Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Maorys

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yoda79
    Senior
    • 01-2013
    • 861

    #91
    U mnie żle nie było, aczkolwiek:
    1. Więcej chmielu na goryczkę.
    2. Mniej karmelu.
    3. Więcej żyta.
    I będzie pierwszorzędne piwo, warte wielu powrotów.

    Comment

    • Hapek
      Senior
      • 03-2013
      • 100

      #92
      Pierwsza warka tego piwa zamiatała, obecnie ciężko to pić. Niestety to samą muszą powiedzieć o innych piwach pana Jakubiaka choćby Jankes który obecnie jest gorszy od APA z Żywca.

      Również piłem warkę obecną w Tesco

      Comment

      • slyboots
        Senior
        • 03-2014
        • 292

        #93
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brązowy, ciemny, ciemna herbata, bardzo mętny, błoto [3]
        Piana: Bardzo szybko opada i delikatnie oblepia szkło [3.5]
        Zapach: Karmel, owocowość, słodycz, zapach winny, mało intensywny [2.5]
        Smak: Karmel, słodycz, lekka goryczka, słód, lekki kwasek, nic specjalnego [3]
        Wysycenie: Średnie, poprawne [4]
        Opakowanie: Etykieta bardzo udana, lecz opis na kontr etykiecie mało czytelny a czcionka za mała [3]
        Uwagi: Warka:
        08.04.2016

        Alk. 5,5% obj.
        Ekstr. 15,0% wag.

        W sumie zawiodłem się na tym Piwie bo oczekiwałem czegoś innego.

        IPA - jednak brak cytrusów, brak żywiczności, mało intensywne

        Zdecydowanie Maorysa będę unikał zważywszy dodatkowo na to że w Tesco zapłaciłem 6,99zł !

        Nie wiem jakie było w początkowych warkach ale to co kupiłem teraz dla mnie jest skreślone.

        Z mojej strony nie polecam ale kto nie pił niech spróbuje i wypowie się na forum.

        Pozdrawiam

        Moja ocena: [2.925]

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #94
          Bojanowo: Bojan Maorys
          Ekstrakt: 15.0% wag. | Alkohol: 5.5% obj. / 4.125% wag.

          Piana niewielka ale zdobi szkło i pozostaje do końca. Kolor mętny grejpfrut. Aromat amerykańskie chmiele, białe owoce cytrusowe, przyjemny niezbyt intensywny. Smak cytrusy, białe owoce i cytrynowa kwaskowatość, karmel i lekka słodycz, minimalnie diacetyl dający mleczne toffi i pełnie. Piwo lekkie z wyraźna podbudową słodową, średnią do niskiej goryczką, pijalne i dobre.
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • michael50
            Senior
            • 06-2013
            • 325

            #95
            Maorys na pewno nie jest zły, ale za taką cenę (7,70zł!) spodziewałem się prawdziwej rakiety. Niestety, lekko się zawiodłem. Ogólnie wszystko zupełnie w porządku, szczególnie gdy chodzi o wysycenie i mocną goryczkę, która, jak kojarzę, jest charakterystyczna dla IPA. No i tu jest chyba tez pogrzebany pies - oprócz powyższych zalet piwo nie prezentuje wiele więcej. Dla mnie to była zwykła IPA, może leciutko przykryta, nie tak wyrazista. Ale nic więcej. Jako prezent przyjmę z radością, ale sam już chyba nie kupię, bo za drogo.
            Last edited by michael50; 05-04-2016, 21:12.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #96
              Piana: drobna i sztywna. Zdobi szkło.
              Aromat: słodkawy i intensywny. Dojrzałe mango i karmel. Lekka nuta alkoholu? Z tyłu pałęta się dziwna nuta. Niby siarka czy niby nafta, niby winogrona.
              Smak: to samo co aromat. Słodkie owoce tropikalne, goryczka średnia i lekko zalegająca. Jest lekko kleiste od żyta. Nie jest rześkie, ale nie zamula. Lekko kwaskowe od sporej dawki karmelu. Dziwnie czuć nutę alkoholową.
              Uwagi:
              Warka: 05/08/2016 pite 29/07/2016
              w regularnej cenie czyli 6-7zl nie warta częstego zakupu. Na szczęście kupiłem 4sztuki na tzw. promocji po niecałe 2zł
              W ogólnym rozrachunku jest nieźle, choć do poziomu bardzo dobrego jeszcze jest drogi kawałek.
              Attached Files
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                #97
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatny/brązowy, zmętnione, ale nie jakoś dramatycznie [4]
                Piana: Raczej niska, drobna, puszysta, w miarę trwała. [3.5]
                Zapach: Nie zachwycił, nie było wrażenia, że jest to mocno aromatyczne piwo. Zapach był słodowo (ciemne słody raczej) - chmielowy. Owoce najbardziej kojarzyły mi się z winogronami, może agrestem. Nafta? Raczej nie. W sumie dość przyjemny, ale jednak mało intensywny. [3.5]
                Smak: Wydaje się bardzo lekkie, jak na 15. Wcale nie jest słodkie, powiedziałbym, ze raczej wytrawne, nawet delikatnie kwaskowe. Zgodnie z oczekiwaniami gładkie, aksamitne. Goryczka jest, przyjemna, nie za wysoka, jak na IPA pewnie za niska. Piwo pije się dobrze, smakuje. [4]
                Wysycenie: Na początku wydawało mi się zbyt wysokie, szybko się przyzwyczaiłem, więc raczej OK. [4]
                Opakowanie: Pomysłowa nazwa, mnie się etykieta podoba. Skład podali szczegółowo. Jest OK. [5]
                Uwagi: 05/05/2017
                To piwo nie ma potencjału, żeby zachwycać. W aromacie lekkie rozczarowanie, ale smakuje całkiem dobrze. Jedno z lepszych z BRJ.

                Moja ocena: [3.825]

                Comment

                • agarth1979
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 119

                  #98
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Dość ciemne [4]
                  Piana: Przybrudzony beż, drobnopęcherzykowa, trwała [4.5]
                  Zapach: Aromat cytrysowy, lekka mandarynka, lekka naftowość [4]
                  Smak: Lekko oleiste po życie, troszkę kawy plus grejfrut z pieprze. Goryczka zaznaczona, średniointensywan [4]
                  Wysycenie: Średniowysycone [3.5]
                  Opakowanie: może być [4]
                  Uwagi: 11.11.218

                  Moja ocena: [4.025]

                  Comment

                  • LESNICZYy
                    Senior
                    • 01-2018
                    • 950

                    #99
                    Maorys w bardzo dobrej formie . W smaku dominuje przyjemna goryczka , warka 24.11.19 , nowa eta .
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎