Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Dlaczego wsparłem Browar.Biz? 1. Za profesjonalizm strony - dużo informacji, przejrzystość strony, ciągłe aktualizacje, bardzo ciekawe forum; 2. Za pasję - warto wspierać takich ludzi i ich pomysły; 3. Za solidarność piwoszy - trzeba razem się wspierać i trzymać!
robert2
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 18-02-2016, 19:26
Fotka Użytkownika: beerek62
beerek62 beerek62 is offline
Senior

Miejscowość: Kłobuck
Standardowy Koniec usługi Picasa Web Albums - przesiadka na Google Photos - pomysły, porady, itp

W dniu 1 maja Google zamyka usługę Picasa Web Albums. Wielu kolekcjonerów (ja również) udostępnia swoje zbiory w tym właśnie serwisie. Zakładam temat dla tych, którzy swoje zbiory zamierzają przenieść do Google Photos. Przyda się wymienić spostrzeżenia na temat tej aplikacji - jej możliwości, tworzenia i porządkowania albumów. Próbowałem dzisiaj podziałać w Google Photos, ale na razie nie ogarniam pewnych rzeczy, np. jak ustawiać kolejnośc albumów. Wymiana doświadczeń z pewnością ułatwi nam życie

beerek62 edytował/a post 18-02-2016 o godz. 19:27.
Odpowiedz cytując
Stare 18-02-2016, 19:36
Fotka Użytkownika: Latarnik
Latarnik Latarnik is offline
Premium Lamplighter

Miejscowość: US East Coast
Standardowy

Mnie do folderu zdjecia przenioslo wszystko w kolejnosci dodania do Picasy, lacznie z podana data dodania.
W folderze kolekcje sa wszystkie albumy w losowej kolejnosci, nie mam na razie pojecia czy mozna je ulozyc wg wlasnego wyboru.
No i raczej nie ma mozliwosci podania adresu do calosci kolekcji, tylko do poszczegolnych plikow.
http://latarniknj.web-album.org/
Odpowiedz cytując
Stare 18-02-2016, 19:41
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Jak znam życie to wszelkie takie "usprawnienia" i "udogodnienia" zrobią tylko niezły burdel i wszystko trzeba będzie od nowa ładować.
Jak dla mnie pachnie sążną porażką. Wystarczy mi że raz otworzyłem to w nowej wersji google photos i zobaczyłem totalny pierdzielnik w folderach ułożonych datami (a nie alfabetycznie jak mam) których to folderów tworzenie kosztowało mnie sporo czasu
Raczej wątpię by chciało mi się od nowa wszystko edytować. Jeśli mi pokasują to albo pozostawią w swojej rzekomo "lepszej" wersji, pewnie oleję ich i poszukam innej strony.
Dobra zmiana w wersji google

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 18-02-2016, 19:43
Premium Lamplighter

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
i poszukam innej strony.
Jak znajdziesz to podziel sie ta informacja
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2016, 08:13
Horse1963 Horse1963 is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
Mnie do folderu zdjecia przenioslo wszystko w kolejnosci dodania do Picasy, lacznie z podana data dodania.
W folderze kolekcje sa wszystkie albumy w losowej kolejnosci, nie mam na razie pojecia czy mozna je ulozyc wg wlasnego wyboru.
Program jest tragiczny, raczej nie można posegregować albumów np. alfabetycznie. Zadałem kilka pytań w pomocy. Ale raczej nie oczekuję odpowiedzi bo chyba nie ma takiej opcji.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2016, 09:48
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
Jak znam życie to wszelkie takie "usprawnienia" i "udogodnienia" zrobią tylko niezły burdel i wszystko trzeba będzie od nowa ładować.
Jak dla mnie pachnie sążną porażką.
Próbowałem się w Google+ odnaleźć jakiś czas temu i dałem sobie spokój. O likwidacji Picasy nie wiedziałem i mocno mnie to zmartwiło, mam kilkaset różnistych albumów (nie kolekcjonerskie) i nie wyobrażam sobie robienia tego jeszcze raz.Ale widocznie taka jest praktyka w świecie komputerowym - każdy nowy program jest bardziej uciążliwy niż ten, który mam być zmieniony. I pomyśleć, że ludzie psioczą na urzędników ...
Stare 19-02-2016, 10:23
Fotka Użytkownika: darek99
darek99 darek99 is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Miałem próby na Picasa Web Albums ale bardzo szybko dałem sobie spokój, znalazłem w sieci
WEB-album.org i dobrze mi tu, dowolna ilość folderów, bardzo łatwa obsługa,dowolne ustawianie folderów, dowolne ustawianie skanów (zdjęć) w folderach, 1540 MB do zagospodarowania, ja z tym co mam obecnie na stronie zajmuję 269 MB, jest możliwość dodania MB poprzez zaproszenie mailowe znajomego, wtedy dochodzi 50MB,
jedyny minus jaki znalazłem to limit fotek w folderze, wchodzi 1000 skanów (zdjęć).
Trzech kolegów kolekcjonerów także się zarejestrowało i nie narzekają.
Gdyby ktoś miał chęć się rejestrować to proszę o kontakt, wyślę mailem zaproszenie i w ten sposób doładuję sobie MB. Poniżej link do strony. Jak są jakieś pytania to śmiało, zapraszam.

http://www.etykietypiwne.web-album.org
Epikur z Samos.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2016, 10:38
Fotka Użytkownika: pizmak666
pizmak666 pizmak666 is offline
Senior

Miejscowość: KR/RST
Standardowy

Zamiast M nie powinno być G ?

Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2016, 10:55
PremiumUżytkownik

Standardowy

Jest M, na stronie głównej jest więcej info.
Epikur z Samos.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2016, 11:02
Fotka Użytkownika: pizmak666
pizmak666 pizmak666 is offline
Senior

Miejscowość: KR/RST
Standardowy

To bez szału jak na te czasy, ale skoro jest wygodne to nie ma sensu kombinować.

Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2016, 11:14
PremiumUżytkownik

Standardowy

Dopiero teraz sprawdziłem jak to jest z tą przestrzenią, szału nie ma ale nie ma też tragedii, w pomocy jest temat: W jaki sposób mogę powiększyć przestrzeń na moje zdjęcia?, w bardzo łatwy sposób można swoje konto doładować.

http://www.web-album.org/pl/information/help#m4
Epikur z Samos.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2016, 11:38
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darek99 Wyświetlenie odpowiedzi
Miałem próby na Picasa Web Albums ale bardzo szybko dałem sobie spokój, znalazłem w sieci
WEB-album.org i dobrze mi tu, dowolna ilość folderów, bardzo łatwa obsługa,dowolne ustawianie folderów, dowolne ustawianie skanów (zdjęć) w folderach, 1540 MB do zagospodarowania, ja z tym co mam obecnie na stronie zajmuję 269 MB, jest możliwość dodania MB poprzez zaproszenie mailowe znajomego, wtedy dochodzi 50MB,
jedyny minus jaki znalazłem to limit fotek w folderze, wchodzi 1000 skanów (zdjęć).
Trzech kolegów kolekcjonerów także się zarejestrowało i nie narzekają.
Gdyby ktoś miał chęć się rejestrować to proszę o kontakt, wyślę mailem zaproszenie i w ten sposób doładuję sobie MB. Poniżej link do strony. Jak są jakieś pytania to śmiało, zapraszam.

http://www.etykietypiwne.web-album.org
Na pierwszy rzut oka, poprawny i prosty.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2016, 12:29
Senior

Standardowy

Jedno zdanie z Pomocy, dla picasowiczów jest bardzo istotne:

Jeżeli posiadasz album w Google Picasa możesz je przenieść automatycznie za pomocą opcji "z Picasy". Możesz również dodać zdjęcie prosto z adresu URL. W tym celu skorzystaj z opcji "z sieci".
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2016, 15:19
Fotka Użytkownika: kruger_nr1
kruger_nr1 kruger_nr1 is offline
Senior

Miejscowość: RACIBÓRZ
Standardowy

a może ktoś ma jeszcze inne ciekawe propozycje?
Stare 19-02-2016, 16:05
Fotka Użytkownika: Promil03
Promil03 Promil03 is offline
AntyZlotowicz nr 1.

Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Standardowy

Hmmm, na Picasa jest do wykorzystania 15360 MB. Ja wykorzystuję 628 MB czyli lekko ponad 4%. W programie Darka byłaby to prawie połowa przestrzeni. No i te reklamy są lekko denerwujące.
A galerie mamy 2:
https://picasaweb.google.com/Promil03 - dawno nieaktualizowana niestety
https://picasaweb.google.com/103076107082700014595

Cholerna szkoda
Stare 21-02-2016, 20:33
PremiumUżytkownik

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
No i te reklamy są lekko denerwujące.
(
No to fakt, o reklamach nie wspominiałem, ale to dlatego że mam zainstalowany program który blokuje mi ten namolny spam i reklamy.
Epikur z Samos.
Odpowiedz cytując
Stare 21-02-2016, 23:59
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

Jakiś tydzień, dwa przed pojawieniem się tego niusa o likwidacji Picassy zupełnie przypadkowo zastanawiałem się nad przeniesieniem swoich albumów do FB gdzie mając konto można również zakładać albumy i widziałem je bardzo pobieżnie u kilku kolekcjonerów.
Pytanie. Jak się sprawdzają ? Czy to coś w klimatach znanej mi Picassy ? Jakie są limity pojemności , limity pojedyńczych folderów, możliwości własnego ustawiania alfabetycznie i nadawania kolejności zdjęć w folderach itp ? Ewentualnie jakieś opcje będące tylko na FB.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 22-02-2016, 07:52
Fotka Użytkownika: zgoda
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Miejscowość: Wołomin
Standardowy

Fb ma koszmarny algorytm kompresji zdjęć. Na moje - nie nadaje się.
Stare 22-02-2016, 09:29
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

A to nie wiem. Nie znam się na matematyce. Rozumiem że FB ssie.

Odpowiedz cytując
Stare 22-02-2016, 17:11
Fotka Użytkownika: zgoda
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Miejscowość: Wołomin
Standardowy

Chyba że komuś nie zależy na jakości materiału.
Stare 22-02-2016, 17:59
Fotka Użytkownika: elpako
elpako elpako is offline
Senior

Miejscowość: Kielce
Standardowy

Zaskoczyła mnie informacja (beerek62) o zamknięciu usługi PWA. Postanowiłem skorzystać z linka Darka http://www.etykietypiwne.web-album.org zarejestrowałem się i jak na razie jest spoko. Przy okazji poznałem ogromne zbiory Darka (darek99) i Rafała (ras1).
Darek napisał:
jedyny minus, jaki znalazłem to limit fotek w folderze, wchodzi 1000 skanów (zdjęć).
Przecież można powiększyć liczbę albumów. Można doładować dodatkowe 50 MB poprzez zaproszenie mailowo znajomego i to też nie problem. Problem to to, że tych znajomych może być tylko dziesięciu, czyli + 500 MB dodatkowo + 1 MB za każde zalogowanie się (raz na dzień), czyli przynajmniej plus 365 MB/rok to sporo.
Co do FB to można coś dodać raz na jakiś czas, ale nie cały zbiór, choć Leszek T. radzi sobie wyśmienicie, ale ma kilka kąt (jak on to potrafi ogarnąć?) Leszek – szacun!

http://porter-etykiety.web-album.org
https://www.facebook.com/pg/Etykiety...os/?tab=albums
Odpowiedz cytując
Stare 25-02-2016, 18:25
Fotka Użytkownika: sibarh
sibarh sibarh is offline
Kolekcjoner - Degustator

Standardowy

A ja nie wiem co zrobię. Web-album jest w sumie prosty, ale .... ja mam podpisane wszystkie fotki > 10 000, a z picasy podpisy się nie przenoszą. W zdjęciach google wszystko jest przeniesione, ale ... jest tam kompletny roz....ol, nic nie pokoleji.
Czy ktoś wie, czy to można poukładać alfabetycznie ???

Foto 11187 wypitych piw ze 175 krajów (+1332 foto piw polskich) jest na http://www.sibarh.web-album.org/ a 3026 kapsli z 124 krajów jest na http://sibarhkapsle.web-album.org/
Odpowiedz cytując
Stare 25-02-2016, 18:38
Premium Lamplighter

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
Czy ktoś wie, czy to można poukładać alfabetycznie ???
Mnie sie dotad nie udalo, dlatego przenosze sie do web-albumu.
Odpowiedz cytując
Stare 25-02-2016, 20:02
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

Nie wiem jak jest w Google (chodzi ci dokładnie o Google+ ?) ale to jakaś inna wersja odsłony Picassy i wg mnie znacznie gorsza z której nie korzystam a przynajmniej nie otwieram Picassy przez Google Plus bo chyba jest to możliwe.
W Picassie ażeby mieć foldery ułożone np alfabetycznie albo wg własnej jakiejkolwiek kolejności trzeba pozmieniać daty utworzenia folderów bo Picassa szereguje JEDYNIE na podstawie tych dat.
Pierwsze w kolejności bedą te foldery które mają nowsze daty. Z tego co pamiętam najstarsza możliwa do ustawienia data to 1970 rok. Tak więc jeśli nada się datę dzisiejszą to folder będzie pierszy , natomiast jeśli nadamy mu datę 31.12.1970 będzie cały czas na końcu.

Odpowiedz cytując
Stare 25-02-2016, 20:08
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

Upewniłem się. Najstarszą datą jaką można ustawić jest 31.12.1971.
Daty ustawia się w edycji folderu tzn tam gdzie np status jego dostępności tzn prywatny czy publiczny.

Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie