Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O leżakowaniu nie tylko porterów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tristan_tzara
    Senior
    • 12-2007
    • 1038

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
    Abt to skrót od czego?
    Chyba niczego. To inna nazwa dla quadrupla

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #17
      od Abbot, czyli opat, tak się kiedyś nazywało najlepsze Westvleteren (teraz nr 12), dosłownie chodzi o piwo warzone pierwotnie dla opata czyli szefa opactwa. Ponieważ licencja poszła do browaru St. Bernardus w 1945, tak narodził się St. Bernardus Abt, który początkowo był tożsamy z Westvleteren 12.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        #18
        Zakupiłem Leffe Royale 0,75l z korkiem, w promocji. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

        Comment

        • jakub_kubek
          Member
          • 12-2012
          • 74

          #19
          Trafił mi się Porter Bałtycki z Hausta. Ma bardzo krótka data ważności (bo jest niepasteryzowany). No i własnie zastanawiam się czy taki porter nadaje się do leżakowania jak inne pasteryzowane czy nie ???

          Comment

          • metalsrem
            Senior
            • 09-2008
            • 239

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jakub_kubek Wyświetlenie odpowiedzi
            Trafił mi się Porter Bałtycki z Hausta. Ma bardzo krótka data ważności (bo jest niepasteryzowany). No i własnie zastanawiam się czy taki porter nadaje się do leżakowania jak inne pasteryzowane czy nie ???
            Leżakowalem jakiś czas temu porter z browaru Słociak też niepasteryzowany świeży egzemplarz był ok natomiast w piwnicy po ok roku był już kwas. Nie wiem czy to wina akurat tego porteru czy niepasteryzacji, choć podobno zdarzały się kwaśne egzemplarze nawet wtedy gdy ten porter był w miarę świeży. Tak więc moje doświadczenie z leżakowaniem takich piw nie jest dobre ale to z Hausta może zachować się inaczej.
            Browar domowy SKOTAR

            Comment

            • baroN1
              Senior
              • 08-2011
              • 181

              #21
              wg mnie potencjalne ryzyko jest zbyt duze. Jak nie szkoda kasy to mozna butelke wrzucic w bezpieczne miejsce.

              Comment

              • jakub_kubek
                Member
                • 12-2012
                • 74

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baroN1 Wyświetlenie odpowiedzi
                wg mnie potencjalne ryzyko jest zbyt duze. Jak nie szkoda kasy to mozna butelke wrzucic w bezpieczne miejsce.
                No trochę szkoda ;-)

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎