Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Carlsberg (lic.)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • djkynek
    Senior
    • 03-2005
    • 122

    Dzis uświadomiłem sobie, że .........czy zwróciliście uwage, ze tego superpiwa nigdzie w sklepach nie ma ? Ani w biedrze, ani w lidlu, gdzie zawsze stało, co za szkoda, a taki był ładny, amerykanski
    Czyzby po cichu zwijaja żagle ze swego okrętu flagowego supermegahiper premium, probably the best (or worst) beer in the world ?

    Comment

    • amigo007
      Senior
      • 02-2008
      • 252

      Słabo schodzi, to i sklepy nie biorą tego dużo. Niektóre jak widać zrezygnowały ze stałej oferty. Nie obawiaj się co jakiś czas będzie w promocjach :-) A ostatnio w netto widziałem karton 20 butelek... Żeby nam nie zabrakło

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        LUALJ1/ 212

        BARWA: Złocista, przejrzysta z drobinkami. [3.25]
        PIANA: Poniżej średniej. Biała, drobno- i średnioziarnista, nie obklejała szklanki, widoczna do końca. [2]
        ZAPACH: Zbożowy i słodowy, dość słaby. [2.25]
        SMAK: Bezskunowy. Zbożowy, słodowy z wyczuwalną niewielką goryczką... później posmak słodowy i lekko gorzkawy. [3]
        WYSYCENIE: Nie za wysokie, pod koniec trochę się zwiększyło i bąbelki były bardzo drobne. [3]
        OPAKOWANIE: Półlitrowe, typowe dla Carlsberga, etykiety były promocyjne, polskojęzyczne... kapsel- też. [3.5]

        UWAGI: Warka do 26.04.2016, wypite 24.01'16. Ani lepsze, ani gorsze od polskiego...

        Comment

        • marqqq
          Senior
          • 12-2014
          • 659

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika djkynek Wyświetlenie odpowiedzi
          Dzis uświadomiłem sobie, że .........czy zwróciliście uwage, ze tego superpiwa nigdzie w sklepach nie ma ? Ani w biedrze, ani w lidlu, gdzie zawsze stało, co za szkoda, a taki był ładny, amerykanski
          Czyzby po cichu zwijaja żagle ze swego okrętu flagowego supermegahiper premium, probably the best (or worst) beer in the world ?
          Ależ jest. W żabie 4pak za 10zł, w Lidlu butelka 0,66 za 2,44zł bodaj.
          Jeszcze bardziej wyprane ze smaku niż kiedyś. O dziwo to butelkowe z Lidla nawet ma jakieś przebłyski, ale puszka żabowa to woda.
          Wersja 03, więc nic dziwnego.
          Last edited by marqqq; 19-03-2017, 23:04.

          Comment

          • marqqq
            Senior
            • 12-2014
            • 659

            Może kogoś zainteresuje, bo w Biedrze jest dostępne z kapslem stylizowanym na flagę Danii.
            Pierwszy raz to widzę, ale może już było.

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
              Może kogoś zainteresuje, bo w Biedrze jest dostępne z kapslem stylizowanym na flagę Danii.
              Pierwszy raz to widzę, ale może już było.
              Jest ogólnie dostępne, na wszystkich półlitrowych butelkach, związane z obchodami 170-lecia duńskiego browaru.

              Comment

              • marqqq
                Senior
                • 12-2014
                • 659

                Carlsberg zmienił butelkę i lekko nazwę. Teraz zwie się Carlsberg Premium Pilsner.
                Co śmieszniejsze wydaje mi się że nieco polepszyło się w smaku.

                Comment

                • amigo007
                  Senior
                  • 02-2008
                  • 252

                  Może się polepszyło, ale tylko troszeczkę. Ze znajomymi ostatnio piłem, i zimne jedno "w plenerze" nawet smakowało. Kolejnego dnia kupiłem do degustacji w domu. I tu już na spokojnie pijąc i degustując wypadło kiepsko. Dużo lepiej wypadł dla mnie okocim mocny, który także się poprawił. Nie ma w nim tej wyczuwalnej chemii, która była jeszcze kilka miesięcy temu. Jest dość mocne (6,5%), co i tak jest tylko 0,5% teoretycznie więcej niż w harnasiu. Tylko że harnaś ma zapewne mniej niż 6,0%. A okocim mocne zapewne ma te 6,5%. Ale smak jest o 2 ligi lepszy od harnasia. Po prostu smaczne mocne piwko. W takie upały to raczej tylko pić późnym wieczorem, w ilości 1 max 2 piwa.

                  Comment

                  • michael50
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 325

                    Potwierdzam, że Carlsberg zmienił butelkę i delikatnie zedytował nazwę. Podobno zmienił się też rodzaj kapsla na bardziej pro, i jeszcze na etykietach zastosowano eko-atrament.
                    Po otwarciu zapachniało mi ładnie chmielem, kolor też niczego sobie - jasna słomka. Gazu nie za wiele. A smak? Pierwsze łyki są nawet smaczne, obiecują całkiem niezłe piwo. Im dalej, tym niestety gorzej. Piwo się wygazowuje, pojawia się spora wodnistość, piana znika bardzo sprawnie. Na języku z kolei zaczyna nieprzyjemnie dominować kwas.
                    Jak zauważył ktoś wcześniej, jakość Carlsberga się chyba poprawiła, ale dalej pozostaje to piwo najwyżej przeciętne.

                    Comment

                    • marqqq
                      Senior
                      • 12-2014
                      • 659

                      Jest jakaś specjalna edycja w czerwonych puszkach. Jakby ktoś kolekcjonował to Lidl posiada na stanie.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6114

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
                        Carlsberg zmienił butelkę i lekko nazwę.
                        Teraz zwie się Carlsberg Premium Pilsner.
                        Co śmieszniejsze wydaje mi się że nieco polepszyło się w smaku.
                        Jak nikt nie ciągnie tego tematu to ja mam trzy grosze do dodania

                        Piana - więcej na początku potem cienka, niepełna warstewka.
                        Lacing - trochę było.
                        Barwa - jasne złoto.
                        Gaz - średni.
                        Aromat - zbożowość i suchy ryż.
                        Smak - lekko słodkawa zbożowość, tępawa ryżowa goryczka.

                        Awaryjnie znośne

                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎