Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zestaw kolekcjonerski Imperium Prunum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shin
    Junior
    • 02-2017
    • 6

    Zestaw kolekcjonerski Imperium Prunum

    Witajcie
    Posiadam na stanie karton, butelkę i kapsel. Na ostatnich dwóch jest jeszcze trochę laku.
    Stan bardzo dobry.
    Może ktoś potrzebuje do kolekcji?

    Preferuję odbiór osobisty (Kraków) lub wysyłkę kurierem. Oczywiście opakuję tak, aby zminimalizować możliwość uszkodzenia w transporcie.
    Więcej info na priv.
    Last edited by Shin; 20-02-2017, 20:52.
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Zastanawiam się co takiego ciekawego pod względem birofilistycznym jest w tych opakowaniach IP. No chyba że to taki kryptopost oferta sprzedaży pełnego piwa.

    Z tego co widziałem na zdjęciach w aukcjach butelka jest współczesna i nawet bez tłoczonych znaków, napisów. Papierowej/foliowej ety nie ma a jedynie nadruk na butelce. Kapsel nie pamiętam czy ma nadruk i czy w ogóle jest to kapsel a nie zamknięcie korek z blaszką jak w szampanie. Kartonów po piwie też raczej ludzie nie zbierają.

    No ale może się ktoś chętny Ci znajdzie
    Last edited by Cooper; 20-02-2017, 21:07.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
      Zastanawiam się co takiego ciekawego pod względem birofilistycznym jest w tych opakowaniach IP.
      Nic, po prostu nie zeszła na allegro bo taki komplecik też widziałem.
      Ja po IP, butelkę z kartonikiem zasiliłem pojemniki na opakowania - szklane i papierowe
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Shin
        Junior
        • 02-2017
        • 6

        #4
        Samo opakowanie wygląda bardzo ładnie na półce.
        Karton wygląda jakby był już pożółkły, lekko nadgryziony przez historię.

        Sama butelka jest satynowana na czarno. Nie widziałem innego piwa w takiej.
        Do tego te złote napisy. Czuć je pod palcami.
        Nie jest to szampanowy koszyczek, a klasyczny kapsel, pokryty lakiem.

        Sam się zawiodłem, że nie jest to etykieta i nie umieszczę jej w kolekcji
        Nie każdy jednak kolekcjonuje etykiety. Niektórzy wolą całe butelki. Szczególnie nie takie pospolite.
        Cały zestaw bardzo ładnie wygląda.

        PS. Oczywiście na forum jest zabronione umieszczanie postów o sprzedaży piwa.

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Nadal brzmi to nadzwyczaj enigmatycznie, ale rozumiem że taki był / jest cel
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2866

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shin Wyświetlenie odpowiedzi
            Samo opakowanie wygląda bardzo ładnie na półce.
            Karton wygląda jakby był już pożółkły, lekko nadgryziony przez historię.

            Sama butelka jest satynowana na czarno. Nie widziałem innego piwa w takiej.
            Do tego te złote napisy. Czuć je pod palcami.
            Nie jest to szampanowy koszyczek, a klasyczny kapsel, pokryty lakiem.
            Brzmi jak niezły sztos kolekcjonerski.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • beerek62
              Senior
              • 04-2010
              • 1036

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shin Wyświetlenie odpowiedzi

              Sama butelka jest satynowana na czarno. Nie widziałem innego piwa w takiej.
              Do tego te złote napisy. Czuć je pod palcami.
              Browar Zamość miał taką samą. I nie widziałem, żeby ktoś usiłował ją sprzedać
              Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
              Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

              Comment

              • Shin
                Junior
                • 02-2017
                • 6

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                Browar Zamość miał taką samą. I nie widziałem, żeby ktoś usiłował ją sprzedać
                Może przez to, że jest ich trochę więcej na rynku niż IP.

                Comment

                • pizmak666
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 1898

                  #9
                  Na alledrogo.pl taki zestaw można kupić nawet za 15 PLN więc nie licz na to, że zwróci Ci się zawartość.
                  „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                  "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                  Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                  Comment

                  • Shin
                    Junior
                    • 02-2017
                    • 6

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Na alledrogo.pl taki zestaw można kupić nawet za 15 PLN więc nie licz na to, że zwróci Ci się zawartość.
                    Tam są takie aukcje kasowane.

                    Comment

                    • pizmak666
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 1898

                      #11
                      Dlaczego niby nie można sprzedawać flaszki po piwie? Kolego, albo chcesz sprzedać piwo, albo opakowanie po piwie. Zdecyduj się.
                      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                      Comment

                      • Shin
                        Junior
                        • 02-2017
                        • 6

                        #12
                        Regulamin allegro nie zezwala na sprzedaż. Taka jest wykładnia adminów.
                        Wiem, bo dostałem ostrzeżenie od allgero przy okazji zdjęcia aukcji na której była butelka po piwie.
                        Wg nich można jedynie sprzedawać wino i to jak się ma koncesję:

                        "Na Allegro można oferować wyłącznie wina, przy czym należy spełnić następujące warunki: wina mogą być wystawiane jedynie przez punkty sprzedaży alkoholu, które uzyskały zezwolenie na sprzedaż alkoholu i dokonały rejestracji Konta Firma.
                        Procent alkoholu w oferowanym winie musi mieścić się w dozwolonym przedziale (od 4,5% do 18%). Wina, które posiadają mniej niż 4,5% alkoholu lub więcej niż 18% alkoholu są na Allegro niedozwolone. Wymagamy umieszczenia w opisie oferty stosownego oświadczenia (,,Oświadczam, że prowadzę sprzedaż napojów alkoholowych o zawartości powyżej 4,5% do 18% alkoholu, z wyjątkiem piwa, na podstawie aktualnego i ważnego zezwolenia. Miejscem zawarcia umowy będącej wynikiem złożenia oferty w ramach Transakcji jest adres punktu sprzedaży alkoholu. Warunkiem wydania Towaru jest weryfikacja przez dostawcę pełnoletniości kupującego oraz stanu jego trzeźwości"). Więcej informacji w Pomocy Allegro"

                        Comment

                        • pizmak666
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 1898

                          #13
                          Jeśli jest zakaz sprzedawania opakowań po alkoholach to jakim cudem jest dział birofilistyka?

                          Ponawiam : sprzedajesz opakowanie czy opakowanie z zawartością?

                          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            #14
                            A czy ten kapsel różni się od zeszłorocznej edycji? Jeśli nie różni się to całość nie jest warta więcej niż funt kłaków. Czyli nic. No chyba, że próbujesz obejść zabezpieczenia i rozreklamować zawartość, której rzekomo nie ma.

                            Comment

                            • Shin
                              Junior
                              • 02-2017
                              • 6

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jeśli jest zakaz sprzedawania opakowań po alkoholach to jakim cudem jest dział birofilistyka?
                              Też się zdziwiłem. Gdy zapytałem czym się różni moja aukcja od innej, to dostałem odpowiedź że się tamtej przyjrzą. Po kilku minutach również była zdjęta.
                              Możliwe, że można tam sprzedawać jedynie otwieracze, podstawki czy etykiety.


                              Jak jest napisane w regulaminie forum, nie można tutaj wystawiać ofert sprzedaży piwa.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎