Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Ortodox English IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Gościszewo, [AleBrowar] Ortodox English IPA

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn, delikatne zamglenie [4.5]
    Piana: średnia, beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, redukuje się do kożucha, delikatny lacing [4]
    Zapach: Zdecydowanie słodowo, karmel, herbatniki, owocowo-kwiatowe [4]
    Smak: Dużo karmelu, chlebowe akcenty, delikatny słodowo-chebowy kwasek, lekka słodycz, średnia ziołowo-trawiasto-popiołowa goryczka - lekko ściągająca, pełne, treściwie. [4]
    Wysycenie: średnie - odpowiednie [4.5]
    Opakowanie: Lakoniczne podejście do składu(w stylu brytyjskim), brak informacji o ekstrakcie. Podoba mi się grafika(słoń) nawiązująca do gatunku. [3.5]
    Uwagi: Smaczne piwo, dobra odskocznia od wszędobylskich cytrusów/amerykańskości. Jak będę miał okazję to powtórzę

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • GreenFox
      Senior
      • 12-2013
      • 273

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowe, przejrzyste [4.5]
      Piana: Drobnopęcherzykowa, ładnie osiada na ściankach, raczej niska i dość szybko opada [4]
      Zapach: Mało intensywne nuty karmelowe, lekko kwiatowe i owocowe - ja rozumiem, że to nie Ameryka, ale intensywność aromatu mogłaby być kapkę wyższa - później jeden z drugim bierze takie piwo i stwierdza, że jak nie ma w piwie amryki, to musi być przeciętne i słabe w aromacie. Na minus niestety - po zamieszaniu wychodzi lekko kiblowa siarka, trochę odpychająca [3]
      Smak: Tutaj jest lepiej, chmiel objawia się w warstwie smakowej w postaci akcentów ziołowych, czarnej porzeczki, ziemistych, są delikatne akcenty ciemnych owoców, jest też karmel, chociaż piwo jest raczej wytrawne, goryczka jest spora, na początku sprawia wrażenie zbyt ściągającej o charakterze hininy (coś jak w toniku), później można się do niej przyzwyczaić i jest ok - dla niektórych piwo może się wydać zbyt gorzkie. [4]
      Wysycenie: Raczej niskie, bardzo pasuje do brytyjskiego charakteru piwa [5]
      Opakowanie: Ładne, aczkolwiek brak informacji dot. IBU, składników, nawet ekstraktu - rozumiem, że to charakter tej serii, ale nie obraziłbym się [4]
      Uwagi: Niezłe angielskie IPA, chociaż jak dla mnie to nieco za mało aromatyczne (znam kilka "tradycyjnych" wersji z o wiele mocniejszym aromatem chmielowym) o sporej, ściągającej goryczce (może to takie odwołanie do historii?) i niepotrzbnej, trochę przeszkadzającej wadzie w aromacie (siarka). Mimo wszystko jeśli ktoś ma ochotę na tradycyjne IPA, jest całkiem ok.

      Moja ocena: [3.725]

      Comment

      • Glingorth
        Senior
        • 04-2014
        • 283

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Herbaciano bursztynowy, zmętnione. [4]
        Piana: Niewielka, ale pozostawia ślady na szkle. [4]
        Zapach: Średnio intensywny. Zioła, słody, trochę karmelu. [3.5]
        Smak: Z początku dominuje wyraźna ziołowa goryczka, potem czuć karmelowo biszkoptowe posmaki. Finisz dość wytrawny. [4]
        Wysycenie: Ok. [4.5]
        Opakowanie: Brak składu, bez rewelacji, ale fajnie wygląda przy całej serii. [4]
        Uwagi: Całkiem niezłe piwo, dobrze że karmel nie dominuje, zamiast tego mamy całkiem przyjemną goryczkę.

        Moja ocena: [3.85]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miedziany, klarowne. [4.5]
          Piana: Średnio obfita, oblepia szkło, utrzymuje się warstwą na powierzchni. [4]
          Zapach: Słód, skórka chleba, suszone owoce. [4.5]
          Smak: Słodkie, karmelowe, herbatnikowe. Goryczka wysoka, tytoniowa, zalegająca. [4]
          Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
          Opakowanie: Ładna etykieta, brak dokładnych informacji o składzie. [3.5]
          Uwagi: Warka 20.10.15 Poprawne, smaczne, lekko za słodkie jak na moje podniebienie. Może i nudnawe ale od czasu do czasu wypicie takiego piwa sprawia przyjemność.

          Moja ocena: [4.2]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 29-09-2015, 23:26.

          Comment

          • rgrzech
            Senior
            • 12-2013
            • 230

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, klarowny. [4.5]
            Piana: Biała, drobna, skąpa i szybko znika. [3.5]
            Zapach: Nuty chlebowe i DMS. [2.5]
            Smak: Nuty karmelowe, tostowe, opiekane. Goryczka intensywna, ziołowa, męcząca i zalegająca. Finisz długi, karmelowy, gorzki. [3.5]
            Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
            Opakowanie: Grafika oszczędna, ale sympatyczna. [4]
            Uwagi: W smaku męczy karmelem oraz ziołową, tępą goryczką. W aromacie dramat.

            Moja ocena: [3.275]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Klasyczny - bursztynowy i klarowny [5]
              Piana: Ekri - obfita początkowo opadła pozostawiając ślad na szkle. Opadła do małej warstwy. [4.5]
              Zapach: Początkowo masełko, które szybko się ulotniło. Słody karmelowe i ziołowa nuta chmielowa - całkiem przyjemny zapach [3.5]
              Smak: Miałem wrażenie, że piję herbatę z chmielem :-) Konkretna goryczka ziołowa, kontrowana przez karmele. Lekko czuć alkohol. [4]
              Wysycenie: Średnie [4]
              Opakowanie: Bardzo oszczędne z minimalną ilością informacji. [3]
              Uwagi: Dobre piwo w swoim (nudnym - pisząc za klasykiem) stylu.

              Moja ocena: [3.875]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6124

                #8
                Piję to piwo "przy dacie" więc nie ruszam artomatu.

                Piana - większa podczas nalewania potem mamy cienka warstewkę i sporo koronek.
                Barwa - pod światło czerwony grapefruit.
                Gaz - średni.
                Aromat - karmel z DMS-em.
                Smak - dość słodkie, karmelowe, susze owocowe, cięższa egzotyka melonowa.

                Przyzwyczaili nas do "Ameryki" więc "English" już tak łatwo się nie przyswaja

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Także piłem po dacie
                  Wychylone wczoraj, a warka do 20.10.2015.
                  Piana w miarę ładna
                  Aromat niezbyt bogaty. Głównie karmel, lekka herbata i odrobinę ziół/siana
                  SMAK: lekko kwaskowo karmelowe, a zarazem karmelowo słodkie. Goryczka obecna, ale niezbyt wysoka. Herbaciana, łodygowa. Taka angielska IPA z Lidla na lekkich sterydach/
                  Za 2.99zł (bo za tyle je kupiłem) jak najbardziej do kupowania i wypijania. W cenie regularnej zbyt oklepane i zwyczajne.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #10
                    Gościszewo: [AleBrowar] Ortodox English IPA
                    Ekstrakt: ?% wag. | Alkohol: 5.0% obj. / 3.75% wag.

                    do 20.10.2015 pite po terminie 29.01.2016

                    Piana mała, pozostaje krążek do końca. Kolor bursztyn lekko zmętniony. Aromat słodki, lekkie masełko, karmel. chmieli brak. Smak fajny karmel i przypalona słodowość, troche estrów, chmiele wyczuwalne w ziołowy klasyczny sposób, tak samo goryczka. Minimalne masełko ale tu ono pasuje daje treści piwu. Bardzo dobry english bitter z tą IPA to nie przesadzajmy.
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    • kenny
                      Senior
                      • 04-2009
                      • 712

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnobursztynowy/miedziany, mętny. [4]
                      Piana: Średnia, zostaje spory kożuch. [4]
                      Zapach: Ciasto drożdżowe, lekki plastik. [2.5]
                      Smak: Słodkawy, słodowy, posmaki owocowo-plastikowe, ziołowa goryczka, średnia, długa. [3]
                      Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
                      Opakowanie: Standard dla serii, słoń na grafice. Ok. [4]
                      Uwagi: Niezbyt mi smakowało, czuć w nim jakieś dziwne nuty. Chmielowość w smaku umiarkowana, goryczka za to całkiem spora, zalegająca. Nie polecam. Warka do 15.11.2016.

                      Moja ocena: [3.075]

                      Comment

                      • TomN
                        Senior
                        • 03-2013
                        • 106

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Zamglony, ciemny bursztyn. [5]
                        Piana: Drobna, niewysoka, mile dla oka oblepia szklankę. Niezbyt trwała, redukuje się do pierścienia i paru wysepek. [3]
                        Zapach: Jęczmień, karmel, zioła i kwiaty, kiszonka, mokry karton przechodzący w klej do tapet :O To ostatnie mocno wychodziło, kiedy mieszałem zawartość szkła, po prostu zapach tapetowanego pokoju... Delikatny, drożdżowy akcent. [2.5]
                        Smak: Herbaciano-ziołowa goryczka, karmelowa słodycz, znów jęczmień, lekkie, owocowe nuty. Nie mam pojęcia jak smakuje klej do tapet, ale na języku zostają jakieś podejrzane, syntetyczne posmaki. [3.5]
                        Wysycenie: Zbyt wysokie, piwo mocno musuje w ustach. [3.5]
                        Opakowanie: Proste, nowoczesność w stylu retro
                        Niepełny skład i brzydka grafika na kapslu ( odcięta ręka z kciukiem skierowanym ku górze ) [3.5]
                        Uwagi: 15.11.16
                        Przedziwna warka.

                        Moja ocena: [3.175]
                        Last edited by TomN; 18-11-2016, 21:15.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎