Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Najbardziej gorzkie piwo sklepowe.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • AaLeX
    Senior
    • 07-2011
    • 573

    #16
    borat1979 rozumiem że bijesz do Raciborskiego Pilsa, dawno go nie piłem, ale pamiętam że miał goryczkę. Specjalnie kupię go w najbliższych dniach i skosztuje czy wasze zarzuty odnośnie wody itp. są słuszne. W wątku o ocenie tego piwa inni smakosze jednak te goryczkę wyczuwają, więc chyba nie jest aż tak tragicznie. Więc napisz proszę, jakie piwo wg ciebie nie jest wodą z dostępnych w sklepowych półkach?

    Comment

    • kaczka116
      Senior
      • 10-2015
      • 1350

      #17
      Bardzo fajnie goryczkowo mnie zaskoczyly piwa 100! Z Pracowni Piwa, Imperial Citra Birbanta i Winchester Faktorii no i Hop sasa AleBrowaru mimo 60 paru IBU na etykiecie troszke zdziwilo (pozytywnie) goryczka a bylo chmielone Iunga.
      Nie mów hop zanim nie nachmielisz
      Untappd

      Comment

      • grochowiec
        Junior
        • 12-2015
        • 4

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CoZaPiwo Wyświetlenie odpowiedzi
        Oczywiście zgoda, ale zasada - wysokie IBU, niski ekstrakt - skutecznie sprawdzi się przy poszukiwaniu gorzkiego piwa.
        No tak, niewątpliwie Chodziło mi własnie o zwrócenie uwagi na to, że wysokie IBU niekoniecznie musi oznaczać gorzkiego piwa po prsostu

        Comment

        • huskot
          Junior
          • 01-2016
          • 3

          #19
          czasami potrafię pić piwo 40 IBU i jest bardziej gorzkie niż 70 IBU, więc to racja z tym co pisze grochowiec

          Comment

          • kotecki909
            Junior
            • 12-2015
            • 3

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
            Amerykańskich piw? W życiu nie piłem żadnego amerykańskiego piwa. PU dla mnie stracił znacznie poziom goryczki. Raciborski Pils ma troszeczkę goryczki, jednak szukam coś w tym guście, tylko z o wiele mocniejszym tym akcentem.
            piłem raciborskie zielone i to było naprawdę ohydne piwo, więc bałbym się tego pilsa

            Comment

            • zooxxa
              Junior
              • 10-2015
              • 4

              #21
              ostatnio znajomy mi mówił o piwie 300 ibu, ale za cholere tego nie wyczuwał, wiec pewnie to był tylko jakiś chwyt marketingowy. Goryczka w końcu nie musi powstawać wyłącznie z chmielu

              Comment

              • AaLeX
                Senior
                • 07-2011
                • 573

                #22
                No z tym ohydnym zielonym to bym się kłócił, aż tak ohydne nie jest, skosztuj pilsa, jest lepsze

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎