Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Stare Ale Jare

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rgrzech
    Senior
    • 12-2013
    • 230

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Coś pięknego! Miedziana barwa w połączeniu z klarownością. [5]
    Piana: Drobna, kremowa, o lekkiej i zwiewnej postaci, zwarta i trwała. Dobry lacing. [4.5]
    Zapach: Nuty słodowe i tostowe. Duża intensywność aromatu podczas całej degustacji. [4]
    Smak: Zdecydowanie słodowy z akcentem tostowym i karmelowym. Goryczka niska, wyczuwalna jedynie w tle. Piwo jest półpełne, dla mnie ciut za słodkie. Finisz długi, przyjemny, słodki, słodowo-tostowy. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, pasujące do smaku. Unoszące się bąbelki, podczas całej degustacji, to kolejny walor estetyczny. [5]
    Opakowanie: Etykieta bardzo nudna. Plus za ciekawą nazwę. [3.5]
    Uwagi: W założeniu, piwo miało być kompletnie nie w moim stylu. Miłym zaskoczeniem był fakt, że piło się je bardzo dobrze. Myślę, że stylowi ortodoksi będą zadowoleni.

    Moja ocena: [3.925]

    Comment


    • #62
      Kolor: Miedziany, ładny i przejrzysty [5]
      Piana: Niezbyt obfita, za to lacing jak najbardziej na plus [4.5]
      Zapach: Z butelki nieco chmielowy, później bardziej słodowy, karmelowy. Niezbyt wyrazisty. [3,5]
      Smak: Słód, karmel, wyczuwalna choć niska goryczka. Bardzo przypomina mi mocne słodkie lagery typu Warka Strong. [3]
      Wysycenie: Niskie, bez zarzutów [4.5]
      Opakowanie: Klasyczny styl Pinty, tym razem etykieta kremowa z beczką w koronie. Jedynie nazwa jakoś mi nie pasuje bo czytając ją myślę o jakimś reaktywowanym stylu (np Grodziskie) [4]

      Uwagi: Warka do 11 września 2015.

      Czuję się lekko rozczarowany, kupując nowy styl spodziewałem się czegoś ciekawszego a dostałem piwo które "kiedyś już piłem" (i myślę tu o wspomnianych mocnych koncerniakach) z nieco wyższą goryczką, dużo lepszym aromatem i barwą. Ale jeśli tak właśnie ma smakować alt to nie mam żadnych zastrzeżeń, zwyczajnie trafi na półkę "style które poznałem i których zgłębiał nie będę".

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemniejszy odcień miedzi, klarowny. [5]
        Piana: Umiarkowanie obfita, drobne pęcherzyki, beżowa, co najwyżej średnio trwała, ładnie i gęsto zdobi szkło. [3.5]
        Zapach: Słodowy, trochę karmelu, delikatnie melanoidynowy, niezbyt intensywny, ale całkiem przyjemny. [3.5]
        Smak: Jak w aromacie: zdecydowanie słodowy, dalej karmel, melanoidyny, lekki kwasek, półwytrawne, dość niska szlachetna goryczka, ciało średnie. Dość prosty, ale również w porządku. [3.5]
        Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
        Opakowanie: Ładna etykieta w stylu Pinty, komplet informacji. [4.5]
        Uwagi: Może być, nawet całkiem smaczne, tylko to taki niezbyt ciekawy styl(przynajmniej według mnie). Warka do 02.10.2017.

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4309

          #64
          Wreszcie alt wrócił...
          Z notatek wczorajszych wynika, że miałem jednak gorsze wrażenia niż przy poprzedniej warce. Zbyt niski jednak poziom goryczki nawet jak na ten styl. Ale pije się gładko, "łagodnie", tak jak na alta przystało. Gdzieś w tle plącze się ziołowość. Poprawne.
          Wraca poza tym jeszcze jedna stara Pinta. Trzeba sprawdzić, czy mamy do czynienia z minimalną obniżką formy.

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziany/mocna herbata. Piwo klarowne. Takie jakiego się spodziewałem. [5]
            Piana: Raczej słaba i nie najbardziej trwała. Pod tym względem słabo. [2.5]
            Zapach: Karmel, melanoidyny (ogólnie ciemne słody) plus estry, a w tle chmiel (zioła). Nie jest to spektakularny zapach, ale bardzo przyjemny i jak na styl powyżej oczekiwań. [4]
            Smak: Słodkawe, treściwe, istotnie pełnosłodowe. Goryczka nie jest wysoka, ale jak na alta to wcale nie taka niska. Piwo pije się bardzo przyjemnie. Niby nudne, ale smaczne. [4]
            Wysycenie: Nie za wysokie, bardzo dobre. [5]
            Opakowanie: Jedna z gorszych etykiet Pinty, mało pomysłowa. Ale strona informacyjna jak zawsze bez zastrzeżeń. [4.5]
            Uwagi: 02/10/2017/
            Wiadomo, w tym stylu trudno o zaskoczenie. Ale to jest dobry (mocny) alt, jeśli ktoś ma ochotę na takie piwo, polecam.

            Moja ocena: [3.975]

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4309

              #66
              A teraz znów inaczej. Tzn lepsze wrażenia, goryczka o dość wysokim poziomie, co z "altowymi" właściwościami daje dość wyrafinowany smak. Piękna barwa, walory zapachowe - owoce słodko-wytrawne (stąd takie określenie, bo oprócz klasycznej owocowości czuje się lekki, nieinwazyjny kwasek) plus ciasteczka.
              Szkoda, że Pinta rzadko wraca do tego piwa i Angielskiego Śniadania...

              Comment

              • nietzschee
                Senior
                • 07-2016
                • 319

                #67
                Wygląd: kolor mocnej herbaty, piana sroga, delikatnie beżowa, ładny lacing.
                Zapach: treściwy, pełno słodowy, z lekkim karmelem i malanoidynami, szmaciany chmiel niemiecki, czerwone owoce, trochę miodu i kwiatów
                Smak: no jest mega pełne, nawet trochę mulące, bardzo słodowe, lekko karmelowe, wyraźne melanoidynowe, posmak jakiegoś ciemnego, ostrego miodu (spadziowy, gryczany), w smaku również sporo owoców, ale teraz przewaga czarnych, czuć porzeczkę, powidła, rodzynkę, jakieś herbatniki, biszkopty, w ogóle ciasto jest tu dobrym deskryptorem, bardzo wyraźny orzech, może i migdały, trochę kawy zbożowej. Goryczka wyraźna (herbaciana), ale bez szans na tle tak treściwej słodowości, wyraźna niemiecka chmielowość. Wysycenie mogłoby być ciut wyższe, ale i tak mega piwo.
                Attached Files

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4309

                  #68
                  W zapachu słodycz zmieszana z lekką piwnicą, piękna, opalizuąca barwa w kierunku rubinu. Piana niska, mało obfita, osadza się na dłuzej na szkle.
                  W smaku bardzo okrągłe słodowo i jednocześnie wyraźna goryczka.
                  Trochę się rozczarowałem zapachowo, ale generalnie piwo trzyma formę.
                  Warka do 30.08.2018

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #69
                    Dla mnie ta sierpniowa, ostatnia warka jest słaba. Zbyt dużo słodkiego karmelu w smaku i zapachu a goryczka co najwyżej średnia. Wydaje się mdłe i ciężkie.

                    Comment

                    • grodek
                      Senior
                      • 06-2015
                      • 527

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ładny miedziany, klarowne. [5]
                      Piana: Kolor delikatnie złamanej bieli, piana drobnopęcherzykowa, średnio obfita. Trwałość w miarę dobra. [3.5]
                      Zapach: Głównie słodowy, melanoidynowy, lekki karmel i owocowość. [4]
                      Smak: Wyraźnie słodowe, treściwe, nuty opiekane, chlebowe, nieco karmelu. Na finiszu delikatna kwaskowość. Goryczka ziołowa, lekko zaznaczona, jak na alta nieco za niska. [4]
                      Wysycenie: Średnie, delikatnie musujące. [4]
                      Opakowanie: Jak u Pinta czyli pełen skład i firmowy kapsel. Etykieta graficzne taka sobie. [4]
                      Uwagi: Termin do 30.08.2018. Smaczne piwo, jednak ten styl nie za bardzo przemawia do mnie. Dla mnie to taki lekki "koziołek".

                      Moja ocena: [4]
                      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                      Comment

                      • LESNICZYy
                        Senior
                        • 01-2018
                        • 950

                        #71
                        Słodowe , lekki karmel , owoce , skórka chleba , przyjemna gryczka o średniej mocy i dość ładny lacing . Ogólnie piwo w dobrej formie , fajny skok w bok od cytrusów .

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎