Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

browary wrocławskie po wojnie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2542

    #61
    Czyżby na tym zdjęciu byli ci zrzeszeni w związku mistrzowie?
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • AdamP
      Senior
      • 05-2002
      • 111

      #62
      wszystko na to wskazuje.
      obrobiłem z lekka zdjęcia i zamieszczam poniżej. po więcej tekstu zaintetresowanych zapraszam na PW.
      Attached Files

      Comment

      • AdamP
        Senior
        • 05-2002
        • 111

        #63
        kolejne...
        Attached Files

        Comment

        • AdamP
          Senior
          • 05-2002
          • 111

          #64
          nr. 3
          Attached Files

          Comment

          • AdamP
            Senior
            • 05-2002
            • 111

            #65
            cztery...
            Attached Files

            Comment

            • AdamP
              Senior
              • 05-2002
              • 111

              #66
              no i pięć.
              Attached Files

              Comment

              • Wiktoria
                Senior
                • 07-2003
                • 796

                #67
                Podobno zaczęli wyburzać browar na Zakrzowie - póki co najmłodsze budynki (i oby na tym poprzestali).

                Comment

                • dekant1200
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 110

                  #68
                  Kissling

                  Pewnie post ten niewiele wniesie, ale w nawiązaniu do postów: #40, #45 i #47 przypadkowo znalazłem artykuł o szabrownikach z tamtych lat w jednej z pierwszych gazet na D/Śl. pn „Pionier – Dziennik Dolno – Śląski” z datą 17 października 1945 r. Nazwisko i adres tego gościa pominąłem, a ciąg dalszy, to zapytanie redakcji, kiedy skończy się wreszcie proceder ochrony szabrowników przez skorumpowanych funkcjonariuszy MO. Najważniejsze to jaki koniec był tej firmy „Kissling” i w jakim okresie czasu
                  Attached Files

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #69
                    Sądzisz Dekant że po 70 latach nadal możesz zaszkodzić dobremu imieniu (a w zasadzie nazwisku) szabrownika dlatego je ukryłeś ?

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wiktoria Wyświetlenie odpowiedzi
                    Podobno zaczęli wyburzać browar na Zakrzowie - póki co najmłodsze budynki (i oby na tym poprzestali).
                    Na początku myslałem ze to świeży nius a dopiero pozniej zobaczyłem że to post sprzed 4 lat. Aż boję sie zapytać jak to wygląda obecnie
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • dekant1200
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 110

                      #70
                      Jak tak się ciut dłużej zastanowić, co polecam, to nie wiadomo, czy pod starym adresem nie mieszkają potomkowie byłego szabrownika, który im zorganizował przed laty np. ekstra meble, mieszkanie itp i po co im d.... zawracać, skąd to się wzięło. Niech jest jak jest i tyle. I tu masz np. rozwiązanie palącego Cię problemu.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #71
                        Z nowszej wersji zdjęć google maps wynika, że Brauerei zum Nußbaum przy Kleczkowskiej został zburzony
                        Ktoś wie kiedy to nastąpiło?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎