Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Stary Kraków"-browar restauracyjny czy tylko restauracja?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
    ...Taki przypadek był, wspomniał o nim Krzysiu...
    Inny ciekawy przypadek to Zwierzyniec. Jest jakiś właściciel browaru, a Browary Perła go tylko dzierżawią i produkują tam piwo. Dlaczego wszystkie gadżety ze Zwierzyńca zalicza się do Zwierzyńca, a nie do Lublina? Przecież to jeden byt prawny.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      Panowie, a nie lepiej byłoby wydzielić z tego wątku dywagacje kolekcjonerskie, a ten zamknąć, bo odpowiedź na postawione na początku pytanie już padło i nic w tej materii dopóki T. Jabłoński nie zmieni obecnego stus quo nie zmieni się.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
        Inny ciekawy przypadek to Zwierzyniec. Jest jakiś właściciel browaru, a Browary Perła go tylko dzierżawią i produkują tam piwo. Dlaczego wszystkie gadżety ze Zwierzyńca zalicza się do Zwierzyńca, a nie do Lublina? Przecież to jeden byt prawny.
        z tego cio wiem Krzysiu - właściciel Zwierzyńca nie warzy piwa w swym dzierżawionym browarze - zapytam jak w przypadku Bojanowa - czy jest / było inaczej?

        Becik - dałem Tobie odpowiedź w sprawie wspomnianego Bojanowa - może teraz Ty się do niej ustosunkujesz

        pragnę tu po raz kolejny podkreślić - sprawa kolekcjonerska tego przypadku nie interesuje mnie tak bardzo jak wspomniana przez Slavoya sprawa z piwnego punktu widzenia - a ta jest w tym wypadku dla mnie priorytetowa, bo z oczywistych chyba względów bardziej mnie interesuje piwo niż podstawka pod nim - a przypisywanie piw SK pod Relakspol byłoby dla tego pierwszego co najmniej krzywdzące. To że tu dyskutuje wynika z tego że Becik wyszedł z pomysłem wybiegającym poza segregatory kolekcjonerów - w które się przecież nie wtrącam - i chciałby widzieć Stary Kraków w bd BorwarBizu pod Relakspolem, a tak się nie stanie z ww powodów.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • biermann
          Senior
          • 09-2001
          • 2552

          Ale przecież ten temat dotyczy przede wszystkim aspektów kolekcjonerskich tego "tworu" i tu chyba już jest jasna sprawa, że w zbiorze powinien funkcjonować jako jedna pozycja.
          Last edited by biermann; 03-01-2006, 15:53.
          "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
          Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
          Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
          Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
          Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
            Becik - dałem Tobie odpowiedź w sprawie wspomnianego Bojanowa - może teraz Ty się do niej ustosunkujesz
            jesli chodzi o poniższą wypowiedź juz spieszę się z ustosunkowaniem

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
            Jeśli syndyk owego browaru warzył tam piwo pod własną marką oraz dzierżawca pod własną marką to mógłbym traktować sprawy jako ewentualnie podobne, z tym że syndyk dąży do zakończenia działalności zarządzanego przedsiębiorstwa w taki sposób by opłacić wierzycieli. Jakos jednak coś czuję że ów syndyk nie produkował piwa na zmianę z dzierżawcą - a może się mylę?
            Czy za browar uchodzi tylko ten który warzy piwo? Podany przykład Bojanowa, czyli browaru w stanie upadłości (ale bez produkcji piwa pod pieczą syndyka) nie jest juz browarem? Dla mnie jeszcze jest, tyle że z przestojem produkcji (nie biorę pod uwagę dzierżawcy) do czasu aż by ktoś w nim nie otworzył fabryki konserw. W podanym bojanowskim przykładzie w dalszym ciągu widze jeden browar - którego "właścicielami/dzierzawcami" zarówno byli syndyk jak i nowy podmiot gospodarczy warzący piwo pod własnym szyldem. Nie mozna nie nazywać już browarem, tego który ma przestój w warzeniu trunku z takiego to a takiego powodu.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              chodziło mi o odpowiedź na pytanie a nie kontrowanie pytania kolejnym pytaniem.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • baklazanek
                † 2014 Piwosz w Raju
                • 08-2001
                • 3562

                Można podawać wiele przykładów, ja wspomnę choćby sytuację z browarem w Grudziądzu.
                Był browar Kuntersztyn ,który upadł , a jakiś czas później został otworzony browar Kunter.
                Budynki te same ale osobowości prawne już różne. Kolekcjonerzy oczywiście zaliczają np. etykiety z tych dwóch browarów do tego samego zbioru.
                A jeżeli chodzi o samo wrzenie piwa to pewnie kłótnie na ten temat będą trwały jeszcze długo i tylko wyprowadzka na własne "śmieci" uspokoi trochę te dywagacje.

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  To i podobnie jest z Zabrzem.Kiedys osobny browar.Póżniej pod pieczą syndyka a teraz jako część Van Pura.
                  Czy to jeden i ten sam browar? Można by zapytać.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    to też nie jest podobna sytuacja. nie ma żadnego podobnego przykładu dla porównania z SK wśród tych podanych przez Was.

                    Chodzi o konkretną sytuację - jeden sprzęt browarniczy - a dwa lub więcej podmiotów korzystających RÓWNOLEGLE, na bieżąco, na zmianę z tego samego sprzętu - chodzi o warzenie piwa - a konkretniej marek będących własnością wytwarzających je podmiotów.

                    nie wrzucjacie upadłości, syndyków (Bojanowo, Zabrze), całkowitego dzierżawienia wszystkich (nie)ruchomości jednego browaru na rzecz innych podmiotów (Zwierzyniec -> Perła), warzenia na zlecenie sieci (Jako -> Belgia, etc.) itp. do jednego wora - to nie są podobne sytuacje porównywalne do działań SK.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                      chodziło mi o odpowiedź na pytanie a nie kontrowanie pytania kolejnym pytaniem.
                      oj ART, piszesz jakbyś mnie nie znał
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • baklazanek
                        † 2014 Piwosz w Raju
                        • 08-2001
                        • 3562

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                        to też nie jest podobna sytuacja. nie ma żadnego podobnego przykładu dla porównania z SK wśród tych podanych przez Was.
                        Jeżeli chodzi o sprawy kolekcjonerstwa i przypisywania rzeczy do zbioru to w dużym stopniu jest to podobna sytuacja. Natomiast jeżeli idzie o warzenie piwa to przykład jest bezpodstawny, zresztą miał on posłużyć tylko i wyłącznie sprawom kolekcjonerskim.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          Sprawa w aspekcie kolekcjonerskim została myślę jasno wyłuszczona - i nawet chyba zakończona, bo Cooper się nie odzywa. dokonaliśmy zatem abordażu tematu pierwotnego i ciągniemy go we własnym kierunku
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Wygrzebałem ten temat bo jak widzę sytuacja się zmieniła przez ostatnie lata.

                            Cała dyskusja dotyczyła tego czy browar kontraktowy Stary Kraków był osobnym browarem czy tym samym co Relakspol. Sporo osób z Artem na czele uznała go za inny twór i w spisie figuruje jako Stary Kraków.
                            Czy w obecnej sytuacji nie warto wszystkich piw SK połączyć z Relakspolem?
                            Ja wszystkie gadgety kolekcjonerskie przeniosłem juz do Relakspola
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              I ja też wygrzebię ten temat, bo jak widać przez lata nic się nie zmieniło Dyskusja trwa dalej...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎