Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec usługi Picasa Web Albums - przesiadka na Google Photos - pomysły, porady, itp

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darek99
    Senior
    • 04-2002
    • 2147

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
    No i te reklamy są lekko denerwujące.
    (
    No to fakt, o reklamach nie wspominiałem, ale to dlatego że mam zainstalowany program który blokuje mi ten namolny spam i reklamy.
    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
    Epikur z Samos.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #17
      Jakiś tydzień, dwa przed pojawieniem się tego niusa o likwidacji Picassy zupełnie przypadkowo zastanawiałem się nad przeniesieniem swoich albumów do FB gdzie mając konto można również zakładać albumy i widziałem je bardzo pobieżnie u kilku kolekcjonerów.
      Pytanie. Jak się sprawdzają ? Czy to coś w klimatach znanej mi Picassy ? Jakie są limity pojemności , limity pojedyńczych folderów, możliwości własnego ustawiania alfabetycznie i nadawania kolejności zdjęć w folderach itp ? Ewentualnie jakieś opcje będące tylko na FB.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #18
        Fb ma koszmarny algorytm kompresji zdjęć. Na moje - nie nadaje się.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #19
          A to nie wiem. Nie znam się na matematyce. Rozumiem że FB ssie.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            #20
            Chyba że komuś nie zależy na jakości materiału.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • elpako
              Senior
              • 03-2006
              • 318

              #21
              Zaskoczyła mnie informacja (beerek62) o zamknięciu usługi PWA. Postanowiłem skorzystać z linka Darka http://www.etykietypiwne.web-album.org zarejestrowałem się i jak na razie jest spoko. Przy okazji poznałem ogromne zbiory Darka (darek99) i Rafała (ras1).
              Darek napisał:
              jedyny minus, jaki znalazłem to limit fotek w folderze, wchodzi 1000 skanów (zdjęć).
              Przecież można powiększyć liczbę albumów. Można doładować dodatkowe 50 MB poprzez zaproszenie mailowo znajomego i to też nie problem. Problem to to, że tych znajomych może być tylko dziesięciu, czyli + 500 MB dodatkowo + 1 MB za każde zalogowanie się (raz na dzień), czyli przynajmniej plus 365 MB/rok to sporo.
              Co do FB to można coś dodać raz na jakiś czas, ale nie cały zbiór, choć Leszek T. radzi sobie wyśmienicie, ale ma kilka kąt (jak on to potrafi ogarnąć?) Leszek – szacun!
              P O R T E R Y - Polska - 1304/ Zagranica - 1874 //Razem - 3178

              http://porter-etykiety.web-album.org
              https://www.facebook.com/pg/Etykiety...os/?tab=albums

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #22
                A ja nie wiem co zrobię. Web-album jest w sumie prosty, ale .... ja mam podpisane wszystkie fotki > 10 000, a z picasy podpisy się nie przenoszą. W zdjęciach google wszystko jest przeniesione, ale ... jest tam kompletny roz....ol, nic nie pokoleji.
                Czy ktoś wie, czy to można poukładać alfabetycznie ???
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4994

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czy ktoś wie, czy to można poukładać alfabetycznie ???
                  Mnie sie dotad nie udalo, dlatego przenosze sie do web-albumu.
                  5400 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #24
                    Nie wiem jak jest w Google (chodzi ci dokładnie o Google+ ?) ale to jakaś inna wersja odsłony Picassy i wg mnie znacznie gorsza z której nie korzystam a przynajmniej nie otwieram Picassy przez Google Plus bo chyba jest to możliwe.
                    W Picassie ażeby mieć foldery ułożone np alfabetycznie albo wg własnej jakiejkolwiek kolejności trzeba pozmieniać daty utworzenia folderów bo Picassa szereguje JEDYNIE na podstawie tych dat.
                    Pierwsze w kolejności bedą te foldery które mają nowsze daty. Z tego co pamiętam najstarsza możliwa do ustawienia data to 1970 rok. Tak więc jeśli nada się datę dzisiejszą to folder będzie pierszy , natomiast jeśli nadamy mu datę 31.12.1970 będzie cały czas na końcu.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #25
                      Upewniłem się. Najstarszą datą jaką można ustawić jest 31.12.1971.
                      Daty ustawia się w edycji folderu tzn tam gdzie np status jego dostępności tzn prywatny czy publiczny.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #26
                        Ja przynam że mam lenia ale ta dyskusja wyglądała by lepiej gdyby komuś chciało się zamieścić tutaj przykładowe screeny wyglądu stron o jakich mówimy i , obiektywnie, wymienić plusy i minusy każdej z nich.
                        Rozumiem że póki co mówimy tutaj o (kolejność alfabetyczna) : Facebook (albumy), Google+, Picassa i WebAlbum ?
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • Latarnik
                          Premium Lamplighter
                          • 06-2004
                          • 4994

                          #27
                          Najwiekszym minusem Google Photos jest brak mozliwosci podania linku do calosci galerii tak jak jest to mozliwe w Picasa i WebAlbum.
                          Mozna udostepniac tylko linki do poszczegolnych albumow poprzez Google+, Facebooka, Twittera lub sam link.
                          Ten fakt moim zdaniem dyskwalifikuje G Photos bo nie moze byc ogolnie dostepna galeria, o czym zreszta im napisalem w uwagach dla Google.
                          Picasa z kolei bije na glowe WebAlbum jesli chodzi o mozliwosci ogladania zdjec, ale nie ma co chwalic czegos co wkrotce przestanie dzialac.
                          5400 kapsli z wypitych piw
                          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                          Comment

                          • beerek62
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 1036

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                            Rozumiem że póki co mówimy tutaj o (kolejność alfabetyczna) : Facebook (albumy), Google+, Picassa i WebAlbum ?
                            Przede wszystkim mówimy o Google Photos. To aplikacja, która ma zastąpić Picasę i do której automatycznie przenoszą się albumy z Picasy.
                            Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                            Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #29
                              W sumie masz rację. Skupię się więc na Google Photos tzn różnicami względem znanej mi Picasy. Poniżej dla porównania screen Picasy i Google Photos. Pokazalem tam te same tzn swoje foldery a mimo to w Google Photos wg mnie wyglądają bardzo kiepsko (przypominają mi Google+). Skany są wielkie jak dla ślepego a tym samym nie mieści się ich na ekranie tyle co na Picasie. Drugim zauważalnym problemem jest utrata kolejności folderów którą miałem. Prawdopodobnie teraz są ułożone znów datami ich utworzenia a nie datami jakie sam nadałem poprzednio. Trzeci problem to brak opisów pod skanami jakie miałem.

                              Czy ktoś wie czy mogę w Google Photos powrócić do takich ustawień jakie mam w Picasie ? Jeśli tak to jak to zrobić ?
                              To takie różnice jakie zobaczyłem na szybko, wstępnie.

                              Z lewej Picasa , z prawej nowe Google Photos.
                              Attached Files
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • Latarnik
                                Premium Lamplighter
                                • 06-2004
                                • 4994

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czy ktoś wie czy mogę w Google Photos powrócić do takich ustawień jakie mam w Picasie ? Jeśli tak to jak to zrobić ?
                                I po co Ci to wiedziec, skoro i tak bedzie to widoczne tylko dla Ciebie.
                                Powtarzam, w Google Photos nie ma mozliwosci utworzenia ogolnego adresu dla galerii, no chyba ze ktos wie ze mozna to niech sie pochwali.
                                5400 kapsli z wypitych piw
                                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎