Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Olimp] Hades

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Crim44
    Member
    • 09-2014
    • 88

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemne nieprzejrzyste [4.5]
    Piana: szybko opada, nie zostawia koronki jak na risa nie ma tragedii ale nic specjalnego [3.5]
    Zapach: lekko alkoholowy, kawa z gorzka czekoladą, subtelnie ostre papryczki [4]
    Smak: wodniste, kwaśno kawowe i goryczka delikatnie paprykowa [4]
    Wysycenie: niskie ok [5]
    Opakowanie: bączek, dupy nie urywa w porządku, są wszystkie informacje [4]
    Uwagi: obleci, ugłaskany trochę ten ris, brak ciała, piłem na hevelce z kranu i teraz piję z butelki i podobne spostrzeżenia

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • Dukat_WSI
      Senior
      • 03-2015
      • 781

      A obecna warka nie powinna być jako nowe piwo? O ile mi wiadomo, to warzona jest w Wąsoczu...

      Comment

      • apaczu
        Senior
        • 10-2013
        • 168

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
        A obecna warka nie powinna być jako nowe piwo? O ile mi wiadomo, to warzona jest w Wąsoczu...
        Zdecydowanie jako nowe piwo.
        Inny browar, inny skład, inny ekstrakt i alkohol. Jedynie koncepcja i nazwa ta sama.
        Attached Files

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika apaczu Wyświetlenie odpowiedzi
          Zdecydowanie jako nowe piwo.
          Inny browar, inny skład, inny ekstrakt i alkohol. Jedynie koncepcja i nazwa ta sama.
          Jeżeli masz wszystkie potrzebne dane, to zgłoś to piwo Dyczkinowi o tutaj http://browar.biz/forum/showthread.php?t=96788&page=133, a on założy nowy temat.
          Last edited by Pinio74; 13-08-2015, 13:23.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • DonZ
            Senior
            • 03-2013
            • 303

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarne. [4.5]
            Piana: Bardzo drobna, trochę wymuszona, brązowa. Błyskawicznie znika. [3]
            Zapach: Przyjemny słodki i delikatnie kwaskowaty. Przede wszystkim nuty czekoladowe, lekkie palone. Początkowo było czuć też nuty chmielowe, które nadaj po przelaniu do szkła są ale bardzo lekkie. [4]
            Smak: Pełne, gładkie, palone i kawowe, następnie czuć delikatne papryczkowe pieczenie zmieszane z nutą czekoladową. [4]
            Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4]
            Opakowanie: Piwo w butelce prezentuje się bardzo ładnie i wyróżnia się na półce. Podoba mi się podejście z lakiem, jako piwo przygotowane na leżak. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.975]

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
              Piana: Niska, beżowa, oblepia szkło. [4]
              Zapach: Winny, czerwone owoce, żelki. [4.5]
              Smak: Winny, lekko słodkawy, pali w język (papryczki?), goryczka średnia/wysoka, na koniec popiołowy posmak. [4]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Ładne, estetyczne, fajny zabieg z tym woskiem. [5]
              Uwagi: Leżakowane, pite 310 dni po terminie ważności. Wyraźnie goryczkowe, alkohol niewyczuwalny, raczej wytrawne, papryczki czułem jako palenie w język, ale niezbyt silne. Mocno winne, niezbyt palone, kojarzy mi się z old ale. Możliwe, że to wina leżakowania.

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • Piwny_Radek
                Senior
                • 08-2014
                • 108

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny płyn z przebijającymi się brunatnymi przebłyskami. [4]
                Piana: Na nim zaś spoczywa ciemnobeżowa, słabiutka piana, która pozostawia całkiem ładny lacing na szkle. [3.5]
                Zapach: Przy próbie wywąchania czegoś z butelki, do nozdrzy przebija się lak oraz kredki świecowe z opakowania. Na szczęście w szkle wszystko wraca do normy i czuć m.in.: kwaśną kawę, gorzką czekoladę, kakao oraz palone słody. A wszystko to w przyjemnej i gładkiej tonacji. [3.5]
                Smak: Smak jest zbliżony do tego co można wyczuć nosem - ciemne słody, czekolada deserowa, kawa i kakao. Jednak w miejsce paloności wchodzi aksamitna gładkość niczym z laktozy. Dodatkowo smak łagodzą akcenty karmelowe oraz wiśnie. Z kolei papryczki nieznacznie ujawniają się w finiszu, a i to dopiero po kilku większych łykach. Goryczka średniej wielkości, skrojona odpowiednio do całości. Piwo jest średnio treściwe. [4]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Ładna etykieta, choć ciężka do uchwycenia, przez rozwleczenie jej niemalże na całą butelkę. Szkoda, że zabrakło miejsca dla firmowego kapsla. [3.5]
                Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/11/hades-olimp.html

                Moja ocena: [3.75]
                http://piwnyradek.blogspot.com/
                http://instagram.com/piwnyradek

                Comment

                • jerzdna
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 240

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czerń, z przebłyskami wiśni pod światło [5]
                  Piana: B.wysoka i drobna. Kremowa. Zredukowana do obwódki. Lacing średni [4]
                  Zapach: Niezbyt intensywny. Głównie od ciemnych/palonych słodów-kawa, kakao i mleczna czekolada. Trochę pumpernikla. Akcentów chmielowych brak. Alko b.delikatnie łaskawie nos [4]
                  Smak: Ułożone, gładkie i "mięsiste". Czekoladowo-kawowe . Papryczki nie pieką jak w świeżej warce. Tylko lekko rozgrzewają wraz z alko -o charakterze koniakowym- gardło. Goryczka ładnie kontruje ten ekstrakt. Ogólnie jednak w smaku jakieś grzeczne to piwo [4.5]
                  Wysycenie: Niskie. Idealne [5]
                  Opakowanie: Komiksowy charakter plus pełne info Olimpu bardzo na plusie. Dodatkowo bączek zalakowany woskiem! [5]
                  Uwagi: Warka do 31.12.2014. Czyli pite prawie 14 mcy po terminie. Hmm jest to bardzo dobry RIS, ładnie ułożony choć więcej się po nim spodziewałem Warka ta sama pita na świeżo była bardziej pikanta i alkoholowa. Nie piłem drugiej

                  Moja ocena: [4.35]

                  Comment

                  • Dzoshu
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 496

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [5]
                    Piana: Niezbyt obfita ale gęsta, beżowa. Redukuje się do obrączki wokół szkła. [4]
                    Zapach: Wiśnie w czekoladzie , suszone daktyle, figi, sos sojowy. Charakterystyczne połączenie amerykańskiego chmielu i utlenienia. Pachnie świetnie. [4.5]
                    Smak: Gęste, gładkie. Miód gryczany, gorzka czekolada, suszone owoce. Goryczka wysoka, popiołowa. Lekkie alkoholowe gryzienie na finiszu i papryczkowa ostrość w posmaku. [4.5]
                    Wysycenie: Niskie, OK. [5]
                    Opakowanie: Fajna eta, dokładny skład. [4.5]
                    Uwagi: Warka 03.07.17 Utleniło się w dość specyficzny, miodowy sposób ale moim zdaniem idealnie współgra to z resztą smaków i zapachów.

                    Moja ocena: [4.5]
                    Attached Files
                    Last edited by Dzoshu; 20-11-2016, 18:24.

                    Comment

                    • concerto
                      Senior
                      • 09-2003
                      • 859

                      Warka 31.12.2014 świetnie się starzeje. Wyblakło to co mi nie pasowało na początku, czyli chili za bardzo gryzące, alko fajnie schowane, a 11procentowe piwo wchodzi jak espresso z rana.
                      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎