Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Cech Piwowarów - Leprikon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Lwówek, Cech Piwowarów - Leprikon

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Wiśniowy idealnie klarowny. [5]
    Piana: Obfita, jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, dość trwała, ładnie firankuje. [4.5]
    Zapach: Czerwone słody, lekka chmielowość, przyjemny, ale mało intensywny aromat. [3.5]
    Smak: Umiarkowana karmelowość, tostowe nuty, średnia pełnia, średnia ziołowa goryczka, dość krótki wytrawny finisz. [4]
    Wysycenie: Średnie(może delikatnie w stronę wysokiego) - pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Całkiem ładna etykieta z pełnym składem. [4]
    Uwagi: Całkiem smaczne piwo, szkoda tylko, że aromat taki słaby. Ciekaw jestem czy piwo doczeka się kolejnej warki w związku z tym, że należy do serii Cech Piwowarów. Z jednej strony to fajne piwo do stałego portfolio grupy BRJ, z drugiej ich piwa z warki na warkę są coraz gorsze.

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • xcvxc
      Member
      • 02-2014
      • 47

      #3
      Piwo całkiem ok tylko smak i aromat całkowicie zdominiwany przez metal

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Jest metal, jest piwnica, poza tym niewiele się tu dzieje ... Wypić - wypiłem, czy wrócę ? Przypuszczam, że wątpię ...
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: rubinowo-bursztynowy [4.5]
          Piana: jasny beż, drobna, dość zwarta, opada zauważalnie [3.5]
          Zapach: słabiutki, kwiatowo-słodowy [3.5]
          Smak: w miarę pełne, treściwe, lekka goryczka, chmielowo-owocowa, momentami wyczuwalne landrynki, kwiatowe akcenty, dość solidnie i dobrze wyczuwalny słód [3.5]
          Wysycenie: ciut za dużo [4.5]
          Opakowanie: ciekawa i fajna etykieta rzucają się w oczy, firmowy kaspel [4.5]
          Uwagi: Piwo do wypicia, dobre ale są lepsze, wracać - raczej nie wrócę

          Moja ocena: [3.65]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Rubinowy. [5]
            Piana: Ładna, wysoka, zbita, dosyć trwała. [4]
            Zapach: Z jednej strony są przyjemne, tropikalne chmielowe nuty, górnofermentacyjne owoce i trochę karmelu - z drugiej strony to wszystko jest bardzo, bardzo mało intensywne. [3.5]
            Smak: Niska goryczka, karmel. Posmaki owocowe. Bardzo przyjemna, chlebowa słodowość pozostająca na podniebieniu po przełknięciu piwa. Trochę ciasteczek. Tylko wciąż brakuje temu piwu wyrazistości. Na zachętę 4, bo potencjał jest. [4]
            Wysycenie: Nie za wysokie, w porządku. [5]
            Opakowanie: Bardzo ciemna kolorystyka mi się nie podoba. Skład pełny. Sama grafika całkiem fajna, na luzie. [4]
            Uwagi: Piwo w porządku. Można spokojnie wypić, ale ochów i achów raczej nie będzie.

            Moja ocena: [3.925]

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: rubinowy, klarowny. [5]
              Piana: średnio wysoka, drobna, niezbyt trwała. [3]
              Zapach: słaby, słodowy, karmelowy i lekko owocowy. [3.5]
              Smak: słodowy, karmelowy, średnio mocna i nieprzyjemna goryczka, długo pozostająca w posmaku. Piwo jest średnio treściwe. [2.5]
              Wysycenie: średnie do wysokiego. [4]
              Opakowanie: ładna etykieta, firmowy kapsel, podany skład. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.175]

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Jedyne czego nie przykrywa metal i piwnica, to goryczka. Spora, chyba zbyt wysoka jak na IRA. Gdyby to piwo mogło pojawić się pięć lat temu to zdobyłoby podobną rzeszę fanów jak Bursztynowe z Zawiercia. Dzisiaj za ponad 5 zł w sklepie nie widzę dla niego szans. Szkoda, bo dobry irish red ale nie jest zły...

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Raczej ciemna miedź niż ciemna wiśnia. Klarowne. [4.5]
                  Piana: Średnia pod każdym względem /wygląd, trwałość/. Trochę na szkle zostaje. [3.5]
                  Zapach: Karmel, słód i lekko owoce nasuwające skojarzenia z jakimś angielskim IPA. Nieźle, ale nic spektakularnego. I mało intensywnie. [3.5]
                  Smak: Goryczka nadspodziewanie wysoka. A może po prostu za długo pozostaje i jest średnioprzyjemna. W sumie to całe to piwo jest średnie. Cokolwiek puste. [3]
                  Wysycenie: Dość wysokie, trochę za wysokie. [4]
                  Opakowanie: Motyw na etykiecie sympatyczny , strona informacyjna też bez większych zarzutów. [5]
                  Uwagi: 27/05/2016
                  Piwo do wypicia, ale nie do zapamiętania. Na piwnej pustyni całkiem niezła opcja. Tam gdzie jest jakiś sensowny wybór szkoda sobie zawracać głowę irlandzkim skrzatem z BRJ.

                  Moja ocena: [3.45]
                  Last edited by Admirador; 05-03-2016, 21:33.

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Rubinowo-wiśniowy. Klarowny. Może lekutka opalizacj [4.5]
                    Piana: Obfitość na średnim poziomie. Za to to co jest imponuje trwałością. Bardzo ładnie oblepia szkło [3.5]
                    Zapach: Owocowe estry, muśnięcie karmelem. Chmielu nie czuję. Ogólnie zapach mało wyrazisty, dość nijaki [3]
                    Smak: Wytrawne owoce dominują. Jest też karmel ale nie narzuca się, odzywa się dość subtelnie. Goryczka niska. Piwo da się wypić, ale w sumie nic ciekawego, dość pustawe, mało wyrazisty smak [3.5]
                    Wysycenie: Średnie. Nie przeszkadza, raczej pasuje [4.5]
                    Opakowanie: Graficznie ujdzie, dokładny skład i parametry. Butla jak to w BRJ zwrotna [4]
                    Uwagi: Piwo z datą:24.06.2016

                    Moja ocena: [3.45]

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Brązowy klarowny. [4]
                      Piana: Kremowa, drobna, dość wysoka i trwała. [4]
                      Zapach: Słodowo-owocowy. I tyle. Trochę mało... [3]
                      Smak: Słód, ślad karmelu palonego, posmaczki winne. [3.5]
                      Wysycenie: Niewysokie. [4]
                      Opakowanie: Jakoś mnie się nie podoba, zatrąca dziwnie odpustem. [3]
                      Uwagi: Liczyłem na "nowe otwarcie" BRJ tak, jak zdarzało się wcześniej, wypuszczając nowe piwa z efektem "WOW" (no, może "łał", ale zawsze). A tu tak se.

                      Moja ocena: [3.4]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎