Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, PRL Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Staropolski, PRL Ciemne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny. Miało być filtrowane, ale chyba nie jest...
    Prezentuje się ładnie, jednak piwo jest ewidentnie mętne. [3]
    Piana: Beżowa, podchodząca pod brąz, drobnopęcherzykowa, średniowysoka, trwała, lepi się do szkła. [4]
    Zapach: Lekko podpalany słód, ciut nie w stoucie, delikatny trawiasty chmiel, trochę owoców ( papaja i figa). [4]
    Smak: Zaskakuje wysoka goryczka, przypomina znów coś ze stoutu, czyli gorzka kawa i ziemisty chmiel. Spora pełnia, piwo jest treściwe i syte jak nabuzowany ciemny lager i takim w sumie jest. Nie ma owoców, nie ma też tradycyjnych wad z tego browaru, pije się wysoko przyjemnie. [4.5]
    Wysycenie: Niskie, powinno być wyższe jak na ciemny lager. [3]
    Opakowanie: Zbyt mroczna etykieta, na kontrze zdjęcie z pierwszej komuny, czyli wielka kolejka za towarem. W składzie chmiele Magnum, Sybilla, Hallertauer Tradition i Saaz. Krachla z brzydką krawatką. [3]
    Uwagi: Piwo Robotniczo Ludowe... coś ma wspólnego z PRL-em, ale nie jest to cena, lud pracujący miast i wsi kupi coś tańszego. Nie spodziewałem się tak dobrego piwa, jestem miło zaskoczony. Na minus brak zgody ze stylem. Na plus, że browar Staropolski wypuścił na rynek smaczne piwo, co jest rzadkością, ale dzięki Bogu coraz większą.
    Warka 26.03.2018.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: przyblakły czarny [4.5]
      Piana: jasny brąz, drobna, zwarta, długo się utrzymuje spory kożuszek, mniejszy do samego końca [4]
      Zapach: delikatny, kawowo-karmelowy [3.5]
      Smak: dość pełne i treściwe, spodziewałem się ulepku, a tu miłe zaskoczenie - piwo jest dość wytrawne, lekkie palone akcenty, kawa, w tle odrobinka czekolady, finisz minimalnie karmelowy z nutą palonośc, całość dobrze zbalansowana [4.5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: podoba mi się nawiązanie PRL, w tym wypadku dobre bo i piwo jest smaczne [4.5]
      Uwagi: Wreszcie, po kraftach-sraftach olejne dobre, klasyczne piwo, po które sięgnę ponownie z przyjemnością. od dawna nie piłem tak dobrego, klasyczne, zwykłego ciemnego piwa

      Moja ocena: [4.125]
      Attached Files
      Last edited by becik; 23-10-2017, 19:58.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎