Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Szatańska oBELGa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, Szatańska oBELGa

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złocisty, delikatnie zamglony. [4.5]
    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała. [4]
    Zapach: średnio intensywny, lekko owocowy, chmielowy, z wyraźnymi fenolowymi aromatami belgijskimi, przyprawowymi, goździkowymi, całość przyjemna tylko trochę zbyt mało intensywna. [3.5]
    Smak: tak jak w aromacie, całość średnio intensywna, jednak belgijskie nutu wyczuwalne, nuty owocowe, estrowe, przyprawowe, fenolowe, wyczuwalna lekka nuta szampańska, winna. [3.5]
    Wysycenie: średnie, jak na styl mogło by być wyższe. [4]
    Opakowanie: grafika może trochę kontrowersyjna, ale mi się podoba, prosta, plus za podanie pełnego składu. [4.5]
    Uwagi: warka do końca 01.2016, jak na piwo w tym stylu z rodzimego browaru to dobry wypust, na drożdżach Wyeast 1388, warto spróbować.

    Moja ocena: [3.675]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 19-06-2015, 01:02.

    Comment

    • mateusus
      Junior
      • 06-2015
      • 1

      #3
      Piłem w Krakowie na festiwalu, z beczki. Wtedy w czasie premiery zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Kolor jak sok bananowy, piwo praktycznie nieprzejrzyste. W zapachu potężna moc chmielu, ziół. W smaku praktycznie nie było czuć alkoholu. Wczoraj kupiłem w butelce i miałem wrażenie, że piję zupełnie inne piwo. Kolor złoty, przejrzysty, nie tak mętny jak na premierze. W smaku mocno wyczuwalny alkohol. Jedynie zapach był podobny do tego premierowego. O ile pierwsza próba to byłoby mocne 9+/10, o tyle drugie podejście mocno mnie rozczarowało.

      Comment

      • Marchi
        Senior
        • 12-2006
        • 130

        #4
        Wczoraj wypite z butli. Tyle żelaza, że dla mnie całkowicie niestrawne.

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, klarowny. [5]
          Piana: Całkiem ładna, dosyć wysoka, biała, drobna, niestety nietrwała. [3.5]
          Zapach: Bardzo, bardzo niewyraźny. Są górnofermentacyjne owoce, aromaty przyprawowe, nawet jakaś ziołowa chmielowość, ale to wszystko ledwo wyczuwalne. [3]
          Smak: Niestety, ale nic ciekawego. Wyczuwalny, ale na szczęście nie dominujący alkohol, trochę posmaków typowo belgijskich - przyprawy, pieprz, trochę owoców. Piwo nawet treściwe. Niestety, w smaku się po prostu, zwyczajnie, bardzo mało dzieje. [3.5]
          Wysycenie: Nieco wyższe dobrze by zrobiło temu piwu. [4.5]
          Opakowanie: Skład pełen, dykteryjka nawet fajna, ale poza tym informacji niewiele. [4]
          Uwagi: Wypite bez grymasu - zarówno zadowolenia, jak i obrzydzenia.

          Moja ocena: [3.475]

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Jakoś zupełnie nie czuję alkoholu w smaku i zapachu, a piwo ma 9% alk. ( 19,1° plato).
            Kolor złocisty, piwo jest lekko zamglone.
            Piana krótka, do szkła się nie lepi. Gazu mało.
            W zapachu przyprawy, zniewieściały Belg, pokrzywa, jasne owoce.
            Smakuje jak tripel bez alkoholu, ale z pełnią słodową i niezłą goryczką, pieprzową i ziołową.

            Dopiero pod koniec poczułem alkohol, ale w głowie i to po już n-tym piwie.
            Jutro nad ranem, wstając do pracy zaśpiewam sobie Moje Kilimandżaro zespołu Lady Pank. Niestety finał znów ten sam

            Piwo dobre, warka do najlepiej spożyć przed końcem 01.2016 ( tak jest napisane na kontretykiecie).

            Comment

            • Piwny_Radek
              Senior
              • 08-2014
              • 108

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Co zaskakuje, to bardzo jasna, wręcz słomkowa barwa, co jak na ten styl jest dość nietypowe. Piwo jest delikatnie mętne. [3]
              Piana: Bardzo skąpa piana, występuje w charakterze obwódki. [3]
              Zapach: Na pierwszym planie wyczuwalne są dojrzałe owoce, pod postacią moreli, brzoskwiń, gruszki. Oprócz tego występują także cytrusy oraz nuty przyprawowo-ziołowe. Zapach przesiąkł słodami, chociaż z oddali dobiega szampańska nuta. [3.5]
              Smak: W pierwszych łykach smak objawia się jako delikatny i łagodny, aczkolwiek na wskroś belgijski (słody, drożdże, estry i fenole). Z czasem jednak wyłania się szatańskie oblicze, w którym piwo po lekkim ogrzaniu zieje rozpuszczalnikiem oraz alkoholem. Goryczka alko-chmielowa, mało przyjemna. Wysycenie powyżej średniej, zaś treściwość poniżej. [2.5]
              Wysycenie: Powyżej średniej. [3]
              Opakowanie: Już świetnie zaprojektowana etykieta przyciąga wzrok. [4]
              Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...-na-jurze.html

              Moja ocena: [3.025]
              http://piwnyradek.blogspot.com/
              http://instagram.com/piwnyradek

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Słomkowy, idealnie klarowne. [4.5]
                Piana: Obfita, oblepia szkło ale dość szybko się dziurawi i opada. [4]
                Zapach: Kwiatowy, przyprawowy, lekko winny. Mało intensywny. Po ogrzaniu dochodzi nutka siarkowa. [3]
                Smak: Słodkawe na wstępie, owocowe, lekko miodowe. Przyprawowy charakter. Dobrze ukryty alkohol. Mało przyjemna ściągająca goryczka zostaje długo po przełknięciu. [4]
                Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [4]
                Opakowanie: Ładna etykieta, dokładny skład. [4]
                Uwagi: Warka 01.2016 Do wypicia ale tak ogólnie to nuda.

                Moja ocena: [3.675]
                Attached Files
                Last edited by Dzoshu; 25-07-2015, 01:34.

                Comment

                • Dzoshu
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 496

                  #9
                  Nie no porażka. Siara i alkohol zdominowały aromat a goryczka wykrzywia po każdym łyku. Nie mogę tego dopić. 2/10

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Picie bgsa/tripla w lipcu to trochę jak zapijanie śledzia wermutem. Nie dziwię się, że raczej nie smakowało.

                    Moja butelka odleżakowana 4 miesiące zaoferowała bardzo poprawne piwo. Bez rozpuszczalnika, z wyraźnym ale przyjemnie grzejącym alkoholem i przyjemnym powiewem morelowo-gruszkowo-winogronowym.

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty, klarowny [5]
                      Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, obfita, średnio trwała, ładnie firankuje [4.5]
                      Zapach: Trochę słodowy, fenolowy, owocowy, delikatnie chmielowy, średnio intensywny, poprawny [4]
                      Smak: Lekko fenolowy, niewielka słodycz, drożdżowe, przejrzałe owoce, średnia goryczka, delikatny alkohol, ale dobrze przykryty jak na 9 %, lekko rozgrzewa w przełyku. [4]
                      Wysycenie: Średnio-wysokie, odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Ładna etykieta z pełnym składem. [5]
                      Uwagi: Warka 4.2016. Smakowało w przeciwieństwie do poprzedniej warki. Typowo belgijskie bez udziwnień.

                      Moja ocena: [4.175]

                      Comment

                      • rgrzech
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 230

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Żółty, zamglony. [4]
                        Piana: Biała, bardzo drobna i zwarta, obfita. [4.5]
                        Zapach: Słodowość, brzoskwinie i chmiel. [4]
                        Smak: Na pierwszym planie słodowość i owocowe estry. Piwo jest wytrawne, ale w żadnym wypadku nie jest wodniste. Goryczka wyraźna, ziołowa i lekko alkoholowa. W ogóle alkohol daje o sobie znać, parametry nie kłamią. W posmaku przyjemna owocowość. [4]
                        Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
                        Opakowanie: Grafika i kolory w klimacie adekwatnym do nazwy piwa. [4]
                        Uwagi: Moim zdaniem bardzo dobry przykład stylu, może śmiało konkurować z Duvelem.

                        Moja ocena: [4.075]

                        Comment

                        • yoxik
                          Senior
                          • 10-2012
                          • 427

                          #13
                          Browar na Jurze: Szatańska oBELGa
                          Ekstrakt: 19.1% wag. | Alkohol: 9.0% obj. / 6.75% wag.
                          pite po terminie do 1.2016

                          Piana po chwili znika do niewielkiego krążka. Kolor złoto mętne z pływającymi farfoclami. Aromat zbożowa słodowość fenole brzoskwinie, lekko kwaskowy aromat bardzo przyjemny. Smak pełnia słodowa a jednocześnie piwo sprawia wrażenie wytrawnego lekkiego, jest wyraźna grająca goryczka. samej belgi w smaku jednak mało przebijają się owocowe estry ale jest tego mało piwo zdominowała pełnia słodowa i goryczka. Alkohol już ułożony. Bardzo dobre
                          Last edited by yoxik; 23-03-2016, 15:40.
                          Również tutaj
                          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasnozłoty klarowny. [4]
                            Piana: Biała, bardzo drobna, dość wysoka i trwała. [4]
                            Zapach: Chmiel, słód palony i ciasteczkowy powiew [3.5]
                            Smak: Goryczka, słód, owoce cytrusowe, w zasadzie grejpfrut. [3.5]
                            Wysycenie: Średnie. [4]
                            Opakowanie: Kolejne piwo, wykorzystujące motyw "złego". Ktoś się wreszcie dobierze do d*** temu piwnemu towarzystwu... . [4]
                            Uwagi: No nie jest to mój ulubiony styl, co ja, biedny, poradzę...

                            Moja ocena: [3.625]

                            Comment

                            • rafalek21
                              Senior
                              • 04-2015
                              • 1407

                              #15
                              Kolor: Złoty, klarowny
                              Piana:Średnio obfita, średnio trwała, opadając gęsto zdobi szkło.
                              Mam katar, a co za tym idzie - upośledzony nos: w zapachu trochę przypraw i owoców(chyba morele), nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, ale chyba średnio-nisko intensywny.
                              Smakowo: Umiarkowanie przyprawowy, nieco owocowy, trochę cierpkie/ściągające, alkohol obecny, ale nie gryzie, średnia goryczka, chyba ziołowo-cytrusowa, całkiem pełne, wytrawne.
                              Wysycenie średnie - w porządku.

                              Wyszło przeciętnie, nie jest złe, ale mało złożone; z prawdziwymi belgami nie ma szans. Chyba słabsze niż te 1,5 roku temu, ale dzisiaj też jestem w słabszej formie. Zmiana w składzie: Piwo ma 10% alk., ekstraktu nie podano.
                              Warka do 07.01.2018.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎