Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reklama Bock'a Haberbusch i Schiele

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Reklama Bock'a Haberbusch i Schiele

    Nurtuje mnie reklama jak na skanie poniżej.
    Mam ją (tzn dokładnie to ksero) już gdzieś z kilkanaście lat.
    Zastanawiają mnie kwestie co dokładnie przedstawia ? Szyld ? Reklamę prasową ? Może jeszcze coś innego ?
    Patrząc na to niewyraźne ksero wydaje mi się że mógł być to szyld. Przemawiają za tym zaokrąglone rogi ponadto jakby lekka trójwymiarowość brzegów tzn jakby były lekko wytłoczone, wypukłe. Właśnie tak jak w blaszanych szyldach. To że nie jest to raczej ogłoszenie prasowe sugerowało by też tło które wydaje się że jest w jakimś kolorze bynajmniej nie białym a ogłoszenie w prasie (zwłaszcza ówczesnej) raczej miało by kolor biały. Raczej.
    Gabaryty mojej kserokopii nie są istotne bo i tak raczej nie są orginalnymi wymiarami tego przedmiotu. Podejrzewam że może być to kolorowa kserokopia jakiejś wcześniejszej kopi (wydruku) zdjęcia. Zdjęcia np wspomnianego szyldu.

    Druga sprawa to samo wydatowanie.
    Patrząc na reklamy prasowe piwo Bock jest reklamowane po raz ostatni w latach 70. XIX wieku. Później już nie. Na butelce słabo widać etę. Najprawdopodobniej poziomą elipsę z dużym napisem BOCK. Adres z numerem hipotecznym 1003 też może potwierdzać że jest to reklama sprzed 1880 roku gdyż patrząc na wspomniane reklamy widzimy że oficjalny numer hipoteczny 1003 w adresie browaru po około roku 1877 został zmieniony nowym tzw policyjnym numerem 39 (późniejszym 59)

    Może ktoś już gdzieś spotkał się z tą reklamą albo przynajmniej ma jej lepszą kopię ?
    Każda merytoryczna pomoc cenna.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎