Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanie do waflarzy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • THOR71
    Junior
    • 10-2007
    • 27

    #16
    To jest podstawka, problem jest w tym że krytycy nie mają ów podstawki i dla tego są krytyczni. Temat wielokrotnie przewijał się, jak koledzy krytycy mieli rarytasy to zaraz były to podstawki np "nowa biała Raduga" na Drobboksie kolego PM.
    Smutna sprawa, ale zbliżają się święta wiec może czas na refleksję.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #17
      W przypadku określania czy dane coś jest podstawką czy nie fajnie podawać jakieś merytoryczne argumenty dlaczego tak lub nie a czytający sam oceni czy go przekonywują czy nie.
      Ja nie mając i nie będąc nawet zainteresowany jej zdobyciem, mimo to głosowałem iż powinno się to uznać za podstawkę. Dlaczego, umotywowałem, chyba merytorycznie w poście nr 4.
      Argumentacja typu "bo tak" albo "bo ja tak sądzę" nie ma dla czytającego żadnej wartości bez potwierdzenia jej jakimiś faktami.

      Już dawno opinia pracowników browaru (zwłaszcza kogoś z tak licznego personalnie kołchozu jak Lech) ma dla mnie coraz mniejsze znaczenie. Wystarczyło mi że już kilkukrotnie byłem bardziej na bieżąco zorientowany w oficjalnych birofiliach jakie wydał browar niż jego pracownik. No może jeszcze gdyby była to osoba konkretnie odpowiedzialna w browarze za emisje podstawek to może...

      Można też odwrócić temat i zapytać - dlaczego "to coś" NIE jest podstawką ?
      Wiemy już że miało w zamyśle być zwykłą naklejką ale finalnie nią nie jest bo nie zostało wydrukowane na papierze samoprzylepnym a na czymś co opisałem w poście nr 4.
      Czym więc jest ? Bezsensownym gadżetem o żadnym przeznaczeniu który został wyemitowany przez browar posiadający nadmiar środków finansowych ?
      Jakoś mało mnie to przekonywuje ale może jeszcze padnie jakaś sensowna teza od osoby negującej jej przeznaczenie jako podstawkę.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Mafar
        Senior
        • 04-2003
        • 1262

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika THOR71 Wyświetlenie odpowiedzi
        To jest podstawka, problem jest w tym że krytycy nie mają ów podstawki i dla tego są krytyczni. Temat wielokrotnie przewijał się, jak koledzy krytycy mieli rarytasy to zaraz były to podstawki np "nowa biała Raduga" na Drobboksie kolego PM.
        Smutna sprawa, ale zbliżają się święta wiec może czas na refleksję.
        Jesteś zabawny . THOR71 co Ty możesz wiedzieć o podstawkach jak Grybowy zbierasz
        Polakom gratulujemy Brackiego

        Gdy rozum śpi budzą się demony

        Comment

        • THOR71
          Junior
          • 10-2007
          • 27

          #19
          Zabawne byłoby wtedy, gdyby Browar Grybów nie był browarem i nie wydawał podstawek , a jest browarem i wydaje podstawki. Tylko Ty tego nie uznajesz, ale to jest Twoja sprawa i Twój świat.
          Ps. Sugeruję głęboką refleksję.

          Comment

          • Mafar
            Senior
            • 04-2003
            • 1262

            #20
            Wiesz doskonale że tego czegoś browar nie wydaje .
            Polakom gratulujemy Brackiego

            Gdy rozum śpi budzą się demony

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #21
              Koledzy, nie off-topujcie tematu w kierunku birofiliów grybowskich w dodatku z własnym, personalnym wątkiem.
              Jak znam życie kilka najbliższych postów będzie to wasza pingpongowa wymiana piłeczek a w przypadku jej rozkręcenia włączą się i inni gracze do tego pinpongowego debla

              Nic nie stoi na przeszkodzie by założyć osobny wątek tyczący grybowskich filców.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • gisou
                Senior
                • 05-2005
                • 230

                #22
                Ta cała dyskusja nie ma sensu. Może mieć u Radka, gdzie argumenty za i przeciw pomagają mu podjąć jakąś decyzję. Tu na forum i tak nikt nie rozstrzyga takich kwestii.
                A zresztą czemu nie było głosów merytorycznych przed jej dodaniem. W końcu ten wątek po coś powstał.
                Last edited by gisou; 22-12-2015, 00:21.

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #23
                  Rozmawiamy sobie ogólnie na publicznej, bezpłatnej stronie do której dostęp ma każdy mający dostęp do sieci a nie jakiejś płatnej witrynie.
                  Radek też może tu zajrzeć bez opłat a to czy zaliczy ją do katalogu czy nie i tak może mieć ewentualnie znaczenie tylko dla garstki jego subskrybentów.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • mgebicki
                    Member
                    • 08-2001
                    • 93

                    #24
                    Co wg Ciebie znaczy "garstka"?

                    Comment

                    • Rzeszowiak
                      Piwny Radykał
                      • 04-2009
                      • 1596

                      #25
                      Mądrości wypisywane we wszystkich możliwych działach kolekcjonerstwa mają znaczenie dla jak szerokiej grupy społecznej?

                      Comment

                      • Piotr_M
                        Member
                        • 11-2005
                        • 42

                        #26
                        Przepraszam , za zamieszanie , ale chciałem tylko pomóc w stwierdzeniu czy jest to podstawka czy nie. Zapytałem więc na browarze osobę odpowiedzialną za wydanie czegoś takiego i tyle. Ale niestety WYROCZNIA która nie zbiera podstawek z Poznania nie wierzy nikomu oprócz tego co sam uznaje za słuszne i żadne argumenty nie docierają. No trudno ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać.I jeszcze jeden osobnik który pisze o zazdrości czy zawiści - Szanowny Panie to jest Pana zbiór i wkładaj pan tam sobie nawet papierki z michałków nic mnie to nie obchodzi. Każdy zbiera dla siebie a nie dla ankiety lub katalogu i obojętnie czy darmowego czy płatnego.Ale nie ładnie jest (i to już nie dotyczy tego wątku) jeśli kolekcjoner kolekcjonera oszukuje i sprzedaje mu lub wymienia się czymś co nie jest podstawką.I tylko temu miała służyć moja dociekliwość.
                        Jeszcze raz Bardzo przepraszam za zamieszanie.
                        Last edited by Piotr_M; 25-12-2015, 07:04.

                        Comment

                        • dzidek1960
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 1548

                          #27
                          Kolejny kwiatek z podwórka KP. Dostałem to od znajomego po jego powrocie z urlopu z informacją, że wisiało to nad barem i leżało na nim wraz z innymi podstawkami. Pytałem się przedstawiciela KP na mój region ale on z czymś takim się nie spotkał, coś gdzieś słyszał ale nie pamięta szczegółów. Czy ktoś z Was może pomóc w interpretacji tego czegoś. Ma to wymiary 90x90 mm i jest wykonane z twardej tektury o grubości 2 mm. Awers i rewers identyczne, lakierowane podobnie jak korkowe podstawki. Centralnie w górnej części niewielkie przetłoczenie dające się wycisnąć w celu utworzenia dziurki, podobnie jak w serii Brok&roll.
                          Mam nadzieję, że nie spotkam się z ponownym zarzutem iż chcę z tego "czegoś" na siłę zrobić podstawkę
                          Proszę bez osobistych wycieczek że ten czy inny kolekcjoner zbiera to czy tamto.
                          Attached Files
                          "Ma jednak kraj polski napój warzony
                          z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                          piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                          do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                          mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                          wybornym smakiem"
                          Jan Długosz, Historie Piwne
                          Moja strona www w początkowym okresie budowy

                          Comment

                          • Mafar
                            Senior
                            • 04-2003
                            • 1262

                            #28
                            To nie jest podstawka . Jest to zawieszka
                            Polakom gratulujemy Brackiego

                            Gdy rozum śpi budzą się demony

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎