Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] Atak Chmielu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomN
    Senior
    • 03-2013
    • 106

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Przejrzysty bursztyn. [5]
    Piana: Drobna, niewysoka, lecz zbita, ładnie znaczy szkło, szczelnie okrywa powierzchnię piwa. Żadnych dziur do samego końca. [5]
    Zapach: Zdziwienie. Jest karmel, czego można było się spodziewać, ale mój nos uderzyło coś, czego jeszcze nigdy w Ataku nie czułem. Słodki aromat, który ciężko mi jednoznacznie określić, jak jakieś kadzidło, mieszanka zapachowa, tak kwiatowo troszkę... Lawenda. Głębiej ukryta pomarańcz i muśnięcie sosny. I... pistacje, a konkretniej lody pistacjowe, albo aromatyzowany, mleczny napój.
    Cała kompozycja nie jest intensywna [3]
    Smak: Tutaj najpierw karmel, ułamek sekundy później wchodzi cytrusowa goryczka z nutą owocowej cierpkości. Niemocny, chlebowy posmak. Gdzieś tam mango chce zamanifestować swoją obecność w akompaniamencie z żywicą.
    Smak może nie bogaty, ale pełny, bez wad i pije się z przyjemnością. Nie przeszkadza mi karmelowość. [4]
    Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
    Opakowanie: Pintowe, proste, niebrzydkie. [4]
    Uwagi: 03.02.17
    Jestem zdziwiony. Nigdy nie miałem do czynienia z tak pachnącym Atakiem Chmielu. To piwo było dla mnie znakiem powtarzalności Pinty. Zawsze kiedy robiłem ślepe degustacje, to po pierwszym niuchu bezbłędnie rozpoznawałem to piwo, jednak gdyby teraz w życiu bym go nie skojarzył.
    Ktoś miał okazję pić tę warkę? Aż jutro przejdę się po kolejną butelkę, jeśli znajdę z taką samą datą to sprawdzę, czy coś mi się w tej chwili w nosie poprzestawiało, czy mam magiczną, wyjątkową butelkę, czy ta partia tak po prostu pachnie.

    Moja ocena: [3.85]

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6130

      Może to jakaś "ciekawa" infekcja

      Jeszcze jest pomysł o nachmieleniu "co mam to dam"

      Comment

      • TomN
        Senior
        • 03-2013
        • 106

        Trochę mi to do Pinty nie pasuje, szczerze mówiąc. Jestem bardziej skłonny uwierzyć, że coś z moją percepcją mogło być nie tak.
        W celach stricte badawczych ( ) zabezpieczyłem kolejną butelkę z tej samej warki. Się okaże.

        Comment

        • TomN
          Senior
          • 03-2013
          • 106

          No to jestem w kropce.
          Poświęciłem się dla dobra nauki, łącznie z wyżej ocenianą butelką wypiłem ostatnio 2 litry Ataku Chmielu.
          Jedna butelka zakupiona w Drink Hali, 3 w osiedlowym sklepie. Flaszka na podstawie której dodałem notę pochodzi z tego lokalnego sklepu. Następnie piłem tę samą warkę, ale z Drink Hali i aromat był standardowy, tj. karmel, żywica, cytrusy i owoce tropikalne. Kolejna butelka okazała się mieć perfumowo-mleczny zapach. Trzecia... znów zwyczajny aromat.
          Póki co remis. Nie wiem o co chodzi.
          Jak coś to osiedlowy sklep zwie się Bartosz i znajduje się na ulicy Bacciarellego we Wrocławiu.

          Comment

          • MistrzSuspensu
            Member
            • 01-2016
            • 50

            Może było przechowywane w zbyt wysokiej temperaturze? W końcu mamy lato.

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowe, herbaciane, praktycznie przejrzyste. [4.5]
              Piana: Ładna, obfita, zwarta, drobna i trwała. Zostawia świetny lejsing. [4.5]
              Zapach: Karmelowo-chmielowy - żywica, owoce cytrusowe. [4]
              Smak: Karmelowe, ale nie słodkie. Sporo nut melanoidynowych, podobnych do smaku przypieczonej skórki od chleba. Za chwilę na języku pojawiają się nuty chmielowe - żywica i cytrusy, głównie grejpfrut. Goryczka wyraźna, trochę zalegająca. [4]
              Wysycenie: Średnie. Odpowiednie. [4.5]
              Opakowanie: Etykieta podoba mi się, jest czytelna, podane są wszystkie informacje. [4.5]
              Uwagi: Data przy­dat­no­ści do spo­ży­cia: 07.01.2017

              Moja ocena: [4.125]
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              • umbra
                Member
                • 07-2012
                • 90

                Warka 2017 02 11.
                Zapach mydełkowy.
                Goryczka nie jest jednolita.
                Szybko znika i pozostaje kwasek.
                Atak Chmielu jest wciąż znakomity ale już nie powala.
                NORD EXPRESS

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  Warka 21.06.17 - Nie jest dobrze, nadal ten sam problem (za mało chmielu)

                  Szkoda, że Pinta teraz odcina kupony, zamiast warzyć eleganckie piwka jak na początku swej działalności.

                  Od dłuższego czasu to piwo nie zasługuje na nazwę ATAK CHMIELU, przykre, lecz niestety prawdziwe.

                  W niższej cenie znajdę z 30 lepszych AIP...

                  Na plus jedynie wysycenie.
                  Last edited by Mario_Lopez; 19-01-2017, 13:52.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi

                    W niższej cenie znajdę z 30 lepszych AIP...

                    Na plus jedynie wysycenie.
                    W tesco co prawda Atak jest po 8,99zł ale w leclercu moim jest za 5,99zł. Trudno za 6zł o 30 srajp, nawet nie koniecznie lepszych.


                    Ot tak się wcinam, choć ataku dawno nie piłem

                    pozdrawiam
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • legart
                      Senior
                      • 06-2012
                      • 913

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                      W tesco co prawda Atak jest po 8,99zł ale w leclercu moim jest za 5,99zł. Trudno za 6zł o 30 srajp, nawet nie koniecznie lepszych.


                      Ot tak się wcinam, choć ataku dawno nie piłem

                      pozdrawiam

                      Na warszawskich Bielanach w Leclercu nawet jest po 5,49 . A wracając do samego piwa przyjemne karmelowe piwko w raz dla miłośników altów hehe. A serio dla miło komponuje się dość wysoka goryczka z owocowotopikalno- karmelowym profilem piwa.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        Atak piłem stosunkowo niedawno, tzn przed Nowym Rokiem i podzielam opinię, by nie lamentować specjalnie nad upadkiem tego piwa. Wszystkich rozpuszcza skala porównawcza z ekstremalnie chmielonymi napitkami. To prawda, zaczyna mieć w sobie coś z alta, ale to wciąż przyjemne doświadczenie.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Po to obecnie Pinta ma przeróżne odmiany SRAJP (atak, vermont, modern itp.) aby każdy wybrał sobie takie, które najlepiej mu odpowiada. Jeden lubi karmel, inny melona a jeszcze inny ciorne.
                          Nie zapominajmy, że kiedyś był tylko Atak. Dlatego choćby i tylko z tego powodu inaczej smakował.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Kolesław
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 1130

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Niezbyt mocna, przejrzysta herbata. [4.5]
                            Piana: Akuratna, spore mazy zostawia. W kolorze zadymionego, jasnego ecru. [4.5]
                            Zapach: Słód, trochę prostego chmielu, mnóstwo DMS-u. [1]
                            Smak: Smakuje niczym mocno chmielony strong lager. Warzywo wciąż obecne, trochę karmelowego słodu, mocna goryczka. W finiszu wyłącznie goryczka, niestety, subtelna jak uderzenie siekierą. [1.5]
                            Wysycenie: Niskie i tak ma być. [4.5]
                            Opakowanie: Informacje wyczerpujące. Grafika - czas było przywyknąć. [4]
                            Uwagi: Piję "Atak chmielu" po raz pierwszy od może dwóch lat. Co się stało z tym piwem? Kiedyś moim ulubionym. Skład i parametry na etykiecie te same, co w pierwszych "Atakach chmielu" (sprawdziłem), efekt zupełnie inny. Kupione w specjalistycznym sklepie, termin do 07.06.2017 r. Żal.

                            Moja ocena: [2.05]

                            Comment

                            • Karion
                              Junior
                              • 03-2017
                              • 5

                              Witam

                              Niegdyś jedno z moich ulubionych piw. Obecnie ma niewiele wspólnego z tym piwem kiedy je polubiłem.
                              Ostatnie dwie butelki i raczej już ostatnie. Nie odpowiada mi ten pusty gorzki posmak który zostaje. Brakuje mi całego bukietu owocowego.Sam zapach wydaje się ok ale w smaku nie.
                              Dla mnie ma niewiele wspólnego z A ipa.
                              Podobne odczucia ma z oto mata ipa które też kupowałem regularnie już mi nie podchodzi.
                              Jak zobaczyłem te piwo w markecie to mówiłem bliskim ze zbliża się jego koniec i nie myliłem się.

                              Atak chmielu 2,5/5 to jest max co mogę dać.

                              Comment

                              • Brodzislaw
                                Senior
                                • 09-2013
                                • 1020

                                Termin 21.06.17 pite 19.03.17 r.
                                Barwa i piana – bez zmian. W aromacie – rozczarowanie. Jebur skarpet dominuje nad nutami cytrusowo-żywicznymi. Do tego w tle mydło. W smaku niezmiennie. Karmelowo-melanoidynowe nuty, ale jest wytrawnie. Goryczka średnia, lekko zalegająca, w nucie grejpfrutowo-żywicznej.
                                Coś się popsuło i to na dobre. Jak tak dalej pójdzie to się piwo będzie kupować tylko ze względów sentymentalnych.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎