Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile różnych browarów odwiedziłeś do tej pory ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomek35
    Senior
    • 02-2007
    • 497

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Rok się kończy a to oznacza, że czas podsumować mój podróżniczy 2014 rok.

    Odwiedziłem łącznie 114 browary (spadek w porównaniu z rokiem 2014).
    Chyba chodziło Tobie o 2015 rok ?

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
      Chyba chodziło Tobie o 2015 rok ?
      Eh, pewnie, że tak.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Rok się kończy a to oznacza, że czas podsumować mój podróżniczy 2015 rok.

        Odwiedziłem łącznie 114 browary (spadek w porównaniu z rokiem 2014), w ośmiu krajach.

        Odwiedziłem 6 browarów na Litwie, 19 browarów w Polsce, 44 browary w Niemczech, 4 browary w Hiszpanii, 3 browary w Szwajcarii, 1 browar w Czechach, 1 browar we Francji oraz 36 browarów w Wielkiej Brytanii.

        W ogólnym rozrachunku daje to sumę 897 browarów.
        897 odwiedzonych browarów GRATULACJE !!!
        Wiele osób czytających ten wątek, z pewnością jest w lekkim szoku, bo brakuje im sporo (do 897), ale do wypitych różnych rodzajów piw. A ty piszesz o odwiedzonych browarach
        Osobiście wypiłem już "kilka" piw, ale czy z 897 browarów ?
        Będę musiał to sprawdzić przy podsumowaniu 2015 roku.
        Last edited by sibarh; 26-12-2015, 19:42.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Seruos
          Junior
          • 11-2015
          • 11

          #79
          Ja do tej pory tylko 3 w Polsce - w Tychach, Żywcu i Ciechanowie.
          http://www.imienin.pl

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #80
            Rok 2015 można już podsumować, kolejne odwiedzone browary, zmiany pogrubione

            1. Polska - 136
            2. Czechy - 18
            3. Holandia - 1
            4. Estonia - 1
            5. Litwa - 4
            6. Słowacja - 17
            7. Słowenia - 18
            8. Tunezja - 1
            9. Egipt - 1
            10. Mołdawia - 9
            11. Macedonia - 3
            12. Serbia - 16
            13. Albania - 10
            14. Czarnogóra - 1
            15. Kosowo - 1
            16. Syria - 2
            17. Liban - 4
            18. Malta - 2
            19. Łotwa - 1
            20. Rumunia - 3
            21. Wietnam - 20
            22. Rosja - 8
            23. Liechtenstein - 3
            24. Szwajcaria - 2
            25. Monako - 1
            26. Bośnia i Hercegowina - 15
            27. Gruzja - 11
            28. Dania - 2
            29. Indie - 6
            30. Austria - 1


            z polskich:
            Restauracyjne
            Soma, Bierhalle W-wa, Bierhalle Łódź, Spiż Wrocław, Brovarnia, Pivovaria, Browarmia, Brovaria, CK, Marysia, Grill Łódź, Grill Warszawa, Kameralna, Majer, Bielitzer, Zadyma, Grodzka, Czenstochovia, Kujanki, Kalisz, Kowal, Tumski, Hotel Płock, Warzelnia Piwa, Olbracht, Szymbark, Krajcar, Trzy Korony, Zamość, Nowy Sącz Bierhalle, Biała Podlaska Osjann, Lublin Lwów, Szczecin Stara Komenda. Hrubieszów Sulewski, Racibórz Rynek. Rybnik Tragarz, Czechowice-Dziedzice Dziedzice, Siedlce Brofaktura, Bierhalle Wilanów

            Istniejące: Okocim, Żywiec, Van Pur, Kłodawa, Czarnków, Jabłonowo, Zawiercie, Racibórz, Gościszewo, Olsztyn-Kormoran, Natolin, Pokrówka, Białystok Dojlidy, Ciechanów, Warka, Łomża, Grybów, Tarczyn, Wąsosz, Sierpc, Jędrzejów, Łódź 1, Piotrków Trybunalski – Sulimar, Bojanowo, Miłosław, Bednary, Lublin Nr.1, Piotrków Jan Olbracht, Bielanka, Błonie Artezan, Nowy Drzewicz Hopium, Łąkomin, Białystok Gloger, Osmola Stara Szkoła, Cieśle, Żyrardów Beer Bros, Zarzecze, Zwoleń Maryensztadt

            Zamknięte: Babin, Podole, Dębowa Góra, Jatutów, Olsztyn, Szczytno, Biskupiec, Barczewo, Antonowo, Kętrzyn, Krasnystaw, Chełm, Chełm Wist, Dąbrowa, Jeżewo, Suwałki, Wyszków, Warszawa Królewskie, Konstancin, Radom, Pisary, Poznań Hugger, Drozdowo Dan-Czer, Okuniew, Szczyrzyc, Tymbark, Ostrowiec Świętokrzyski, Zwierzyniec, Częstochowa Kmicic, Łódź 2, Łódź 3, Zduńska Wola, Męcka Wola, Bielsko Biała, Chomęcice, Starogard Gdański, Nidzica, Janów Lubelski, Trzemeszno, Bytów, Zarszyń, Niechanowo, Trojanów, Tomaszów Mazowiecki, Kielce Belgia, Zamość, Żnin, Ćmielów, Sarnaki, Sitnik, Karlino, Lublin Nr.2, Lublin Jensza (Kijoka), Sierpc Pehlke, Maszewo, Piotrków Brauliński, Słobity, Suchań, Chociwel
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Rok 2015 można już podsumować, kolejne odwiedzone browary, zmiany pogrubione

              21. Wietnam - 20
              ...
              Cholercia, Wietnam x 20 a na przykład niemieckiego żadnego. Tak w ogóle ciekawy rozkład destynacji, bo i Czechów nie za wiele )

              Pozdrawiam piwnie i z dużym szacunkiem
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • Drakhtul
                Junior
                • 01-2016
                • 3

                #82
                Wow imponujaca liczba, ja dopiero zaczynam przygode. Chcialbym miec tyle czasu i determinacji zeby odwiedzic w tym roku chociaz z 10...

                Comment

                • witold68
                  Senior
                  • 09-2009
                  • 142

                  #83
                  odwiedzane browary

                  Tak na szybko ok.10 w tym jeden nie istniejacy, Browar Bielsko.
                  Na pochybel psubratom !

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #84
                    10 browarów to powinieneś pamiętać na śpiewająco
                    Pewnie zaraz lekko zofftopouję wątek ale bezczelnie sobie na to pozwolę jako ojciec-założyciel.
                    Może wydzielimy "podtemat" i pochwalimy się ile browarów udało Ci się odwiedzić w ciągu powiedzmy jednej doby
                    Nie próbowałem jakoś nigdy śrubować na rekord w tej kategorii ale myślę że mogło to w moim przypadku być może około 5.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10836

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      (...)
                      Może wydzielimy "podtemat" i pochwalimy się ile browarów udało Ci się odwiedzić w ciągu powiedzmy jednej doby
                      Nie próbowałem jakoś nigdy śrubować na rekord w tej kategorii ale myślę że mogło to w moim przypadku być może około 5.
                      Jak dobrze pamiętam, to 13 browarów w ciągu jednej doby.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Kemp
                        Senior
                        • 03-2002
                        • 357

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        10 browarów to powinieneś pamiętać na śpiewająco
                        Pewnie zaraz lekko zofftopouję wątek ale bezczelnie sobie na to pozwolę jako ojciec-założyciel.
                        Może wydzielimy "podtemat" i pochwalimy się ile browarów udało Ci się odwiedzić w ciągu powiedzmy jednej doby
                        Nie próbowałem jakoś nigdy śrubować na rekord w tej kategorii ale myślę że mogło to w moim przypadku być może około 5.
                        A ja myślę, że ta statystyka byłaby jeszcze inna, gdyby zrobić "podtemat": W ilu browarach byłeś w środku?
                        Kemp

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kemp Wyświetlenie odpowiedzi
                          A ja myślę, że ta statystyka byłaby jeszcze inna, gdyby zrobić "podtemat": W ilu browarach byłeś w środku?
                          Jeżeli chodzi o mnie, tylko wizytę W browarze zaliczam do moich statystyk.
                          Fotografia przy bramie browaru mnie nie interesuje.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #88
                            No właśnie. Abernacka jest dosyć wymagającym turystą i zalicza jedynie browary poznane od środka.
                            Ja (i chyba też Becik) podchodzimy do tego mniej wybrednie i bardziej życiowo. Nie zawsze jest możliwość wejścia na zakład bo np nie ma możliwości bycia w godzinach otwarcia browaru albo właściciel okazuje się kawałem uja i goni wizytorów niczym węgierski pogranicznik uchodźców.
                            Wtedy robi się foto browaru z możliwie najlepszego dostępnego miejsca i tyle.Jesli ktoś jest skrupulatny w liczeniu może zawsze rozdzielić sumę browarów odwiedzonych na te "zewnętrzne" i "wewnętrzne".
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                              No właśnie. Abernacka jest dosyć wymagającym turystą i zalicza jedynie browary poznane od środka.
                              Ja (i chyba też Becik) podchodzimy do tego mniej wybrednie i bardziej życiowo. Nie zawsze jest możliwość wejścia na zakład bo np nie ma możliwości bycia w godzinach otwarcia browaru albo właściciel okazuje się kawałem uja i goni wizytorów niczym węgierski pogranicznik uchodźców.
                              Ostatnio tak miałem w Cieślach, właściciel nie chciał wpuścić i nie wpuścił. Obszedłem, zrobiłem fotkę, dla mnie browar odwiedzony. Nie muszę do niego wchodzić do środka, choć pytanie, co to znaczy środek, biuro czy instalacje? Mnie instalacje średnio interesują, często bywa też tak, że mimo, że mam okazję zwiedzić warzelnie czy leżakownię rezygnuję bo mi się po prostu nie chce, a w większości sprzęt jest prawie taki sam.
                              Podobnie mam z zamkami, jeśli muzeum zamkowe jest zamknięte to mi też wystarczą fotki obiektu z zewnątrz aby uznać go za odwiedzony.

                              Jednego dnia odwiedziłem nie więcej niż 4-5 browarów. Powtórzę już to co kiedyś gdzieś napisałem, browary nie są dla mnie stricte celem wycieczek, są przy okazji, jak są po drodze lub jeśli mam w dany miejscu więcej czasu niż zakładałem. Przykład, 8 wizyt na Węgrzech i ani jednego odwiedzonego browaru, w zeszłym roku podczas zwiedzania zachodniopomorskiego miałem w planach odwiedzić niemieckiego mikrusa leżącego ok 20 km od Cedyni ale stwierdziłem, ze zamiast do browaru wolę poświęcić ten czas na poszukiwanie zapomnianego zamczyska w Boleszkowicach
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • heckler
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 1817

                                #90
                                Mnie instalacje średnio interesują, często bywa też tak, że mimo, że mam okazję zwiedzić warzelnie czy leżakownię rezygnuję bo mi się po prostu nie chce, a w większości sprzęt jest prawie taki sam.
                                Podobnie mam z zamkami, jeśli muzeum zamkowe jest zamknięte to mi też wystarczą fotki obiektu z zewnątrz aby uznać go za odwiedzony.
                                Działam podobnie, z tym że będąc już przy jakimś browarze muszę się koniecznie z tego browaru napić piwa. Najlepiej lanego, jeśli jestem kierowcą muszę zakupić butelkę(albo więcej butelek) i zabrać ze sobą. Dla mnie browar zaliczony to taki przy którym byłem i piłem piwo jego produkcji.
                                Moja lista jest dosyć krótka.
                                POLSKA:
                                nieczynne: 16
                                czynne: 8
                                mikrusy: 13
                                CZECHY:
                                mikrusy: 111
                                przemysłowe: 6
                                Stan na koniec 2015r.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎