Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Refermentacja w dużej butelce, czy dać mniej cukru

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • artoszek
    Junior
    • 05-2016
    • 12

    Refermentacja w dużej butelce, czy dać mniej cukru

    Witam.

    Pytanie możliwe że będzie dziwne, ale wolę się upewnić przez przed zrobieniem granatu kupiłem ostatnio kilka butelek -> sznurek i zastanawiam się czy nie mają one mniejszej wytrzymałości niż klasyczne butelko 0.5 czy 0.33 litra i co za tym idzie, czy nie powinienem do refermentacji dodać mniejszej ilości cukru na litr niż w przypadku standardowych butelek.
    Intuicja podpowiada mi że powinny one wytrzymywać takie same ciśnienie jak mniejsze butelki, ale wolę się zapytać
  • Jimmy_jb
    • 11-2005
    • 911

    #2
    Wygląda na solidną. Obejrzyj sobie dokładnie ścianki i porównaj ich grubość z innymi butelkami jakie stosujesz.
    Last edited by Jimmy_jb; 27-07-2016, 20:01.
    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

    Comment

    • artoszek
      Junior
      • 05-2016
      • 12

      #3
      hmm... masz jakiś konkretny sposób na szacowanie grubości ścianki butelki? czy porównanie ilości wpadającego światła w porównaniu do innych (sprawdzonych) butelek wystarczy? oraz... jeżeli ilość światła faktycznie będzie taka sama jak w przypadku standardowych butelek... to znaczy że grubość jest wystarczająca czy że nie jest wystarczająca?

      Comment

      • MistrzSuspensu
        Member
        • 01-2016
        • 50

        #4
        Najprościej zważyć, ale jeśli nie sypiesz dużych ilości cukru to raczej nie ma czym się przejmować.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Mam kilka takich i kilka z szerokim otworem. Ja daję o 1/4 mniej surowca refermentacyjnego do takich z wąskim otworem i normalną porcję do tych z szerokim.

          Comment

          • artoszek
            Junior
            • 05-2016
            • 12

            #6
            Dzięki, zdecydowałem że zasypię normalną porcję, napiszę gdy moja butelka okaże się granatem
            Dzięki za odpowiedzi

            Comment

            • colkurtz
              Member
              • 05-2007
              • 65

              #7
              Używam sporadycznie butelek 2L. Daję do nich cukru jak na 1,5L. Na pewno nie są niedogazowane.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎