Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki Haberbuscha

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kielek
    Junior
    • 11-2013
    • 27

    Butelki Haberbuscha

    Witam
    Stałem się niedawno szczęśliwym posiadaczem tych oto ślicznotek . Byłbym wdzięczny za kilka informacji.
    Starsza ma z tyłu wytłoczony rok produkcji?1910, na denku huta H.R Wyszków. Zastanawia mnie jak była zamykana? kapsel, korek ,czy może porcelanka?
    Druga Rok produkcji? Obstawiam 1920-1930. Co oznacz skrót na górze butelki Z.B.W.p.f?
    I ostatnie, najmniej eleganckie pytanie Ile mogą być warte? bo nie wiem czy dobry zrobiłem interes.
    Dziękuje i pozdrawiam
    Attached Files
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2867

    #2
    Zielona butelka jest na korek, brązowa na kapsel.
    Z.B.W.p.f to skrót od: Zjednoczone Browary Warszawskie Pod Firmą Haberbusch i Schiele. Nazwa ta funkcjonowała od 1921 roku.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Butla z lewej przyjmuje się że pochodzi z lat 1910-1918. 1910 to prawdopodobnie rok zarejestrowania tego wzoru butelki. Nikt tego nie ustalił ze stuprocentową pewnością. Są jeszcze inne, podobne butelki piwne z Warszawy z datą 1909. Zamykana na pewno nie była na kapsel. Pewnie i na korek i na porcelankę. Typ szyjki umożliwia oba zamknięcia.
      Butla z prawej generalnie jest z lat 20. Na pewno po 1921 co potwierdza napis Z.B.W.p.f czyli Zjednoczone Browary Warszawskie pod firmą.
      Wydaje mi się że patrząc na zdjęcie wiem jakiego koloru jest butla z lewej ale wolałbym żebyś mając butelkę pod ręką napisał jakiego jest koloru. Zależnie od tego mogę Ci złożyć ofertę kupna na PW którą porównasz sobie z wyceną jaką napiszą tutaj inne osoby.
      Czy i ewentualnie jaką sygnaturę huty ma butla z prawej ?
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • kielek
        Junior
        • 11-2013
        • 27

        #4
        dziękuje Panowie
        Wszystko jasne!
        Tak dla uściślenia. Butelka nr 1 tez jest zielona, ma inny odcień. Druga ma na denku napis Wyszków. Dziękuję ale nie chce ich sprzedać
        Krzysiek

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          OK dzięki za info. Na zdjęciu ta z lewej wygląda jak typowa brązowa ale wynika jednak że jest zielona tak jak moja
          Gratuluję trafienia naprawdę ładnych sztuk.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎