Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanie o składniki bo mogłem coś pomieszać

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • malpitrzon
    Member
    • 07-2016
    • 33

    Pytanie o składniki bo mogłem coś pomieszać

    Cześć,

    w końcu znalazłem wczoraj czas na zrobienie piwka. Niestety zestaw był dawno temu kupiony i wszystkie składniki były przeterminowane. Wyczytałem w sieci, że może się udać więc zrobiłem ale... nie wiem czy to co dałem to jest odpowiednik cukru czy to może coś innego.

    Spójrzcie proszę na to:



    - To z prawej (brew enchancer) postanowiłem dać do butelek (czyli jeszcze nie teraz).
    - puszka w środku to prawie jestem pewien, że jest to główny składnik piwa (nie wiem jak to inaczej nazwać)
    - Natomiast puszka z lewej (malt extract)... no właśnie tu się pojawia moje pytanie: co to jest? Stwierdziłem, że to pewnie jest odpowiednik cukru więc zagotowałem to razem ze środkową puszką (plus 2 litry wody). Dobrze zrobiłem? Czy jest to jakiś rodzaj cukru czy może jest to składnik tego samego typu co puszka w środku?

    Mało tego, że nie wiem do końca co zrobiłem to drożdże wyglądały jak by nie ruszyły (dodane do wody 26,5 stopnia) a z racji na wczorajszy upał i mieszkanie na ostatnim piętrze udało mi się schłodzić brzeczkę jedynie do 28,5 stopnia więc jeśli drożdże w ogóle żyły to nie wiem czy nie zabiłem ich dodając do ciepłej brzeczki.

    Tak czy inaczej nie załamuję się i podejmę w razie potrzeby drugą próbę.

    Spójrzcie proszę na puszkę z lewej i dajcie znać co to jest

    Pozdrawiam,
    Łukasz
  • MistrzSuspensu
    Member
    • 01-2016
    • 50

    #2
    Puszka środkowa to tzw. brewkit, nachmielony ekstrakt słodowy. Puszka z lewej to niechmielony ekstrakt słodowy. I dobrze zrobiłeś, bo brewkity trzeba uzupełnić cukrem, a najlepiej właśnie ekstraktem słodowym.
    Puszka po prawej to szczerze mówiąc nie mam pojęcia czym jest.
    Drożdże powinny przeżyć w temperaturze, do której schłodziłeś brzeczkę. Przeżyją nawet w trochę wyższej. Jednak jeżeli były przeterminowane, to mogło być ich za mało w torebce. Zależy też w jakich warunkach je przechowywałeś, ale generalnie lepiej kupić świeże niż ryzykować ze starymi. Ewentualnie może mają jakiś opóźniony start, ale wydaje mi się, że w tak wysokiej temperaturze, gdyby były dobre to zaczęły by pracę.
    Ostatnia uwaga, jeżeli nie jesteś w stanie w lecie schłodzić brzeczki do temperatury w okolicach 20degC, to lepiej poczekaj do jesieni. Piwko wyjdzie, ale w smaku będzie słabe. Ewentualnie rób pszenice, ale chyba nawet na to masz trochę za ciepło.

    Comment

    • malpitrzon
      Member
      • 07-2016
      • 33

      #3
      Dzięki za odpowiedź. Przynajmniej z tym ekstraktem słodowym mnie uspokoiłeś

      Cały dzień w pracy myślałem co by tu zrobić żeby zejść z temperaturą i stwierdziłem, że skoro sam mieszkam to całej lodówki na jedzenie nie potrzebuję:



      Tylko teraz nie wiem jaką temperaturę w lodówce mam ustawić bo z tego co widzę to mam zakres od 2 do 11 stopni C. Aktualnie ustawione jest na 9.

      W powyższym linku widać też brzeczkę z góry i nie bardzo wygląda jak by coś ruszyło, mało bąbelków ale dam temu jeszcze szanse bo doba nie minęła.

      Comment

      • Hanzo
        Senior
        • 02-2016
        • 114

        #4
        Nie robiłem nigdy nic z Coopersa, ale z tego co kojarzę do brewkitów dają drożdze górnej fermentacji. Więc przy 9°C raczej nic z tego nie będzie, jeżeli masz w mieszkaniu ponad 25°C to raczej z tego też nic nie wyjdzie.
        Generalnie zacząłeś w dość trudnym okresie.

        Comment

        • malpitrzon
          Member
          • 07-2016
          • 33

          #5
          Dziękuję wszystkim za odpowiedź! Wiem już, że w mieszkaniu nic z tego bo za ciepło a w lodówce za zimno Pozwoliłem sobie otworzyć drugi wątek w "Kołysce piwowarskiej". Szukam tam drożdży na 9 stopni C. których mogę użyć z brewkitem lagerowym.

          Pozdrawiam,
          Łukasz

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎