Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wrzos, Porter (Ustroński)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemny brąz. Pod światło ledwie rubinowe przebłyski. Nie wiem czy nie za ciemne odrobinę. [4]
    Piana: Niezła. Po nalaniu średniej wielkości, drobniutka i trochę dużych bąbli. Brązowa. Średnio szybko się redukuje do kożucha. Pozostawia ślady na ściankach kufla. [3.5]
    Zapach: Średnio mocny. Kojarzył mi się z ciemnym piwem, takim słodkim sprzed rewolucji. Karmel, ciemne nuty, śliwki trochę, toffi, ciemny chleb i trochę alkoholu. Wszystko to w słodkiej tonacji. Miałem też trochę skojarzenia z piwami domowymi. Bogaty zapach, ale nie do końca o taki chodzi. [3.5]
    Smak: Podobnie jak w zapachu. Jest bogato, ale trochę nie porterowo. Jest karmel, ciemne słody, ciemny chleb, toffi, troszkę śliwki i więcej niż w zapachu alkoholu. Czasem wyraźnie przeszkadza. Piwo oleiste i takie aż "śliskie" (jakby dużo żyta zawierało). Posmak krótki. Alkohol, ciemne słody, słodycz. Trochę to nie porterowe wszystko. Wyraźnie bark jakiejś paloności, suszonych owoców, za dużo karmelu. Troszkę goryczki też by dobrze zrobiło. [3.5]
    Wysycenie: W sumie niezłe, niskie. Trochę go mało czuć jak się pije, a później wyłazi. [4]
    Opakowanie: Takie trochę jak z lat 90-tych. Kolory i wykonanie ładne. Bardzo ładny kapsel firmowy. No, ale całość nie powala. Do tego brak ekstraktu. [3.5]
    Uwagi: Na ślepo bym nie powiedział, że to porter (na etykiecie pisze, że górna fermentacja). Smakuje jak ciemne mocne słodkie piwo. Może bliżej mu do koźlaka? W sumie takie sobie, oryginalne. Jako porter trochę gorzej.

    Moja ocena: [3.55]
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarno-brązowy, głęboki, ładny [4.5]
      Piana: Drobna, gęsta, wysoka, bardzo krótka [3.5]
      Zapach: Kawa, czekolada mleczna, śladowa wędzona śliwka. Ładnie ale dość ubogo [3.5]
      Smak: Ciemne słody, karmel, chleb razowy, suszone owoce. Spory kwasek, w typie owocowym choć nie pozbawiony odsłodowych elementów. Goryczka niska. Alkohol niewyczuwalny, nawet na poziomie rozgrzewającym [3.5]
      Wysycenie: Niskie, odpowiednie [4]
      Opakowanie: Etykieta szokująca, kapsel również [3.5]
      Uwagi: Piwo dziwne, trochę porter, trochę mocny ale mało treściwy koźlak. Nawet niezłe ale jakieś bez pomysłu, albo wręcz przekombinowane. Perfekcyjnie ukryte 10 proc. alkoholu.

      Moja ocena: [3.575]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎