Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pociągiem po kolejowo-piwnych szlakach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Ale Sobieskiego nie zdegradowali, nadal EIC... A dla mnie ten pociąg ma akurat kolosalne znaczenie.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Kontynuuję dobre wieści autobusowe.
      Bezpłatny autobus Świeradów - Nove Mesto ma ruszyć na początku listopada, albo nawet szybciej.
      http://biznes.onet.pl/wiadomosci/ue/...e-mesto/m37sv9
      Okazuje się, że kursy do Czech są [B]tylko w soboty i niedziele.[B]
      Rozkład jazdy (linia numer 1) jest następujący
      Świeradów 11 Listopada Biedronka (centrum miasteczka) - Nové Město dworzec kolejowy - Świeradów Biedronka
      09:23 - 09:54 - 10:41
      13:23 - 13:54 - 14:41
      15:23 - 15:54 - 16:41
      19:23 - 19:54 - 20:41
      Skomunikowane pociągi z Nowego Miasta do Liberca 10:16, 14:16, 16:16, 20:16 (tylko w niedziele)
      Pociągi w Liberca przyjeżdżają do Nowego Miasta o 9:34, 13:34, 15:34, 19:34

      W zasadzie to można powiedzieć, że kursy z Nowego Miasta o 9:54 i 15:54 są do Szklarskiej Poręby, bo po 2 minutowym postoju w Świeradowie przemianowywane są na linię 2 - też bezpłatną. Nie można tego samego powiedzieć o kursach powrotnych ze Szklarskiej, bo wtedy przerwy są dużo dłuższe.
      Last edited by Pendragon; 26-11-2016, 11:27.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4552

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Ale Sobieskiego nie zdegradowali, nadal EIC... A dla mnie ten pociąg ma akurat kolosalne znaczenie.
        Eee tam, nie marudźta Pendragonie, masz od siebie TLK/IC do Wawy, nie musisz długo czekać na przesiadkę a i tak kupujesz ciągiem jeden bilet do granicy 3krotnie tańszy niż na SOBIESKIego.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          Eee tam, nie marudźta Pendragonie, masz od siebie TLK/IC do Wawy, nie musisz długo czekać na przesiadkę
          Tak też ostatnio jechałem do Krakowa. I nawet zaliczyłem 2 piwa w pubie Frodo. Miejsce może mało atrakcyjne, za to 2 minuty od wyjścia z pociągu na Warszawie Centralnej.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          a i tak kupujesz ciągiem jeden bilet do granicy 3krotnie tańszy niż na SOBIESKIego.
          Tak się przyzwyczaiłem do internetowego kupowania biletów, że dopiero od niedawna wiem o tym, że w kasach jednak da się kupić bilety przesiadkowe.
          No nic, raz przepłaciłem, nic się nie stało. Pozostałe podróże to zawsze były połączenia bezpośrednie. Zresztą kupowane z dużym wyprzedzeniem.
          Od nowego rozkładu będzie więcej możliwości tańszego podróżowania z północy wg taryfy TLK, za to z cenami na pendolino znowu powariowali.
          Last edited by Pendragon; 26-11-2016, 18:14.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4552

            No tak, przesiadkowe tylko w kasach. Ja nawet wolę tam kupować bo potem jest bilet do kolekcji. A ceny na pendolino to rzeczywiście przegięcie. Ja jeżdżę tylko jeśli uda mi się dorwać superpromo za 49 zł (ew. do Wrocławia za 59).

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              Aktualizując mapę z knajpami w morawsko-slezskim kraju (a właściwie włączajac ją do Piwnej Mapy Czech), zauważyłem że powstał bardzo ciekawy piwno-kolejowy szlak Ostrava Svinov - Opava.
              1. Ostrava Svinov - wiadomo, Simek i Avar.
              2. Jedziemy dalej do przystanku Děhylov (pola, lasy), a tam tuż przy torach mamy Posezeni u žáby z lanym jasnym Rohanem 11.
              3. Jedziemy następnym pociagiem dalej, do przystanku Jilešovice, a tuż przy nim jest Hospoda U Mlýna, także z Rohanem, tyle że polotmavą 13-tką, a do tego Krakonos i Jezek.
              4. Jedziemy dalej - stacja Háj ve Slezsku. Tuż przy niej jest Hostinec U Nádraží z lanym Zlatovarem i Kozlem, więc raczej należy odpuścić, chyba że mamy czas do autobusu (bo nie chce nam się iść 1,7 km) który zawiezie nas na następny przystanek Smolkov Jednota. Mimo, że tory są obok, pechowo Smolkov nie posiada przystanku kolejowego. Cel tego punktu dzieli od przystanku autobusowego 400 metrów, a jest nim Hospoda Slezský Grunt - najciekawsza na szlaku, bo lejąca piwo aż z 5 kranów, a na których goszczą browary Rohan, Qásek, Bernard i Ostravar.
              5. Do wyboru mamy albo powrót na przystanek Jednota, albo udać w się w przeciwnym kierunku (przeciwnym, ale do przodu), na przystanek Smolkov Luční by dojechać stamtąd do wsi Štítina, gdzie ok. 100 metrów od stacji, za torami, mamy lokl o nazwie Bejatka, a tam piwa z browaru Hasič Bruntál.

              Ze względu na to, że szlak biegnie przy linii kolejowej, to nie ma co liczyć na rozbudowaną siatkę połączeń autobusowych (tylko 4 kursy linii 900258 w dni robocze w godz. 13-16), zatem proponuje zacząć wyprawę od punktu 5. Dostosować się do autobusu, który dowiezie do punktu 4, potem spacer (lub jeśli jest jeszcze wcześnie, to jakiś autobus) do punktu 3 i dalej już koleją do 2 i 1. W przeciwnym razie do i z punktu 4 czeka półgodzinny spacer wzdłóż drogi.

              Tym samym jadąc krótki odcinek z Ostrawy do Opawy można do niej nie dojechać
              Last edited by Pendragon; 29-11-2016, 14:40.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                Ostatnio pisaliśmy tu o biletach przesiadkowych TLK/IC, a jak to wygląda z biletami łączonymi PR/IC/KM/SKM?
                Wiem, że można kupić taki bilet, oferta nazywa się "Wspólny przejazd" (kod dla kasjerki "Oferta 2, komunikacja 12"), ale jaką oszczędność to daje? Bo zakładam, że daje, a nie tylko zaoszczędzenie papieru.
                No i czy ta oferta to SKM Trójmiasto, czy SKM Warszawa?
                Innych przewoźników nie obowiązuje, czy też coś się zmieniło? W końcu pojawili się przez te lata nowi.

                W zasadzie to ten temat nadaje się do działu "przy piwie".

                Edit.
                Przeczytałem, ze ta oferta została wycofana już 4 lata temu...
                Last edited by Pendragon; 23-02-2017, 11:16.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • misha22
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 128

                  Bilet Czechy+ podróżował ktos?
                  takie coś internauta wystukał:
                  je...@interia.pl
                  23 lut
                  Z Bohumina korzystając z oferty Czechy + (tej za 19 zł) można dojechać prawie na Słowację, ostatnią stacją przed słowacką Cadcą są Mosty u Jablunkova( do tej stacji bilet obowiązuje)

                  ale dyskusja się nie rozwineła...
                  Pozdr
                  M

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    Odwiedzona przez znaczną część ekipy podczas zlotu w 2015 roku Grodziska Kolej Drezynowa, nabiera rozpędu. Jeżeli chłopaki utrzymają deklarowane tempo, to będzie co podziwiać, być może podczas kolejnych lat w drodze na zlot. Trzymam kciuki

                    Stowarzyszenie Grodziska Kolej Drezynowa od lat utrzymuje infrastrukturę i prowadzi ruch turystyczny po zachowanym odcinku linii kolejowej nr 376. Od niedawna funkcjonuje jako organizacja pożytku publicznego. W rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” Mikołaj Rzanny ze stowarzyszenia informuje również o planach, których realizacja pozwoli na rozwój działalności.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9730

                      Trzeba jeszcze raz zrobić tam zlot. Ten rower 5-osobowy zrobi furorę! .

                      Comment

                      • Raciborz
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 594

                        Coś dla was wrocławianie
                        Koleje Dolnośląskie oficjalnie poinformowały, że w weekendy w sezonie letnim, a także w świąteczne weekendy od końca kwietnia 2018 włącznie, rozpoczną regularne kursy do Czech – do Adrszpachu i Trutnova.

                        Comment

                        • zgroza
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 3597

                          Gzub + Średzka Kolej Powiatowa organizują piwno-kolejową premierę nowego piwa.
                          Lotna ekspozytura browaru

                          Też Was kocham.

                          Comment

                          • madu
                            Member
                            • 03-2011
                            • 76

                            Po raz pierwszy podczas podróży po Niemczech pojawił się problem z wypiciem piwa w pociągu.
                            Na pojazdach przewoźników Erixx (kilka lokalnych linii w Dolnej Saksonii) i Enno (Hanower-Wolfsburg-Braunschweig) umieszczone są piktogramy z przekreśloną butelką z alkoholem.
                            Konduktor widząc butelkę od piwa powiedział że za to jest kara 40€. Na szczęście butelka była pusta.

                            Comment

                            • Gringo
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 2151

                              Ten problem u prywatnych przewoźników istnieje od co najmniej 2011 roku. Już wtedy w pociągach między innymi spółki Metronom Eisenbahngesellschaft również były piktogramy zakazujące spożywania napojów alkoholowych.
                              Uwagę na to zwrócił nam pewien podróżujący Czech który zauważył że już butelki mieliśmy w rękach. Mnie by to do głowy nie przyszło że w Niemczech istnieje w niektórych pociągach taki zakaz.
                              Był świadkiem wielokrotnych interwencji służb która wpadała po tym kiedy konduktor nie ostrzegąjąc takich amatorów picia piwa, zgłaszał dyskretnie na najbliższe stacje potrzebę interwencji.
                              Tak że podróżując po Niemczech w pociągach DB spokojnie można spożywać (ciekawe jak długo jeszcze) a u prywaciarzy to lepiej się powstrzymać.

                              Comment

                              • Warzywo
                                Senior
                                • 08-2016
                                • 955

                                Czyżby to były linie muzułmańskie? W niemieckim kalifacie można się już tego spodziewać.
                                Cóż ja już od lat stosuję metodę (butelka po coli w której jest wódeczka/whisky z colą) i mogą mi nafiukać. Niestety jak zwykle sprowadza się to do tego, że trzeba się ukrywać, kombinować, wódkę pić, zamiast spokojnie piwerko.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎