Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, [Golem] Gehenna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kamionka, [Golem] Gehenna

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • GSE
    Senior
    • 10-2002
    • 424

    #2
    torf, spalone kable, stare bandaże, świeżo położony asfalt, rozgrzane podkłady kolejowe - bardziej torfowe od Smoky Joego i Nafciarza Dukielskiego! poza tym lekki kwasek oraz słodka czekolada. jak na 18,1 Plato powinno mieć trochę ciała, a jest mocno wodniste.
    mimo wszystko oceniam na 7,5/10. cena 10 zł za duże podczas premiery w Spółdzielczym

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4]
      Piana: Beżowa, średnia, opada błyskawicznie. [3]
      Zapach: Guma, jodyna, asfalt. Dość silny, wydaje się "tłusty". [4.5]
      Smak: Czekolada, jodynowa torfowość, lekko kwaskowe, niska paloność. Cienkie, a nawet wodniste. [3]
      Wysycenie: Zerowe. [4]
      Opakowanie: Dość enigmatyczna ta etykieta, kontretykiety brak. [3.5]
      Uwagi: Zapach świetny, smak słabowity. Whisky i stout - zgadzam się, ale nie extra, smakuje raczej jak dry stout. Niby 18' ekstraktu, a w smaku jak maksymalnie 12'. No nie jest złe, ale coś chyba nie wyszło... I przede wszystkim nie tego się spodziewam po piwie z takim ekstraktem.

      Moja ocena: [3.65]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny nieprzejrzysty, brzegi pod światło brązowieją. [4]
        Piana: Beżowa, drobna, niewysoka i nietrwała. [3]
        Zapach: Torf, wędzonka i karmel. [4]
        Smak: Karmel w tle, delikatny torf wędzony, dobrze zbilansowany. Zaskakująco smaczny, choć - faktycznie - "mięsa" mogłoby być więcej... [3.5]
        Wysycenie: Niewysokie. [4]
        Opakowanie: Bączek. Nieco psychodeliczna i kompletnie niezrozumiała eta. [3.5]
        Uwagi: Stonowane piwo w stylu torfowym.

        Moja ocena: [3.675]

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Piwo zdominowane przez nuty torfowe, przyjemne w odbiorze, wypiłem ze smakiem. Jedna uwaga ( podobnie jak przedpiszcy ) - przy
          E 18% wydaje się być wodniste, przydałoby się trochę więcej "ciała". Jak dla mnie ( w skali szkolnej ) mocna czwórka
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemno-brązowy, nieprzenikniony [4.5]
            Piana: beżowa, z brzydkich, dużych pęcherzy, opadła do zera. [3]
            Zapach: kawowy, wytrawny, czuć też torfowe nuty w hardcore-owej wersji: spalone kable, bandaże, apteczka. Ale wszystko jest stonowane, intensywność poniżej średniej. [4]
            Smak: znów dominują nuty ciemne – palone połączone z torfowymi akcentami. Czekolada tu dodaje słodyczy. Goryczka to głównie efekt paloności, alkohol też lekko wyczuwalny poprzez szczypanie na języku. [3.5]
            Wysycenie: niskie - optymalne [4.5]
            Opakowanie: Intrygujące, słabe info [4]
            Uwagi: Piwu brakuje trochę ciała, może z powodu wytrawności? A poza tym jest bardzo fajne.

            Moja ocena: [3.75]

            Comment

            • nietzschee
              Senior
              • 07-2016
              • 319

              #7
              Wygląd: Kolor niemal czarny, nieprzejrzyste, piana niezbyt obfita, ale drobna jak na azocie, camo lacing, korona utrzymuje się niemal do samego końca.
              Zapach: pachnie bardzo podobnie do Night Wolf Extreme, choć tu słodu whisky było tylko 40% zasypu, smoła, asfalt, torf, spalona izolacja, jakieś nuty mleczne i dałbym sobie rękę uciąć, że czuję wędzonkę wędliniarską
              Smak: To są górne parametry dla FES i to czuć, piwo naprawdę pełne, wyklejające, likierowate (przynajmniej na tle swoich poprzedników, czyli Night Wolf Extreme i Hello Stranger), jest strasznie syropowate, w składzie widzę żyto palone, ale tak jakby użyto też i słodu żytniego, bardzo wędzone, torfowo, ogniskowo, popielniczkowe, goryczka znaczna, popiołowa, bardzo tu pasuje, mleczna czekolada i mleczna kawa, ta mleczność bardzo tu pasuje, zaokrągla to piwo. Lekko słodkawe, ale goryczka idealnie to bilansuje. W smaku jest znacznie bardziej wędzone od Night Wolf Extreme Peated Edition, może też dlatego, że tu również czuć nuty jak z wędzonki bukowej, czyli serowe, szynkowe, dziwne. Bardzo fajnie ułożone, jestem pod wrażeniem.
              Attached Files

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19165

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                Piwo zdominowane przez nuty torfowe, przyjemne w odbiorze, wypiłem ze smakiem. Jedna uwaga ( podobnie jak przedpiszcy ) - przy
                E 18% wydaje się być wodniste, przydałoby się trochę więcej "ciała". Jak dla mnie ( w skali szkolnej ) mocna czwórka
                Właśnie! Solidności FES (zwłaszcza przy tym balingu) wcale nie czuć. Jest słaba wytrawność, ani nie kontrowana palonością, ani chmielem (co gorsza). Dominuje słód whisky i to on nadaje ton. Dla wielbicieli palonych kabli wybór w sam raz, dla "stoutowców" niekoniecznie.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9731

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Klasycznie czarny. [4]
                  Piana: Beżowa, bardzo drobna, niska i nietrwała. [3]
                  Zapach: Klasyczne, torfowe whisky, ślad karmelu i kawy, choć jednak trochę mało piwny. [3.5]
                  Smak: Kawa z delikatnym akcentem czekolady, a w ustach rozpycha się torf, asfalt, kable i bakelit. [3.5]
                  Wysycenie: Niskie. [4]
                  Opakowanie: Trójka ludzi w paszczy jakiegoś potwora, nie nadanżam... Butelka bączek. [3.5]
                  Uwagi: To piwo mnie nie urzekło, ale dodam, że stanowczo wolę whisky bardziej słodowe... .

                  Moja ocena: [3.5]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎