Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile różnych browarów odwiedziłeś do tej pory ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maremali
    Senior
    • 05-2002
    • 1953

    #91
    Poniżej skromne zestawienie odwiedzonych przeze mnie browarów:
    - Polska 65 + 5 (pod bramą)
    - Czechy 25
    - Litwa 3
    - Szwecja 2 + 1 (pod budynkiem)
    - Francja 2
    - Niemcy 1

    Te które podałem pod bramą to czynne w chwili odwiedzin browary, do których nie udało mi się dostać na ich teren różnych powodów.
    Nie mam pojęcia czy w ogóle liczyć browary już nieistniejące, gdy w ich miejscu wybudowane zostały centra handlowe (np. Poznań), biedronka (np. Słupsk) czy jakieś inne budynki (np. Olsztyn).
    http://maremali.web-album.org/

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #92
      Tak wyglądała moja lista browarów w 2010 roku (post nr 15 w tym temacie):
      1. Austria - 4
      2. Bośnia i Hercegowina - 3
      3. Bułgaria - 2
      4. Czechy - 113 (i ciągle mi czegoś brakuje bo powstają nowe)
      5. Chorwacja - 6
      6. Grecja - 1
      7. Hiszpania - 1
      8. Holandia - 5
      9. Niemcy - 7
      10. Polska - 47
      11. Portugalia - 2
      12. Rumunia - 5
      13. Słowacja - 11
      14. Słowenia - 3
      15. Szwajcaria - 5
      16. Serbia - 4
      17. Ukraina - 7
      18. Węgry - 14

      Minęło parę lat i mogę się już pochwalić zwizytowaniem w sumie:
      Polska - 71
      Czechy - 252

      Do tego doszło kilkanaście kolejnych w Austrii, Niemczech i Italii (dla mnie nowy kraj pod względem piwa).

      Oczywiście z zagranicy królują Czechy bo i najłatwiej dojechać, najwięcej browarków tam powstaje a i klimat ludzko-piwny najlepszy. Nie ma też kłopotu z umówieniem się na zwiedzanie, właściciele lub piwowarzy są ludźmi otwartymi i w 99% nie odmawiają pokazania browaru.

      A właśnie gdy zobaczę browar od środka to wtedy mogę powiedzieć że w nim byłem - żadne fotki z daleka lub zza płotu, czyli zupełnie nie tak jak becik. Bo czy ktoś kto stał przed teatrem może powiedzieć, że w nim był. Ale również nie tak jak abernacka - nie mam zamiaru bić rekordów w ilości odwiedzonych browarów w 24 h. Bo jak ktoś był w teatrze to znaczy, że widział sztukę, a kto był w browarze to pił to co tam nawarzyli. Bardziej jak heckler - w każdym browarze siadam spokojnie bez napinki i pośpiechu, próbuję ich piw na miejscu bo takie są najlepsze i najlepiej ocenić ich smak.
      Z tym że nie jeżdżę samochodem a komunikacją publiczną (głownie kolej) a w PET-ach biorę ze sobą jeśli są dobre. Czasem jeśli odwiedzany browarek oferuje 1-3 piwa odwiedzam w tym dniu jeszcze inny, jeśli ma ich dużo (5 i więcej) rozkładam wizytę na 2 dni by mieć świeży smak. Bywa też, że możliwy termin zwiedzania nie zgrywa się z moją wizytą, więc tylko próbuję piwka i wpadam przy innej okazji powtórnie.
      Last edited by dadek; 14-01-2016, 04:44.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)Ale również nie tak jak abernacka - nie mam zamiaru bić rekordów w ilości odwiedzonych browarów w 24 h. (...)
        Ciekaw jestem, skąd zaczerpnąłeś informację o tym, że lubuję się w biciu rekordu w ilości odwiedzonych browarów w ciągu dobry?
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #94
          No jak to skąd, przeczytałem kilka postów wcześniej. Cooper zapytał:

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
          Może wydzielimy "podtemat" i pochwalimy się ile browarów udało Ci się odwiedzić w ciągu powiedzmy jednej doby
          Nie próbowałem jakoś nigdy śrubować na rekord w tej kategorii ale myślę że mogło to w moim przypadku być może około 5.
          A Ty odpowiedziałeś:

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak dobrze pamiętam, to 13 browarów w ciągu jednej doby.
          Dlatego dałem ten przykład. Ja gdy jestem w browarze chcę go zobaczyć ale przede wszystkim napić się piwa. A nie jest to możliwe odwiedzając 13 dziennie.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10836

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
            No jak to skąd, przeczytałem kilka postów wcześniej. Cooper zapytał:

            (...).
            Pytał o ekstremum a nie o normę, to raz. A dwa, tego pamiętnego dnia odwiedziłem prawie wyłącznie browary przemysłowe a nie browary restauracyjne. Proponowałbym to jednak rozgraniczyć, inna skala, inne zwiedzanie.
            Last edited by abernacka; 15-01-2016, 05:11.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • AndrewZG
              Senior
              • 08-2009
              • 261

              #96
              Zdecydowanie bliżej mi do filozofii kolegi dadka - odwiedzając browar chcę się przede wszystkim napić piwa, często pobiesiadować. Nieraz wolę zaliczyć przybrowarną knajpę/gospodę/sklepik niż oglądać kolejną instalację.
              Wszystko jest kwestią wyboru i zdefiniowanych priorytetów/celów - 13 browarów (w dodatku przemysłowych) odwiedzić w ciągu jednej doby - można, ale według mnie po co?
              Nawiązując do tematu - dokładnej statystyki nigdy nie prowadziłem, ale z grubsza licząc odwiedziłem pewnie kilkadziesiąt browarów, nie więcej niż setkę. W ciągu jednej doby mogło to być 5 - podczas całodniowej kolędy po Pradze.
              Pozdrawiam

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10836

                #97
                W dniu wczorajszym odwiedziłem 900-ny browar w swojej turystycznej karierze! Browar "Port Gdynia" był jak dotąd trzecim browarem odwiedzonym w tym roku (Olsztyn, Gdańsk, Gdynia). Bytowa (kilkanaście lat temu wizytowałem już ten browar) oraz Starogardu Gdańskiego (podczas mojej obecności jeszcze nie warzył) do statystyk nie wliczam.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #98
                  Moje gratulacje Abernacka , również za taką skrzętną statystykę bo to też wyczyn. Tysiąc robi się coraz bardziej realne, ciekawe ile ci kolejna setka browarów zajmie. 2 lata ?
                  No i ciekawe który browar dozna zaszczytu bycia tym tysięcznym ale tego sam na pewno nie wiesz i nie przewidzisz teraz.
                  Najlepiej pewnie gdyby to był ten Twój własny
                  Nie wiesz czy ktoś już w ogóle zaliczył 1000 i więcej browarów na świecie ?
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10836

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    Moje gratulacje Abernacka , również za taką skrzętną statystykę bo to też wyczyn. Tysiąc robi się coraz bardziej realne, ciekawe ile ci kolejna setka browarów zajmie. 2 lata ?
                    (...?)
                    Dzięki. Po cichu liczę, że ta sztuka uda mi się na przełomie 2016/2017 roku.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...)
                    Nie wiesz czy ktoś już w ogóle zaliczył 1000 i więcej browarów na świecie ?
                    Tak wiem. Pewne małżeństwo z słonecznej Kalifornii, odwiedziło do tej pory 1014 browarów.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2866

                      Abernacka, a kiedy zacząłeś zbierać odwiedzone browary? Tj. kiedy datujesz swoją pierwszą wizytę i ile lat zajęło Ci dojście to tej pięknej liczby?
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10836

                        "Kolekcjonowanie" browarów rozpocząłem pod koniec lat 90-tych. Jednakże dopiero wydawnictwo "Przewodnik Piwosza" z 2002 roku, zaszczepiło we mnie pasję piwnych wojaży.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          Czas podsumować 2016 rok. Nie był on dla mnie zbyt intensywny pod względem turystycznym. Powodów tego stanu rzeczy było kilka, m.in. przeprowadzka do nowego mieszkania. Mam jednak nadzieję, że w przyszłym roku odbije to sobie z małą nawiązką (dwa urlopy już mam zatwierdzone w kadrach )

                          W roku 2016 odwiedziłem 92 browary:
                          - 39 browarów niemieckich
                          - 34 browary angielskie
                          - 12 browarów wietnamskich
                          - 7 (niestety tylko!) polskich browarów

                          Łącznie 989 browarów.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            Celujesz w to, by #1000 był jakiś wyjątkowy?

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10836

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Celujesz w to, by #1000 był jakiś wyjątkowy?
                              Nie Aczkolwiek wiem już, który to browar będzie . Jak nic niedobrego się nie wydarzy, to wiekopomna chwila nastąpi 4 stycznia.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9729

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                                ...przeprowadzka do nowego mieszkania.
                                To to lokum opodal ostatniego zlotowiska? Czy jednak po zlocie trzeba się było przeprowadzić?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎