Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Delta, Zambezi Premium Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Delta, Zambezi Premium Lager

    National Breweries Harare Zambezi, Zimbabwe,s Own Lager
    Butelka 340 ml,alkohol 4,7%.Myślałem,że w kraju Roberta Mugabe pije się tylko krew białych osadników,ale znajomy przywiózł mi piwo.Piwo dość typowe jak na Afrykę-dobrze zgazowane,nieżle spienione.W smaku nieco cytrynowe,lekko goryczkowe o słomkowej barwie.Oczywiście na etykiecie są "Wodospady Wiktorii"
    Last edited by sibarh; 22-06-2011, 14:21.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Człowiek prosi znajomych,żeby przywieżli mu z wojaży egzotyczne piwa i po co.Piwo z Zimbabwe można już kupić w Polsce.Szczęśliwie etykieta nieco inna.Wypiłem i wydaje mi się bardziej goryczkowe.Być może na eksport jest mocniej chmielone.Posmak cytryny kojarzy mi się raczej ze skórką niż sokiem.Butelka o europejskiej pojemności 0,33.

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      kloss napisał(a)
      Piwo z Zimbabwe można już kupić w Polsce.
      A gdzie (i za ile), jeśli można wiedzieć?
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • Andi
        Senior
        • 07-2001
        • 1915

        #4
        W Niermczech jest po 1,80€ ale juz w innych sklepach
        W Haus der 131 Biere w hamburgu kosztuje taniej
        Premium Lager o zawartosci Alk 4,7%
        Kolor jasniutki slomkowy.Piana obfita ale nie trwala.
        Smak troche slodkawy z duza aroma chmielowa i dosc silna goryczka
        Attached Files
        Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

        http://www.andreas-kronkorken.de

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Do kupienia w "Blue City" w Warszawie za jedyne 10,64.

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #6
            Występuje też w puszkach 330 ml. Co ciekawe w tym samym czasie i miejscu funkcjonują 2 nieco różniące się między sobą wzory.
            Browar obecnie nosi nazwę Delta Beverages.
            Attached Files

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2866

              #7
              Warzone bez zmian przez Delta Beverages w Harare.
              Opakowanie - puszka 0,33 l
              Alkohol - 4,7%

              kolor - jaśniutki ledwo słomkowy, klarowny, przeźroczysty
              piana - gęsta, drobna, wysoka, szybko opada, minimalne nagazowanie
              smak - mała goryczka praktycznie nieobecna, średnia słodowość, orzeźwiające i lekkie, alkohol mało wyczuwalny

              W sumie nic rewelacyjnego, zwłaszcza na ciemną polską zimę, ale przy okazji gorącego safari w Zimbabwe warto wydać miliony miejscowych dolarów na takie piwko.
              Attached Files
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9730

                #8
                Kolejny lekki "eurolager", piwo z dumą serwowane w Zimbabwe jako "lokalne".
                Do przeżyć smakowych niczego nowego nie wnosi, ale... na ecie pieni się dumny Wodospad Wiktorii (gacie opadają!), a pite podczas rejsu po Zambezi podczas zachodu słońca, obserwując hipopotamy, wchodzi przepięknie .

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12148

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                  ale... na ecie pieni się dumny Wodospad Wiktorii (gacie opadają!),
                  Na widok ety opadają? Mógłbyś się choć pokusić o fotkę tejże na tle spienionej paszczy hipcia. Swoją drogą istnieje wątek "piwo w plenerze"? Chętnie bym rzucił zazdrośnie okiem

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9730

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Na widok ety opadają? Mógłbyś się choć pokusić o fotkę tejże na tle spienionej paszczy hipcia. Swoją drogą istnieje wątek "piwo w plenerze"? Chętnie bym rzucił zazdrośnie okiem
                    Gacie opadają na widok wodospadu w naturze...
                    Fajnie, że go wykorzystują na etykiecie: http://www.beerlabels.es/label/big_1...ar0042-jpg.jpg

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      #11
                      Z Harare do Warszawy. Bezpiecznie dotarło. No to cyk!

                      Barwa słomkowa z plusem. Przejrzystość idealna.
                      Piana biała jak kieł słonia. Niestety umyka stopniowo i nieubłaganie jak populacja tych majestatycznych ssaków.
                      Aromat nikły, zbudowany ze słodów i kukurydzy naturalnie. Ta ostatnia zresztą podana uczciwie w składzie.
                      W smaku nie ma co się spodziewać niewiadomoczego. To co jest, wiadomo, zaspokaja zapotrzebowanie na nawodnienie w 100% w "okolicznościach przyrody". A że jeszcze te kukurydziano-słodowe dodatki. No cóż...
                      Nagazowanie umiarkowane, spada szybko w osi czasu.
                      Buteleczka 340ml z typowo piwną etykietą, na której słynne Wodospady Wiktorii. A wizualnie mniej więcej tak jak na puszkowej wersji grzebera z 2017 roku. Kapsel z fabryki.

                      Piwo dokładnie takie, jakiego oczekiwałem. W obiektywnej ocenie piwnej nie więcej niż 5 w skali 1-10, aczkolwiek uwzględniając wszelkie "okoliczności związane z tym piwem" mam prawo ocenić je subiektywnie nieco wyżej
                      Last edited by wpadzio; 22-09-2018, 21:03.
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎