Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drozdowo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dri
    Junior
    • 06-2007
    • 17

    #46
    Dokładnie, Wiśniowe wypiłem podczas podróży służbowej i nie wierzyłem własnym oczom. Nocowałem w agroturystyce, przyjechaliśmy z kumplem w środku nocy, nocleg chyba ze 30 złotych, a właściciele przynieśli chyba z 10 wiśniowych i się z nimi napiliśmy...
    Dzieki, PzD

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #47
      Było dostępne nawet "na pętli na Chomikach" czyli przy ul. Conrada w Warszawie.
      Mnie Wiśniowe bardzo smakowało.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • Czajkus
        Member
        • 03-2009
        • 31

        #48
        Witam,
        Takie coś znalazłem 1877 r.


        Pozdrawiam
        Czajkus

        alkohole, buteleczki, historia, bimber, wódka, Polmos, PMS i nie tylko tylko
        www.czajkus.com blog.czajkus.com

        Comment

        • Leonpraga
          Senior
          • 02-2005
          • 468

          #49
          Jeszcze o piwie Simplex, tak jak wspomniał Piwowar, było to piwo lżejsze, typu marcowego, bardzo popularne wśród smakoszy zwłaszcza latem.

          Comment

          • Czajkus
            Member
            • 03-2009
            • 31

            #50
            Browar w Drozdowie

            Witam,
            Znalazłem 2 artykuły o tym browarze - dzisiaj na blogu pierwszy z nich + kilka reklam z epoki
            Witam,    Były już na blogu pobieżne wzmianki o Browarze Drozdowskim, jednakże znalazłem dwa artykuły…


            Pozdrawiam
            Czajkus
            www.czajkus.com blog.czajkus.com

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #51
              ładna reklama na kamienicy w Warszawie drozdowskiego browaru
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #52
                Reklama znana ale nie widziałem jej jeszcze na tak dobrym jakościowo, wyraźnym zdjęciu.
                Podobną miał Machlejd na pobliskim Nowym Świecie.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #53
                  Samo zdjęcie wygląda na okres międzywojenny. Napisy na górze cyrlicą wydają się być już zamalowane a na samej reklamie widać upływ czasu w postaci odpadającego tynku czy też farby.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2866

                    #54
                    Piękne zdjęcie, nie znałem wcześniej tak dobrego. Na zdjęciu widnieje kamienica "Pod Messalką" w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 16/18, wybudowana w 1909-1910. Zdjęcie wg. mnie najpewniej z przełomu lat 20. i 30. W 1937 na kamienicy już reklamy nie było.
                    Tynk przy napisie "Drozdowskie" odpadał już w 1918 roku, kiedy znane jest zdjęcie z częścią pisaną cyrylicą.
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2866

                      #55
                      W uzupełnieniu do poprzednich informacji o reklamie piwa Drozdowskiego z Warszawy. Przy datowaniu zdjęcia zamieszczonego przez Becika nie pomyliłem się zbytnio. Odnalazłem źródło oryginału i pochodzi on z 1922 roku i został wykonane przez lwowskiego fotografa Józefa-Kościeszę Jaworskiego.

                      W poprzednim poście zakradła się pomyłka, sama reklama widnieje już na zdjęciach z roku 1916. Tynk odpadał zatem nawet 2 lata wcześniej. Z tego roku pochodziły dotychczas najbardziej znane zdjęcia przedstawiające z marsz upamiętniający 125 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ich jakość jest jednak nieporównywalnie gorsza od zdjęć znanych obecnie.

                      I tu dochodzimy do sedna. Przepiękne zdjęcie z 1918 roku nieznanego autorstwa przedstawiające kamienicę z wyraźną reklamą piwa Drozdowskiego jeszcze w wersji dwujęzycznej.

                      Oba zdjęcia pochodzą ze zbiorów Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Przeszłości.
                      Attached Files
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • pizmak666
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 1898

                        #56
                        Nie popierajcie fałszerstwa...
                        Attached Files
                        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                        Comment

                        • grzeber
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2866

                          #57
                          Reklama piwa marcowego z roku 1913.
                          Attached Files
                          Last edited by grzeber; 04-03-2020, 23:47.
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • Stolp
                            Senior
                            • 06-2002
                            • 492

                            #58
                            Zabudowania starego browaru w 1877 roku
                            Attached Files
                            Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
                            Szukam
                            e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
                            https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

                            Comment

                            • grzeber
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2866

                              #59
                              I jeszcze opis browaru z roku 1885.
                              Attached Files
                              pozdrawiam
                              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎