Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Mr. Hard's Rocks

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzdna
    Senior
    • 07-2014
    • 240

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czerń widzę... Pod światło brunatne [5]
    Piana: Drobna, ciemnobrązowa, niska ale długo utrzymująca się [4.5]
    Zapach: Czekolada deserowa, kawa, wiśnie w likierze, rodzynki i suszone sliwki. Trochę nafty [4.5]
    Smak: Gęste, oleiste , a zarazem gładko sunie przez przełyk. Pełne i treściwe, słodko czekoladowe a zarazem odpowiednio skontrowane goryczką. Suszone owoce, kawa i likier również obecne Alkohol jest zauważalny ale to 10 vol. Nie gryzący, ładnie wkomponowuje się w bukiet. Pycha! [5]
    Wysycenie: Niskie [5]
    Opakowanie: Nowa stylistyka PP b.ładna. Info skrócone [4.5]
    Uwagi: Warka marcowa 2016... chyba Moim zdaniem świetny RIS (chociaż mam skromne doświadczenie) a po leżakowaniu powinien być genialny

    Moja ocena: [4.75]

    Comment

    • cyoorka
      Senior
      • 03-2007
      • 338

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobrunatne, nieprzejrzyste. [4.5]
      Piana: Trudna w zbudowaniu, niska, drobna, nietrwała. [3]
      Zapach: Czekoladowy, palony, sosu sojowego, czerwonych owoców, szlachetnego alkoholu. [4]
      Smak: Słodkie, treściwe, gęste. Smak dokładnie odzwierciedla zapach. Czekoladowy, owocowy (głównie słodka wiśnia), delikatnie i przyjemnie alkoholowy. Finisz lekko goryczkowy, wytrawny, czekoladowo-palony. [5]
      Wysycenie: Niskie. [4.5]
      Opakowanie: W porządku. [4]
      Uwagi: Bardzo smaczne, złożone, gęste. Dobrze ułożony alkohol.

      Moja ocena: [4.35]

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        #18
        Najlepszy z polskich RIS-ów, które piłem. Absolutnie genialne piwo. Czekoladowe, kawowe, pełne, gęste, wyklejające, aksamitne, z kwasową nutką od palonego jęczmienia, do tego z posmakiem wina i nieźle ukrytym alkoholem (wręcz świetnie ukrytym). Klasa światowa. Piłem zagraniczne RIS-y min. od Nøgne Ø, Hornbeer, Evil Twin i naprawdę, Pracownia przy nich nie ma się czego wstydzić.
        P.S. RIS-a od Pracowni najlepiej nabyć w knajpie, jak jest gdzieś na kranie. Wyjdzie taniej niż z butelki.

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #19
          Pracownia Piwa: Mr. Hard's Rocks
          Ekstrakt: 25.0% wag. | Alkohol: 9.5% obj. / 7.125% wag.

          Pite w terminie.

          Piana brzydka, po chwili zostaje krążek i tak towarzyszy do końca degustacji. Kolor czarny. Aromat ciemne słody palonosć, czekolada, pozostałości po amerykańskim chmieleniu, żywica, likier. Smak, ha uderza oleistość, gładkość, pełnia słodowa, słodycz nie przytłaczająca, suszone owoce, gorzka czekolada, palonośc z nutą kwaskową, lekko orzechy włoskie, popiół. Likierowość, alkohol ułożony rozgrzewa przełyk, goryczka odpowiednia zaznaczona z finiszem leśno żywicznym, całość bardzo pijalna, złożona. Piwo genialne WOW. Trochę tych risów wypiłem i ten jest na ponad przeciętnym poziomie, TOP WORLD CLASS Brawo
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2835

            #20
            Przyłączam się do pozytywnych ocen. Gęste, mięsiste, oleiste, sycące, złożone w smaku, a jednocześnie niesamowicie pijalne. Brawo, brawo, brawo. Było onegdaj takie propagandowe hasełko : "Polak potrafi". Potrafi, potrafi - i to jeszcze jak
            Warka : 18.09.2016 - 10 % alk.
            P.S. Żałuję, że tylko jedna buteleczka była w piwnicy ...
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czarny nieprzenikniony [5]
              Piana: beżowa ze średnich i drobnych pęcherzy opadła szybko do minimalnej warstwy na powierzchni tworząc na powierzchni duże bąble. [4]
              Zapach: od początku dominują słody palone z kawą na czele, po nuty popiołowe wręcz z dodatkiem likierowego alkoholu, czekolady gorzkiej i suszonej śliwki oraz pralin. Czuć też odrobinę nut chmielowych – korzennych. Jest wytrawnie i intensywnie [5]
              Smak: od początku uderza moc palonych słodów z gorzką kawą na czele po popiół. Do tego dochodzi suszona śliwka, znów likierowa nuta alkoholu i mocna goryczka chmielowo-palona. Minimalny kwasek na finiszu przynosi orzeźwienie. Kontrę daje czekolada i pralina, także wanilia. [4.5]
              Wysycenie: Wysokie do średniego (jak na RIS) [4]
              Opakowanie: Fajna etykieta i dobre info - klasyka browaru [4.5]
              Uwagi: Ogólnie bardzo udany RIS, zdecydowanie jeden z lepszych jaki piłem.

              Moja ocena: [4.625]

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
                Piana: Gęsta, beżowa, oblepia szkło i długo się utrzymuje. [4.5]
                Zapach: Suszone owoce, sos sojowy, nuty likierowe. Bardzo przyjemny, silnie utleniony. [4]
                Smak: Umiarkowanie słodkie, gęste. Czekolada, suszone owoce. Goryczka średnio intensywna, palona. [4.5]
                Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
                Opakowanie: Nudna etykieta, niedokładny skład. [3]
                Uwagi: Warka 5.08.15 Bardzo przyjemne, chociaż piłem świeże warki które były lepsze niż leżak.

                Moja ocena: [4.25]
                Attached Files
                Last edited by Dzoshu; 06-01-2017, 21:31.

                Comment

                • Dzoshu
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 496

                  #23
                  Kolor: Czarny, nieprzejrzyste.
                  Piana: Beżowa, oblepia szkło, długo się utrzymuje.
                  Zapach: Kakao suszone owoce, nutki sosu sojowego.
                  Smak: Gęste, słodkie. Lekko cierpkawe w na wstępie. Czekolada, suszone owoce, lukrecja. Nadal dość wyraźne pozostałości amerykańskiego chmielu. Goryczka wysoka, czekoladowa.
                  Wysycenie: Niskie, OK.
                  Uwagi: Warka 18.09.2016 Solidnie odleżakowane, utlenione, bardzo przyjemne.
                  Attached Files

                  Comment

                  • nietzschee
                    Senior
                    • 07-2016
                    • 319

                    #24
                    Warka do 10.02.2017

                    Zapach konkretnie palony, aż ocierający się o asflat i popielniczkę, mocno palona arabica, trochę czekolady, piołunowość, maggi wpadająca w lukrecję, czarne owoce, cierpkie, czeremcha, aronia, czarna porzeczka – jest dobrze.
                    Wygląd: kolor ciemno brunatny, nieprzejrzyste, piana niewielka, ale drobna, długo się utrzymuje.
                    Smak: konkretne, wielu dychom z 25 się to nie udało, a tu jest spore ciało, bardzo gęste, esencjonalne, wyklejające piwo, niestety nie udało się ukryć alkoholu, jest on wyraźny. Piwo przyjemnie słodkawe, o dziwo mleczne, mleczno czekoladowe, kawowe, ale przypomina jakaś kawę wiedeńską, bardzo dużo lukrecji i odrobina maggi, potężna paloność, popielniczkowa, asfaltowa, już sobie ostrze zęby, bo mam wersję smoked tego RISa. Goryczka delikatna, ale piołunowa. Jakaś rodzynka i ciemne owoce, takie same jak w zapachu, żadnej śliwki nie czuję, raczej czarną porzeczkę, delikatna nuta jakiegoś porto lub sherry.
                    Strasznie aksamitny, puszysty. Naprawdę zacny trunek.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎