ambitnego grzańca, a goryczka jest niepokojąco pikantna [4]
Wysycenie: Niskie, odpowiednie [4.5]
Opakowanie: Kosmos [5]
Uwagi: Piwo jest bardzo dobre i wypiłem je ze smakiem. I w tym sęk, że wypiłem a oczekiwałem, że zamlaskam i zaniucham się na śmierć. Za 25 zł oczekiwałem czegoś zdecydowanie więcej niż kompilacji najlepszych warek Warmińskiego z Okocimskim wsparte wędzoną śliwką.
Mam za swoje - jakiś czas temu zdziwiłem się, że leżakujący rok Warmiński nie jest jakoś przepakowany, wsparty marketingiem i sprzedawany o 100% drożej niż regularny. Browar miał cierpliwość i postawił na 500 % ale pod inną etykietą.

Moja ocena: [4.1]

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 07-03-2016, 19:36
Fotka Użytkownika: borsukwroc
borsukwroc borsukwroc is offline
Member

Miejscowość: Wrocbeer
Standardowy

Czy ktoś wie gdzie można dostać we Wrocławiu? Byłem w Drink Hali, Piwnicy, 101 piw na Młodych Techników, Grafie, Piwoszku i kilku innych mniej specjalistycznych, nigdzie nie ma!!! Owszem było w DH- rozeszło się w 1,5 godziny w 101 piw w 20 min. To piwo to jakiś mega rarytas. Czy ktoś z wrocławskich birofilów mi pomoże?
Odpowiedz cytując
Stare 07-03-2016, 22:30
concerto concerto is offline
Senior

Miejscowość: Oława
Standardowy

Szanse zakupu w sklepie oceniam na zero.

Popytaj w knajpach.

Albo na rynku wtórnym. Może ktoś się wymieni za interesujący ekwiwalent.

concerto edytował/a post 07-03-2016 o godz. 22:30.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie