Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Guinness, Kilkenny Irish Red Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marqqq
    Senior
    • 12-2014
    • 659

    Guinness, Kilkenny Irish Red Ale

    Alc. 4,3%, puszka 440ml
    Kilkenny Irish Red Ale

    W środku jakaś kulka czy inne ustrojstwo. To chyba w tych Guinesach zawsze jest.
    Przy otwieraniu psyknęło jakbym pepsi otwierał.
    Piana gęsta, utrzymuje się cały czas.
    W zapachu jakaś delikatna paloność, czuć jakiś słodochmiel.
    Smak delikatny. Taka dziwna słodowa goryczka. Wydaje się trochę kremowe.
    Kolor czerwony, jak podają na puszce.


    Kupione w Lidlu za 3.99zł.
    Nalepka krajowa na spodzie. Dystrybutor Carlsberg Polska.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    Czyli po ŻGB Okocim przejął dystrybucję. A gdzie warzone?

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Po zamknięciu w bodajże 2014 roku macierzystego browaru St. Francis Abbey produkcja marki Kilkenny jest tylko w browarze Guinnessa. Piszę "tylko" bo jeszcze przed 2014 rokiem piwo to warzono (chyba) w obydwu browarach gdyż były w tym samym koncernie.
      Dając tytuł wątku wg naszego zapisu zamiast ukośnika powinien być przecinek gdyż Guinness to producent a Kilkenny to jedynie marka piwa.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #4
        Piana genialna, wiadomo czemu, niestety w smaku zawód, czuje się, jakbym pił wodę mineralną, pozbawioną gazu.

        Tak wiem taki styl piwa, ale mnie nie podeszło.

        No do plusów mogę dodać, że pijalne okropnie, bo nie zapycha nas bąbelkami.

        +2/5
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          #5
          To nie wina stylu, piwo wg mnie jest trachnięte.
          Piwa z koncernów takich jak Guiness są zazwyczaj przewidywalne, to czuć ścierą jak przymierzając Staropolskie.
          Nie polecam.

          Comment

          • slyboots
            Senior
            • 03-2014
            • 292

            #6
            KOLOR: klarowny, mocna herbata, jaśniejsze niż na fotce

            PIANA: cudowna i gęsta po prostu wzorcowa, pięknie oblepia szkło

            ZAPACH: słód, chmiel, karmel

            SMAK: wodniste, bez treści, kwaskowe, goryczka absolutnie minimalna ledwo wyczuwalna na języku

            OPAKOWANIE: puszka 0,44l, ładne czerwone z bajeranckim opisem i co z tego !?

            WYSYCENIE: praktycznie bez gazu, zero, mi się to nie podoba


            UWAGI:
            Kupione w Lidlu za 3,99zł
            Alk. 4,3% VOL.
            Warka:
            28/06/2017 21:54
            L6241GH004 3

            Woda mineralna bez gazu z posmakiem jakiegoś pseudo piwa w tle !!!
            Co za masakra !?

            Jest tutaj ktoś komu ten styl odpowiada ? IRISH RED ALE DRAUGHT ?

            Masz 4 zł i chcesz kupić piwo a na półce jest Kilkenny IRISH RED ALE DRAUGHT i butelka wody mineralnej niegazowanej ......... co robisz ?
            Kupujesz wodę i inne koncernowe Piwo za 2 zł a wyjdziesz na tym o niebo lepiej

            Absolutnie nie polecam, unikać jak jest możliwość hehehehe

            Pozdrawiam
            Attached Files
            Last edited by slyboots; 11-11-2016, 17:52.

            Comment

            • melor
              Senior
              • 04-2006
              • 364

              #7
              aromat: właściwie brak...
              kolor: jak się nalewa to na początku wygląda jak kawa z mlekiem! Potem drobna piana schodzi od dołu i piwo robi się koloru miedzianego. Można zamieszać ponownie i znowu tak będzie Fajnie
              piana: mała, niska, śnieżnobiała - wygląda i zachowuje się inaczej, no bo jest na azocie, z kuleczki z puszki. Drobnopęcherzykowa to nie jest dobre określenie... piana jest konsystencji roztopionych lodów. Nie przeczytałem informacji na puszce o tym, żeby nalać wszystko na raz. Może wtedy piana byłaby wyższa, bo była na nie więcej jak centymetr.
              smak: Na początek wysuwa się kompletny brak CO2 - piwo jest całkowicie odgazowane. Brak nagazowania kosztem ładnej piany, heh. Piwo właściwie nie ma żadnego smaku. Ekstremalnie niska goryczka. Nawet żadnych posmaków słodowych nie ma. Przy tym piwie to nawet koncernowy lager ma smak! Chyba najbardziej bezsmakowe piwo jakie piłem. W sumie dobre by było na ugaszenie pragnienia w gorący dzień, zamiast wody.
              Ze względu na brak gazu i niecałe pół litra, piwo się bardzo szybko pije. No cóż, nie jest niedobre. Mógłbym takie ze trzy pod rząd wypić...
              6/10 - to ocena raczej za pijalność i brak wad, nie za smak :P

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎