Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile różnych browarów odwiedziłeś do tej pory ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
    To to lokum opodal ostatniego zlotowiska? Czy jednak po zlocie trzeba się było przeprowadzić?
    Na całe szczęście nie musiałem się stamtąd wyprowadzać
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Maremali
      Senior
      • 05-2002
      • 1953

      takie małe podsumowanie

      Poniżej skromne zestawienie odwiedzonych przeze mnie browarów:
      - Polska 74 + 5 (pod bramą)
      - Czechy 27 + 1 (pod budynkiem)
      - Szwecja 5 + 1 (pod budynkiem)
      - Litwa 3
      - Francja 2
      - Cypr 1
      - Niemcy 1
      Z założonych na zeszły rok odwiedzin browarów zagranicznych nie udało mi się tylko z jednym przez własną nieuwagę przyjechałem w dzień, w którym browar był nieczynny
      jeśli chodzi o polskie rzemieślnicze to nie będąc blogerem lub sędzią piwnym ewentualnie znajomym "króliczka" to umówienie się na wizytę niejednokrotnie graniczy z cudem.
      http://maremali.web-album.org/

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)
        jeśli chodzi o polskie rzemieślnicze to nie będąc blogerem lub sędzią piwnym ewentualnie znajomym "króliczka" to umówienie się na wizytę niejednokrotnie graniczy z cudem.
        Podejrzewam dlaczego

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2866

          Abernacka dobił już do 1000. Gratulacje!
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • fans
            Senior
            • 04-2010
            • 195

            W 2016 u mnie cienizna totalna.Jamrozowa Polana w recepcji całego kompleksu i Pivovar Braumov pod bramą.Abernacka kapelusz z czerepa.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              Swoją drogą, zastanawiam się, czy jest ktoś, kto np odwiedził wszystkie istniejące polskie browary i pił przynajmniej po jednym piwie z każdego z nich?

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                Na 99 procent nie ma takiej osoby
                Zresztą najlepsi na tym polu forumowicze wpisali tutaj swoje polskie osiągnięcia i nawet ich liczby są zdecydowanie mniejsze od obecnej, czy aktualnej w dniu podawania ich wyliczeń, sumy wszystkich polskich browarów.

                No chyba że jest jakiś cichy, skromny forumowicz który dokonał tego wyczynu i nie chwali się publicznie
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  Wcale nie musi być forumowicz. Mogę sobie wyobrazić ludzi, którzy nie słyszeli o browar bizie, czy wręcz w ogóle nie udzielają się online. Ale robią swoje, spełniają swe pasje. Na przykład zbieranie hotelowych mydełek, pistoletów na wodę, tubek po paście do zębów czy też etykiet zapałczanych (znałem osobiście człowieka, który zbierał takowe z całego świata, a samych chińskich miał ponad 50 tysięcy, wszystko osobiście lub listownie, żadnej sieci...)
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    Robi się pomału mały offtop ale nic to.
                    Podejrzewam że gdyby wspomniany koleszka znał innych kolekcjonerów mydeł a dokładnie gdyby tacy byli, to pewnie jego kolekcja była by jeszcze większa gdyż miałby możliwość wymiany swoich dubli na egzemplarze których nie udało mu się złapać a złapali inni kolekcjonerzy. Tak jest w wielu innych rodzajach kolekcjonerstwa. Jeśli jesteś sam, ograniczasz się w pewnym sensie do jedynie swoich możliwości zbierackich to na pewnie nie wyłapiesz tylu przedmiotów ile mógłbyś wyłapać mając dodatkowo opcję zdobycia ich od innych pasjonatów.
                    Na jeżdżenie po browarach może się to dokładnie nie przekłada bo nie są to fizyczne przedmioty ale jeśli, jak zasugerowałeś, taki potencjalny rekordzista nie zna takich stron jak nasza (czy inne piwnych fanatyków gdzie podane na tacy są takie informacje jak np adresy browarów czy świeże informacje o ich powstawaniu które szczególnie ostatnio jest bardzo burzliwym zjawiskiem) to może być mu na prawdę ciężko osiągnąć jakiś imponujący wynik.
                    Druga sprawa to coś co nazwę powiedzmy ogólnie "śladem". Chodzi mi o to że ktoś kto odwiedzał by bardzo dużo browarów a więc spotykał się z masą ludzi po pewnym czasie przynajmniej w tym browarowo-turystycznym środowisku stawał by się coraz bardziej rozpoznawalny i właśnie nawet nieświadomie pozostawiał po sobie taki "ślad". Znali by go piwowarzy, właściciele niewielkich browarów a więc ludzie którzy częściowo są częścią naszego grona. Zaryzykuję stwierdzenie że rawie każdy z nas zna kogoś "z branży" a takie media jak np internet znacznie ułatwiają przepływ informacji i zawieranie znajomości.

                    No ale może czas pokaże że jednak to błędny tok myślowy i kiedyś niespodziewanie dowiemy się o takiej osobie.
                    Last edited by Cooper; 06-01-2017, 21:13.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      No to aby było w temacie i ja się pochwalę...

                      Polska 32
                      Białoruś 8
                      Łotwa 4
                      Węgry 2

                      łącznie 46

                      Rekordowy był rok 2014, ale często wracam do tych samych zamiast odwiedzać nowe

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        A to też jest sposób. Ja kiedyś, założywszy że nie znajdę tyle czasu, żeby być we wszystkich browarach w Polsce czy Europie Środkowej (zresztą, nie byłem przekonany co do sensu takiego działania), chciałem mieć na rozkładzie przynajmniej degustację piw ze wszystkich browarów polskich, ale też dałem sobie spokój. Nie da się ściągnąć z każdego browaru przez internet, od jazdy odciągają inne sprawy, a znajomych też ma się nie wszędzie albo nie wszędzie się udają.
                        Im człowiek starszy, tym chyba bardziej traktuje takie "kolekcjonerstwo" z dystansem. Może lepiej właśnie wracać do już wizytowanych i próbowanych?

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          Ja już dawno nawet nie tyle co odpuściłem (bo ścigać się z najlepszymi tutaj nigdy nie miałem szans) co nawet specjalnie nie liczę na bieżąco gdyż dociera do mnie ile tych browarów już mamy i ile i w jakim tempie otwiera się kolejnych.
                          Póki co to może jeszcze jedynie w browarach irlandzkich lideruję się tutaj ilościowo choć niebawem pewnie przegoni mnie Abernacka gdyż już nie nabijam tej liczby a i wśród innych forumowiczów kraj ten jest podejrzewam popularną destynacją nazwijmy to turystyczno-pracowniczą
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            W sumie z nudów podliczyłem sobie finalnie odwiedzone irlandzkie browary (bez Irlandii Północnej). Jeśli jest pomyłka to na pewno bardzo śladowa. Wyszło mi:

                            - 38 browarów czynnych w momencie odwiedzin
                            - 9 browarów nieczynnych od dłuższego lub krótszego czasu jednak zachowane były przynajmniej częściowo budynki.

                            Łącznie wychodzi 47 browarów.
                            Do tego na szybko z pamięci minimum 2 miejsca gdzie dokładnie wiem że znajdowały się historyczne browary jednak nie pozostał po nich żaden ślad.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              Rok 2016 sumujemy, kolejne odwiedzone browary, zmiany pogrubione

                              1. Polska - 163
                              2. Czechy - 18
                              3. Holandia - 1
                              4. Estonia - 1
                              5. Litwa - 4
                              6. Słowacja - 27
                              7. Słowenia - 18
                              8. Tunezja - 1
                              9. Egipt - 1
                              10. Mołdawia - 9
                              11. Macedonia - 3
                              12. Serbia - 16
                              13. Albania - 10
                              14. Czarnogóra - 1
                              15. Kosowo - 1
                              16. Syria - 2
                              17. Liban - 4
                              18. Malta - 2
                              19. Łotwa - 1
                              20. Rumunia - 3
                              21. Wietnam - 20
                              22. Rosja - 8
                              23. Liechtenstein - 3
                              24. Szwajcaria - 2
                              25. Monako - 1
                              26. Bośnia i Hercegowina - 15
                              27. Gruzja - 11
                              28. Dania - 2
                              29. Indie - 6
                              30. Austria - 1
                              31. Palestyna - 2
                              32. Izrael - 2


                              z polskich:
                              Restauracyjne
                              Soma, Bierhalle W-wa, Bierhalle Łódź, Spiż Wrocław, Brovarnia, Pivovaria, Browarmia, Brovaria, CK, Marysia, Grill Łódź, Grill Warszawa, Kameralna, Majer, Bielitzer, Zadyma, Grodzka, Czenstochovia, Kujanki, Kalisz, Kowal, Tumski, Hotel Płock, Warzelnia Piwa, Olbracht, Szymbark, Krajcar, Trzy Korony, Zamość, Nowy Sącz Bierhalle, Biała Podlaska Osjann, Lublin Lwów, Szczecin Stara Komenda. Hrubieszów Sulewski, Racibórz Rynek. Rybnik Tragarz, Czechowice-Dziedzice Dziedzice, Siedlce Brofaktura, Bierhalle Wilanów, Łódź Księży Młyn, Rzeszów Stary Browar Rzeszowski, Uniejów Wiatr, Olsztyn Zamkowy Młyn, Zielona Góra Haust, Poznań Ułan Browar

                              Istniejące: Okocim, Żywiec, Van Pur, Kłodawa, Czarnków, Jabłonowo, Zawiercie, Racibórz, Gościszewo, Olsztyn-Kormoran, Natolin, Pokrówka, Białystok Dojlidy, Ciechanów, Warka, Łomża, Grybów, Tarczyn, Wąsosz, Sierpc, Jędrzejów, Łódź 1, Piotrków Trybunalski – Sulimar, Bojanowo, Miłosław, Bednary, Lublin Nr.1, Piotrków Jan Olbracht, Bielanka, Błonie Artezan, Nowy Drzewicz Hopium, Łąkomin, Białystok Gloger, Osmola Stara Szkoła, Cieśle, Żyrardów Beer Bros, Zarzecze, Zwoleń Maryensztadt, Łódź Antybrowar, Uherce Mineralne Ursa Maior, Wojkówka Z&Z, Łańcut – nowy, Poniatowa Browar Zakładowy, Dukla, Hajnówka Markowy, Szkaradowo Nepomucen, Połczyn-Zdrój, Witnica, Nowa Wieś EDI, Harasimowicze Słodowy Dwór, Łoziska BeerLab, Warszawa Palatum

                              Zamknięte: Babin, Podole, Dębowa Góra, Jatutów, Olsztyn, Szczytno, Biskupiec, Barczewo, Antonowo, Kętrzyn, Krasnystaw, Chełm, Chełm Wist, Dąbrowa, Jeżewo, Suwałki, Wyszków, Warszawa Królewskie, Konstancin, Radom, Pisary, Poznań Hugger, Drozdowo Dan-Czer, Okuniew, Szczyrzyc, Tymbark, Ostrowiec Świętokrzyski, Zwierzyniec, Częstochowa Kmicic, Łódź 2, Łódź 3, Zduńska Wola, Męcka Wola, Bielsko Biała, Chomęcice, Starogard Gdański, Nidzica, Janów Lubelski, Trzemeszno, Bytów, Zarszyń, Niechanowo, Trojanów, Tomaszów Mazowiecki, Kielce Belgia, Zamość, Żnin, Ćmielów, Sarnaki, Sitnik, Karlino, Lublin Nr.2, Lublin Jensza (Kijoka), Sierpc Pehlke, Maszewo, Piotrków Brauliński, Słobity, Suchań, Chociwel,Łańcut, Strzyżów, Dukla, Zaczernie, Krotoszyn, Poznań Kobylepole, Łobez

                              Co daje razem już 359 odwiedzone browary
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4305

                                A który to zamknięty browar w Dukli odwiedziłeś, można wiedzieć?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎