Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Steffl: Warszawa czy Rakszawa?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Steffl: Warszawa czy Rakszawa?

    ostatnio kupiłem buteleczkę licencyjnego Steffla, przyglądając się przed konsumpcą zawartym na kontrze napisałem znalazłem informację mówiącą iż jest to piwo warzone w Warszawie, do tej pory byłem święcie przekonany, że tylko VAN PUR je warzy, teraz jestem w kropce, czy jako jedna grupa to piwo jest warzone juz poza Rakszawą czy jest to tylko zaznaczenie "kwatery głównej"? (np jak w przypadku Strzelca w Krakowie) ....choć austriacy siedzą w Rzeszowie, nie wiem, zagubiłem sie i zgłupiałem, czy ktoś mogłby mi pomóc w identyfikacji i przynależności? dzieki...
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    najwidoczniej taka jest polityka firmy BrauUnion, żeby podawać tylko adres kwatery głównej...
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      tzn ,że kwaterę główna przenieśli z Rzeszowa z ul. Leszka Czarnego do Warszawy???
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        a co ma znaczyć: ?
        kwatera główna BrauUnion Polska jest w Wraszawie.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Andi
          Senior
          • 07-2001
          • 1915

          #5
          I nie zdziw sie jak nastepnym razem napisane bedzoie tylko BrauUnion Linz albo Wieden albo inne miasto-bo w koncu BrauUnion posiada kilka centrali w Austrii Tak nawiasem möwiac przypatrywujac sie w Internecie z kad pochodzi jakies piwo to mozna dostac krecka-a jak tak dalej pöjdzie to w koncu okaze sie ze jest tylko kilka producentöw na Swiecie-Heineken,Calsberg itp-a wiec co za sens pisac ze to a to piwo pochodzi z tego a tego browaru jak w koncu nikt nie wie dokladnie gdze bylo wyrzone i na jakie rynki sprzedawane.
          Najwazniejsze ze smakowalo i wtedy ten duzy Koncern bedzie zadowolony.
          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

          http://www.andreas-kronkorken.de

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            kilka central w Austrii,
            czyli centrale rozproszone
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Andi napisał(a)
              ... a więc co za sens pisac ze to a to piwo pochodzi z tego a tego browaru jak w koncu nikt nie wie dokladnie gdze bylo wyrzone i na jakie rynki sprzedawane..
              ...dla kolekcjonera to jest ważne, żeby dobrze móc umieścić w kolekcji etykietę, kapsel czy podstawkę pod szyldem tego bądź tego browaru; nie mozna na przykładzie powyższego umieścić etykiety Steffla w Warszawie skoro nigdy tam nie był warzony
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Jak być może Becik wiesz lub nie wiesz - zbieram etykiety polskie wyłącznie z Mazowsza i nie jestem w 100 % zorientowany w produkcji takich browarów jak np Rakszawa czy Bydgoszcz (trzeci obok W-wy w Brau Union Polska)ale Warszawkę zbieram i na pewno takie piwo nie jest warzone (ani rozlewane) w stołecznym browarze. Robi je na licencji Rakszawa , a na kontrze jest napis (piszę tu z pamięci) że "wyprodukowano w Brau Union Polska" i adres "Grzybowska 58" , ale chodzi tu nie o browar w-ski ale o siedzibę firmy , która się w browarze w-skim mieści. Wcześniej o ile pamiętam na vanpurowskich Stefflach było pisane na etykiecie głównej iż piwo jest warzone na licencji austriackiej w browarze Van Pur.
                Generalnie przez tą piwną globalizację sporo się pochrzaniło i wychodzą takie mutacje jak np Królewskie (dotyczy tylko 0,33 l) z browaru Rakszawa lub Warka z browaru Elbląg (lub Braniewo - nie jestem pewien bo nie zbieram)
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎