Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Berlin, ciekawe bary, sklepy z piwem rzemieślniczym?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kozmin
    Junior
    • 05-2012
    • 11

    Berlin, ciekawe bary, sklepy z piwem rzemieślniczym?

    cześć!

    Wybieram się na początku grudnia na dwa dni do Berlina. Cele głównie turystyczne, piwo będzie dodatkiem (mam nadzieję znaczącym).
    W związku z tym mam kilka pytań do znawców niemieckiej "sceny kraft" oraz osób dobrze znających piwny Berlin:

    1.Jakie znacie lokale z ciekawym piwem w berlinie?
    Nocleg przewidziany w Friedrichshain, więc preferowane lokale w tej okolicy. Na razie nr 1 to Hopfenreich i ew. browar rest. Hops&Barley. Szczególnie liczę na miejsca których nie można znaleźć na ratebeer. Różnica między dokładnością mapy piwiarni w Pradze z rateb. a mapy Pendragona (Pozdrawiam i dziękuję w imieniu wszystkich bezimiennych piwnych turystów w Pradze :-) ) działa na wyobraźnię.

    2. Godne polecenia sklepy z piwem?
    Ambrosetti, Berlin Bier Shop, ew. Getränkefeinkost Berlin (tam będzie mi najbliżej) ?
    W którym sklepie mógłbym liczyć na ciekawe piwa z USA, niedostępne na razie u nas (np. Firestone Walker, Stone itp.) ?

    3. Które browary restauracyjne warto odwiedzić w Berlinie?
    Niestety termin wyjazdu spowoduje że odpadnie chyba najciekawszy Heidenpeters ;-(. Vagabund, Eschenbrau, a może coś innego?

    Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i sugestie
    Michał
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2768

    #2
    Na temat Berlina:
    top rated Berlin beer bars, beer restaurants and breweries at RateBeer.com


    I poza tym:

    Comment

    • kozmin
      Junior
      • 05-2012
      • 11

      #3
      Dzięki..

      Jak już pisałem interesują mnie informacje wykraczające poza ratebeer-places.
      Przed założeniem tematu, poszperałem też na forum więc piwne mapy i wątki berlińskie w "piwo - gdzie" już przeglądałem.
      Liczę bardziej na coś nowego, np. opinie osób które mogą polecić coś fajnego, a nie chciało im się wcześniej zakładać nowego tematu o danym lokalu czy sklepie w odpowiednim miejscu.

      Aha, jeszcze jedno pytanie: która z sieci Getranków, obecnych w Berlinie, ma najciekawszy asortyment (np. niemieckie crafty) ?

      pozdrawiam Michał

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kozmin Wyświetlenie odpowiedzi
        2. Godne polecenia sklepy z piwem?
        Ambrosetti, Berlin Bier Shop, ew. Getränkefeinkost Berlin (tam będzie mi najbliżej) ?
        W którym sklepie mógłbym liczyć na ciekawe piwa z USA, niedostępne na razie u nas (np. Firestone Walker, Stone itp.) ?
        Firestone Walker jest do kupienia w Galeria Kaufhof przy Alexanderplatz, ma tam swoje stoisko Braufactum. Z tym że ceny są nieco przegięte, np. Parabola kosztuje 20 Euro.
        Stone można dorwać w Berlin Bier Shop, jak zagadasz z właścicielem to może wyjmie z magazynku coś ekstra . Bywa tam między innymi Dogfish Head, poza tym sporo niemieckich kraftów.
        Ale największy wybór niemieckiego craftu masz w Hopfen & Malz http://www.ratebeer.com/p/hopfen-malz/26961/

        3. Które browary restauracyjne warto odwiedzić w Berlinie?
        Niestety termin wyjazdu spowoduje że odpadnie chyba najciekawszy Heidenpeters ;-(. Vagabund, Eschenbrau, a może coś innego?
        Zdecydowanie Vagabund. Najlepsza atmosfera, najfajniejsze miejsce.
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Może ta mapa ze strony Berlin Craft Beer się przyda: link.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎