Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, [Browanza] Second Fiddle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Marysia, [Browanza] Second Fiddle

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Podwójna amerykańska pszenica z limonką - tak głosi napis w języku angielskim.
    Limonka dominuje. Dominuje? To mało powiedziane. Przytłacza wszystko. I to, co ciekawe, nie kwaśność limonki, a jej gorzki smak, bo kwasowość jest, wbrew pozorom, niewielka. Nie rozumiałem nazwy "drugie skrzypce" ale na kontrze zostało to wyjaśnione i przy okazji wyjaśnia to gorzki smak. To ma oznaczać dodatek skórki z limonki. Piwo zdecydowanie dla koneserów. Ja miałem mieszane uczucia. Pierwsze wrażenie negatywne, w sensie "co to jest?" Ale po kilku łykach zasmakowało mi. Nie w sensie urywania pewnej części ciała, ale jednak.
    17 blg, 7% alk- nie czuć.

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złocisty/pomarańczowy z wyraźnym osadem drożdżowo-chmielowym na dnie butelki, po przelaniu do szkła - opalizujące. [4]
      Piana: jasna, niezbyt intensywna, drobnoziarnista i średnio-pęcherzykowa, szybko opadła do minimalnej warstwy. [3]
      Zapach: zdominowany przez cytrusy. W szkle paleta amerykańskich chmieli - owoce cytrusowe, limonka nadaje wytrawności i orzeźwieniu. [4]
      Smak: wytrawne. Słody zbożowo-karmelkowe zdominowane są przez dodatek zestu i sporą dawkę chmieli w nucie grejpfrutowo-cytrusowej. [4.5]
      Wysycenie: średnie poprawia pijalność, która jest wysoka. [5]
      Opakowanie: Fajna eta, b. dobre info na kontrze. [4.5]
      Uwagi: Bardzo fajne piwo, które zaprzecza regule iż wersje double są przeładowane słodem ponad inne doznania.

      Moja ocena: [4.175]

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        Second Fiddle, to same ale jak First Fiddle, ale z limonką, to piwo było uwarzone jako pierwsze zresztą. Uderzenie limonki, plaża, mojito, palemki, chmielu malutko, w nucie dolnej iglaki. Smak świetny, lekko kwaśny, słodowy i pełny, chmiel nadal lekki.
        W obu nie czuć pszenicy, może to i dobrze? Zakupiłem na później.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎