Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Deer Bear] Let's Cook Gose z jeżyną

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Deer Bear] Let's Cook Gose z jeżyną

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • ardek
    Member
    • 07-2015
    • 49

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor ciemnej, brudnej czerwieni, gdzieś po drodze do fioletu. [5]
    Piana: Piana gęsta, drobnopęchęrzykowa, oblepiająca szkło i trwała. [4.5]
    Zapach: Jeżyny + nie wiem co dokładnie, ale albo jakiś standardowy chmiel, albo jasny słód (w sumie kojarzę zapachy tylko ciemnych, może jasne też mają zapach?) [3.5]
    Smak: Kwaśne w owocowy sposób po bokach języka, słone na środku, słodkie z przodu. Goryczki brak. [4]
    Wysycenie: Bardzo wysokie, ale nieprzesadnie. W sam raz. [5]
    Opakowanie: Rysunek taki sobie i bak firmowego kapsla, ale przynajmniej sporo informacji. [4]
    Uwagi: Warka do 19.10.2017

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnoróżowy/czerwony, mętny. [4.5]
      Piana: Wysoka, różowawa, trwała. [4.5]
      Zapach: Niezbyt silny, mleczno-kwaskowy. [3]
      Smak: Jogurt owoce leśne, ziołowy posmak (kolendra?), końcówka kwaskowa, śladowy słony posmak. Goryczka niska/średnia, długa, raczej ziołowa, sucha. [4]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Jak to u nich, dopracowane, ale nie w moim stylu. Kapsel czarny. [4]
      Uwagi: Smaczne, ale trochę zbyt goryczkowe. Sól niemal niewyczuwalna, w smaku dominują kwaskowe owoce leśne (jeżyn nie da się rozpoznać) z wyraźnym jogurtowym tłem. Mogłoby być lżejsze, bardziej orzeźwiające, ale nie jest złe, można wypić.

      Moja ocena: [3.725]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czerwonawy, zmętniony. [4]
        Piana: Obfita, różowawa, dość trwałą, średnie pęcherzyki, dość gęsty lacing. [4.5]
        Zapach: Bardzo nietypowy: Jeżyny, jogurtowy(albo mleczny jak zauważył Kenny), odrobina kolendry, taki sobie, nie zachęca specjalnie, ale i nie odrzuca. [3]
        Smak: Przy pierwszym kontakcie z piwem czuć sól w umiarkowanych ilościach, ale ogółem smak jest jogurtowo-jeżynowy, troszkę kolendry, kwasku mało, odrobinę słodyczy, w posmaku lekko słone, goryczki brak(albo jest pomijalna), średnio-niska pełnia. [3]
        Wysycenie: Średnio-wysokie, z początku wydawało mi się za wysokie, ale po kilku łykach mi przypasowało. [4]
        Opakowanie: Całkiem ładna etykieta w stylu Deer Beer, komplet informacji. [4]
        Uwagi: Ciekawe piwo, ale nie do końca trafiło w moje gusta, głównie przez ten jogurt, kwasku też mogłoby być ciut więcej. Warka do 19.10.2017.
        Póki co Zacny Zalcman najbardziej mi smakował w tym stylu.

        Moja ocena: [3.3]

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bordowy, buraczany, mętny. [4]
          Piana: Bardzo dobra. Różowa, drobna, bardzo duża, średni/długo trwała. Do ideału brak odrobinę więcej trwałości. [4.5]
          Zapach: Średnio-intensywny. Jeżyna, trochę słodu z lekkim chmielem. Owocowo kwaśny. [4]
          Smak: Słona słodowość z kwaśną jeżyną przyprawiona lekko chmielem. Pierwszy łyk - paskudztwo ciężkie do picia. Po jakimś czasie można się oswoić, ale dobre toto na pewno nie jest. Wszystko przez wyraźnie słony smak. Piwo kwaśne. Chmiel też jest obecny. Co ciekawe posmak (raczej krótki) jest całkiem przyjemny. Kwaśna owocowość i chmiel. Piwo nie jest za smaczne, początkowo nawet całkiem niesmaczne. Mdłe. Niemniej wydaje się dobrze wykonane w stosunku do założeń. Nie wiem tylko czy jeżyna jest tu potrzebna. [3.5]
          Wysycenie: Słabe, wyraźnie go brakuje, w miarę trwałe. Moim zdaniem to piwo prosi się o średnie, może nawet mocniejsze wysycenie. [2]
          Opakowanie: Parametry podane, ciekawa i dopasowana do piwa kolorystyka, starannie wykonane. Grafika jednak mnie nie przekonuje. Jest niczym z kolorowanki dla przedszkolaków. Brak jakiegoś firmowego kapsla. [3.5]
          Uwagi: Wykonane na dobrym poziomie, ciekawe, oryginalne, ale w sumie niedobre piwo. Jeżyna chyba niepotrzebnie dodana, bo trochę powstał nadmiar mocnych smaków. Tak jednorazowa ciekawostka.

          Moja ocena: [3.725]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎