Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Twigg, [Brewklyn] Żytnie Wędzidło

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Twigg, [Brewklyn] Żytnie Wędzidło

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty wpadający w pomarańczowy, mętny. [5]
    Piana: Niezbyt wysoka i szybko znika. [2.5]
    Zapach: Przyjemny, wędzony, lekko kwaskowaty. [4]
    Smak: No, smakuje mi to piwo. Wędzonka jest po środku - ani dominująca, ani zbyt niska, goryczka nawet mocna i przyjemna, fajnie się komponuje z taką ogniskową wędzonką. Pewnie przez żytni zasyp piwo wydaje się nad wyraz treściwe (a przecież ekstrakt jest dosyć niski), całość jest bardzo fajna w odbiorze i mocno orzeźwiająca. [4.5]
    Wysycenie: Dosyć wysokie, więc do lekkiego piwa pasuje. [5]
    Opakowanie: Skład pełen, wytłumaczono też, o co w tym piwie "chodzi". Poza tym informacji niewiele, etykieta też taka trochę nijaka. [4]
    Uwagi: Bardzo fajne.

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      W pitym przeze mnie egzemplarzu kolor, piana, wędzoność - OK, niestety wysycenie zbyt niskie, a w końcówce nieco agresywna, "kłująca" goryczka. I te dwa elementy moim zdaniem psują pozytywny odbiór całości.
      Wersja butelkowa ( 31.10.2016 ).
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty zmętniony. [4]
        Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka i trwała. [3.5]
        Zapach: Grodziska wędzonka w stylu oscypkowym, słód. [4]
        Smak: Lekka oleistość, delikatna goryczka, posmak chmielu i owoców. [4]
        Wysycenie: Niewysokie, w sumie - dziwne... [3.5]
        Opakowanie: Oryginalna nazwa i eta, ale panuje na niej jakiś szum informacyjny. Poszontek musi być!!! . [4]
        Uwagi: Całkiem fajne, lekkie i orzeźwiające piwo na lato (po rowerze, po koszeniu, itepe...).

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Foto :
          Attached Files
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Koń jaki jest, każdy widzi .

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Piłem chwilę temu i było absurdalnie kwaśne. Wędzonka była wyczuwalna gdzieś w tle, ale kwas zabijał wszystko.

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piwo mętne, kolor jasnopomarańczowy / żóty. Nie jest to klasyczne grodziskie, więc może być. [4.5]
                Piana: Mała i trwała. Drobna, biała. Przy "brutalnym nalaniu" początkowo sporo dużych bąbli, które z czasem znikają. [4]
                Zapach: Ładny, typowy (poza chmielem) dla grodziskiego. Wyraźna wędzonka, słody, lekko kwaśny plus trochę chmielu. [4.5]
                Smak: Słody z wędzonką, lekki kwasek i chmiel. Piwo lekki ale nie wodniste. Niestety chmiel po chwili zdecydowanie dominuje i przesłania wszystkie inne smaki. W posmaku zalegająca mocna trawiasta goryczka. Gdyby nie to, piwo było by super, a tak co najwyżej jest dobre. Chętnie bierze się następny łyk, mimo, że po chwili w ustach dominuje trawiasty chmiel. [4]
                Wysycenie: Drobne, trwałe. Początkowo wyraźne, później robi się delikatne. [4.5]
                Opakowanie: Starannie wykonane, z podanymi parametrami. Nie przemawia do mnie jednak ta grafika i brak jakiegoś firmowego kapsla. Głowa konia na etykiecie ciężko dostrzegalna. [3.5]
                Uwagi: Piwo bardzo dobre, chmielenie złe. W zapachu jest super, chmiel pięknie wzbogaca wrażenia i ładnie się komponuje, ale w smaku trochę masakruje piwo.

                Moja ocena: [4.2]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎