Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar w Trzcinicy (Przysiekach)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MICHALN
    Junior
    • 03-2009
    • 15

    #16
    Serdecznie dziękuję, nie znałem.
    Michał

    Comment

    • pizmak666
      Senior
      • 12-2006
      • 1898

      #17
      Inserat 1911 r.
      Attached Files
      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

      Comment

      • Buhu
        Senior
        • 10-2012
        • 165

        #18
        W 1906 roku w Krakowie sprzedawane było przez Bernarda Freundlicha. Wg tej reklamy piwo trzcinickie zostało oznaczone złotymi medalami na 14 wystawach światowych. Źródło : Skorowidz przemysłowo handlowy Królestwa Galicyi. Lwów 1906.
        Attached Files
        Last edited by Buhu; 09-05-2016, 17:10.

        Comment

        • MICHALN
          Junior
          • 03-2009
          • 15

          #19
          Dziękuję, nie znałem. Z jakiej gazety?
          M

          Comment

          • Buhu
            Senior
            • 10-2012
            • 165

            #20
            Przeglądając lokalny tarnowski tygodnik znalazłem kilka reklam związanych z browarem, może ci się przydadzą. Pochodzą z 1897 roku, z tygodnika ,,Pogoń"
            Attached Files

            Comment

            • MICHALN
              Junior
              • 03-2009
              • 15

              #21
              Dziękuję.
              M

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #22
                Sądzę że handel "ładnymi pręćmi koszykarskimi" zasługuje na szczególne wyróżnienie
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • pizmak666
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 1898

                  #23
                  Browar Sommera

                  Tu mam coś z tej konwencji (choć nie w temacie) ARTcie.

                  Kiedyś to były premiery
                  Attached Files
                  „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                  "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                  Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #24
                    Piękny tekst !
                    Sama reklama pochodzi z warszawskiego browaru Sommera, późniejszego K. Machlejda. Na oko wygląda na połowę XIX wieku.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MICHALN Wyświetlenie odpowiedzi
                      Obecnie na tym terenie stoją dwa wielorodzinne budynki mieszkalne wybudowane latach 2005-2007. Jeden, zaadaptowany pod nadzorem konserwatora, to budynek byłego browaru, drugi jest nowy współcześnie wybudowany..
                      Jakieś namiary na ten browar, tj zaadaptowany budynek? Przez street view dostrzegam jakiś współczesny blok, ale nie mogę doszukać się budynku byłego browaru. Do tej pory sądziłem, że został zburzony, a na jego miejscu powstało boisko pobliskiej szkoły.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        Sama reklama pochodzi z warszawskiego browaru Sommera, późniejszego K. Machlejda. Na oko wygląda na połowę XIX wieku.
                        Mea culpa. Na śmierć zapomniałem o Sommerze ale tym grudziądzkim. Reklama z okresu międzywojennego
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • slawekkazek
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 544

                          #27
                          Tajemnica wagonu 50053 to opowieść o końcowym akordzie w historii browaru w Trzcinicy. Trochę gorzko, trochę śmiesznie (jeśli komuś do śmiechu). Tekst tu:
                          http://napiwnymszlaku.blogspot.com/

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎