Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

butle reklamowe browarów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Stolp
    Senior
    • 06-2002
    • 492

    butle reklamowe browarów

    znalazłem takie cudo na fotografii słupskiego browaru Stern z ok. I-szej wojny. Niestety nie da się bardziej powiększyć bez utraty jakości. Cz y znane są jakieś inne tego typu butle z innych browarów. Wiem o Haberbuschu
    Attached Files
    Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
    Szukam
    e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
    https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2866

    #2
    Nie sądzę aby słupska butla była szklana, podobnie jak te znane z Lwowa:


    Butle browaru Haberbusch i Schiele można obejrzeć tutaj:
    ten fragment forum służy jako tablica reklamowa dla imprez, prowadzonych promocji związanych z piwem, etc.


    Inny warszawski browar E. Reych Synowie także prezentował podobną butlę na częstochowskiej Wystawie Przemysłu i Rolnictwa w 1909 roku:
    http://www.browarymazowsza.pl/?page_id=54&child_id=405 (czwarte zdjęcie w pierwszym rzędzie)
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • pizmak666
      Senior
      • 12-2006
      • 1898

      #3
      Teraz ta flaszka HS przy Darku to jakaś mniejsza się wydaje
      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        To klasyczna półlitrówka HS. Po prostu Darek jeszcze był mały.

        Nie wiem czy jeden ze znanych krakowskich kolekcjonerów nie ma dużej reklamowej butelki z browaru Czernego w Szczyrzycu. Pojemnościowo chyba zbliżona do tej reklamowej Haberbuscha. Gdzieś przynajmniej kiedyś tak słyszałem...
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Stolp
          Senior
          • 06-2002
          • 492

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie sądzę aby słupska butla była szklana, podobnie jak te znane z Lwowa:


          Butle browaru Haberbusch i Schiele można obejrzeć tutaj:
          ten fragment forum służy jako tablica reklamowa dla imprez, prowadzonych promocji związanych z piwem, etc.


          Inny warszawski browar E. Reych Synowie także prezentował podobną butlę na częstochowskiej Wystawie Przemysłu i Rolnictwa w 1909 roku:
          http://www.browarymazowsza.pl/?page_id=54&child_id=405 (czwarte zdjęcie w pierwszym rzędzie)
          zapewne tak było, tzn. nie była ze szkła, bo pewnie tego nie wytrzymałbym nawet ten samochód. Szkoda, że nie widać lepiej i nie ma innych ujęć.
          Warszawy za..biste.
          Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
          Szukam
          e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
          https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stolp Wyświetlenie odpowiedzi
            znalazłem takie cudo na fotografii słupskiego browaru Stern z ok. I-szej wojny. Niestety nie da się bardziej powiększyć bez utraty jakości.
            Ja tam widze na platformie w miejscu pokazanym strzałką kolesia bez głowy
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • kielek
              Junior
              • 11-2013
              • 27

              #7
              butla reklamowa Haberbuscha

              OLX.ua — купівля/продаж товарів на сервісі оголошень України. Велика база оголошень у розділах: нерухомість, робота, транспорт, послуги та багато іншого на OLX.ua!

              cena dość wysoka, ale taka butla to chyba unikat!?

              Comment

              • solfernus
                Senior
                • 08-2004
                • 1025

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kielek Wyświetlenie odpowiedzi
                https://www.olx.ua/obyavlenie/butilk...tml#ce53108630
                cena dość wysoka, ale taka butla to chyba unikat!?
                No faktycznie.

                A swoją drogą czy pamiętacie film Vabank Machulskiego?
                Tam "chodziła" po ulicy butelka mleka. Myślę, że te ogromne butelki reklamowe też mogły być zrobione na tego typu reklamę.
                Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                Comment

                • Kałusz
                  Senior
                  • 02-2002
                  • 302

                  #9
                  Wielkie (nie znam niestety wymiarów ??) butelki reklamujące piwo Lwowskiego Towarzystwa Akcyjnego Browarów były wykorzystywane przez LTAB podczas organizowanych przejazdów przez miasto z okazji Święta Miasta Lwowa oraz Święta Miast Polskich w latach trzydziestych. Były to imprezy o charakterze piknikowym, pełniące oczywiście funkcję promocyjną. Gazeta Lwowska pisała o wozach browarów lwowskich "z kolosalną beczką i olbrzymimi flaszkami smakowitego piwa".
                  sj

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kielek Wyświetlenie odpowiedzi
                    https://www.olx.ua/obyavlenie/butilk...tml#ce53108630
                    cena dość wysoka, ale taka butla to chyba unikat!?
                    Cena kompletnie z czapy. Te butelki chodzą po około 1000 PLN, ale najtańsza okazyjnie poszła chyba nawet za 350 PLN. Egzemplarz kompletny powinien mieć etykietę z przodu i kapsel z naklejoną na nim okrągłą etką imitującą nadruk. Taka butla w dobrym stanie może warta była by kasy jaką chce nasz niezbyt rozeznany w cenie koleszka zza Bugu.
                    Ja osobiście na przestrzeni lat widziałem lub słyszałem łącznie o około 20 różnych egzemplarzach. Dosyć sporo.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎