Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, [Rockmill] Juicy Delight

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bytów Browar Kaszubski, [Rockmill] Juicy Delight

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Kolor: Bursztyn, mętne.
    Piana: Gęsta, obfita, oblepia szkło i długo się utrzymuje.
    Zapach: Pachnie słodko. Nafta, owoce tropikalne, nutki winogronowe. Bardzo przyjemne.
    Smak: Lekkie, słodkao-mdławe. Owoce tropikalne, nafta. Goryczka średnio intensywna, krótka.
    Wysycenie:
    Opakowanie: Oszczędna etykieta, niedokładny skład.
    Uwagi: Warka 10.05.17 Zbyt duża słodycz nie kontrowana goryczką jak dla mnie, poza tym bardzo dobre, bardzo pijalne.
    Attached Files

    Comment

    • von_scheisse
      Senior
      • 02-2012
      • 488

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złote, mętne. [4.5]
      Piana: Obfita, drobna, bardzo ładna i trwała. Zostawia całkiem ładny lejsing. [4.5]
      Zapach: Cytrysowy - grepfrut, cytryna, limonka. Do tego sporo nafty i białych owoców . Zapach jest bardzo przyjemny i intensywny. [4.5]
      Smak: Juicy Delight to piwo ekstremalnie owocowe w smaku. Smakuje jak świeżo wyciśnięty sok z grejpfruta odmiany "Sweetie", która jest tak naprawdę mieszańcem między grejpfrutem i pomarańczą olbrzymią. Choć goryczka w tym piwie jest raczej niska, to jednak nie jest ono mdłe i zbyt słodkie, co mogłyby sugerować parametry. Idealnie zbalansowane zarówno w smaku i zapachu. Cebulowych nut, o których wspominał Docent, nie zauważyłem. Wielkie brawa dla Andrzeja Milera za wykonanie! [5]
      Wysycenie: Umiarkowane. Dobrze podpasowane. [4.5]
      Opakowanie: Bardzo ciekawa stylistyka. Kolorystyka dobrze dobrana do charaktery piwa. Na minus brak pełnego składu. [4]
      Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 07.06.2017 r.

      Moja ocena: [4.675]
      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

      Comment

      • GSE
        Senior
        • 10-2002
        • 424

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnopomarańczowy, opalizujący - w sumie OK, ale nie wiem czemu spodziewałem się żółtego i całkiem mętnego [4]
        Piana: drobnoziarnista, sztywna, w miarę długo się trzyma i zostawia lacing [4.5]
        Zapach: świetny, intensywny, słodki, złożony, tropikalny (marakuja, mango, trawa cytrynowa, ananas), ale końcówka po ogrzaniu robi się gryząca, zaczyna lekko dawać cifem, za co mały minus [4.5]
        Smak: rewelacja dla niektórych może być za słodki, dla mnie genialnie zbalansowany - na początku słodycz, później pojawia się goryczka i po przełknięciu znowu słodkość. ani wodnisty, ani żywiczny, czyli tak jak lubię. wspaniale soczysty, niesamowicie pijalny i kapitalnie tropikalny (mango, morela, słodki różowy grejpfrut, marakuja, papaja - czego tu nie ma..), zostawia świeży posmak - jak po cytrynowo-miętowej gumie do żucia [5]
        Wysycenie: niewielkie, zupełnie takie jak być powinno [5]
        Opakowanie: oprawa graficzna mnie osobiście nie zachwyca, ale na pewno jest oryginalna i wyróżniająca się dzięki kolorom i narysowanym psychodelicznym zwierzakom z lustrzanym odbiciem. niestety z etykiety nie dowiedziałem się co za magiczne składniki wpływają na smak piwa - do tego potrzebna była wizyta na stronie www. kapsel czarny golas [3.5]
        Uwagi: warka z terminem 10.05.2017, butelka kupiona w sklepie specjalistycznym za ok. 9 zł i wypita 21.03. trochę się bałem, bo myślałem, że znowu trafię na ipę, którą wszyscy się jarają a dla mnie w smaku będzie granulat i cebula. później próbowałem z beczki i też rewelacyjne - wygrywa bezpośrednie porównanie z Misty. co ciekawe, 10 dni później piłem kolejną butelkę JD z tej samej warki i już tak bardzo mi nie smakowało jak opisałem w recenzji - bardziej goryczkowe i żywiczne (co prawda piwo było dość mocno schłodzone, ale myślę, że to świeżość mogła mieć największy wpływ na smak)

        Moja ocena: [4.65]

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #5
          W Lidl'u za 7zł.

          Nikła piana, na granicy mętnego. W aromacie grejpfrut, papaja, mango, dość wyraziste cytrusy. Grejpfrut jest tylko zaraz po otwarciu jako pierwsze uderzenie. Nuta dolna więcej cytrusowa-sokowa, pomarańcza z mango, ale sam miąższ.

          W smaku lekkie, goryczka bardzo lekka-nijak się ma do tych szyszek na etykiecie z tyłu. Co więcej umiejscawia się z przodu, więc znika tak szybko jak było ze snem zająca w Kabarecie Starszych Panów (zając śpi szybciej od wielbłąda, niejednokrotnie budzi się zanim zdąży zasnąć).

          O piwie piszą, że AIPA, nie bardzo, bo za mało goryczki; z ekstraktu i mocy powinno wynikać coś potężniejszego, o czym piszą, że jednak New England/Vermont, więc do IIPA jeszcze dalej. Sensowne APA, albo od biedy session IPA. Czy ukryli alkohol aż tak, że szok czy stłukł im się cukromierz i wpisali pomylone parametry?

          Jako piwo, smakuje, ale dokładam te parę złotych i mam Leffe Blonde-więcej i pewniej, które pożera je w całości i ma parametry zgodne z odczuciami sensorycznymi (a właśnie wróciło na półki do Lidl'a).
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Kolor klarowny, jasny złocisty. Piana z drobnych i średnich pęcherzyków, szybko opadła do minimalnej warstwy na powierzchni, zostawiając ślad na szkle.
            Aromat owoców cytrusowych i tropikalnych (grejpfrut, ananas, melon, brzoskwinia, mango), także słodów z karmelkiem i zbożowością na czele. Nad tym unosi się iglasto-żywiczna nuta. Jest rześko i średnio intensywnie.
            W smaku lekko wytrawnie. Baza słodowa z karmelkiem i zbożami, z wyraźnym wsadem płatków, daje piwu pełni i gładkości. Do tego mamy kontrę chmielową w nutach cytrusowej i iglastej. Goryczka niestety jest niska. Do tego wysokie wysycenie daje efekt zapychania.
            Zdecydowanie brakuje tu do ideału goryczki chmielowej. Piwo wyraźnie po słodszej stronie mocy.

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Obfita piana, może nawet za bardzo, średnio trwała, nieźle zdobi szkło.
              W zapachu słodowo-zbożowy, cytrusy i kwaśne tropiki, dość intensywny.
              Smakowo przyjemnie słodowo-zbożowy(jak od płatków), lekko słodkie, lekko owocowe i cytrusowe, troszkę nafty, dobrze zbalansowane, goryczka średnio-niska, krótka i przyjemna, całkiem pełne.
              Wysycenie średnie do wysokiego, mogłoby być niższe.

              Jak zwykle Vermont IPA średnio mi podchodzi, to to mi smakowało. Warka do 01.03.2019.
              4/5

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty w stronę bursztynu, trochę za mętne. [3.5]
                Piana: Biała, potężna, powoli opada, zdobi szklankę. [4.5]
                Zapach: Przede wszystkim słodkie tropiki, marakuja i mango, potem cytrusy, ale też słodsze, czyli mandarynka i pomarańcza. Bardzo fajne to wszystko, czuć też naturalne zboże i żywicę. [5]
                Smak: Słodowy profil, słodkie, goryczka średnia, cytrusowa i iglasta. Finisz niestety trochę za słodki. [3.5]
                Wysycenie: Średnie. [3.5]
                Opakowanie: Ciekawa etykieta niezbyt dobrej jakości, firmowy kapsel. [4]
                Uwagi: Świetnie pachnie, trochę potem sprowadza na ziemię smakiem, ale ogólnie sympatyczne piwko kupione w Lidlu za 6,99 zł. Termin do 01.03.2019.

                Moja ocena: [4.15]

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemno żółty/pomarańczowy. Mętny mocno [4]
                  Piana: Mocna strona. Obfita, sztywna, dość trwała. Opada powoli, ładnie zdobiąc ścianki [4.5]
                  Zapach: Intensywny. Owocowy, taki soczysty. Tropiki i cytrusy z przewagą z tych pierwszych. Mango, maracuja, są też nuty brzoskwiniowe [4.5]
                  Smak: Goryczka nie za wysoka, bardzo krótka. Pozostawia uczucie niedosytu. Mogłaby być większa i dłuższa. Ciało słodowe mocno nasączone owocami. Tak jak w zapachu dominacja tropików. Są też nuty pszeniczne. Piwo o mocno owocowym i nieco za słodkim profilu. Brakuje goryczkowej kontry dla przeciwwagi [4]
                  Wysycenie: Nieco za wysokie [4]
                  Opakowanie: Sporo info, dość gustowna eta. Ładna grafika [4]
                  Uwagi: Piwo z datą 01.03.2019

                  Moja ocena: [4.225]

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złoty, mętny. [4]
                    Piana: wysoka, drobna, trwała. [4.5]
                    Zapach: intensywny, owoce tropikalne, lekko słodowy i lekko żywiczny, przyjemny. [4.5]
                    Smak: średnio słodki, owocowy, słodowy z krótką, nieco za niską goryczką. [3.5]
                    Wysycenie: średnie. [4]
                    Opakowanie: przeciętna etykieta, niepełny skład, ładny firmowy kapsel. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasny pomarańcz, zamglone [4.5]
                      Piana: biała, drobna, jakiś czas się trzyma, potem powoli opada [3]
                      Zapach: lekki, głownie cytrusy i owoce [3.5]
                      Smak: dość pełne choć treściwość ucieka podczas picia, mocna goryczka, momentami gorzka, iglasta, mocny cytrusowy posmak, dalej delikatne owoce, słabo wyczuwalna baza słodowa pod koniec [3]
                      Wysycenie: trochę za dużo [4]
                      Opakowanie: średniej urody etykieta, jednokolorowa, firmowy kapsel [4]
                      Uwagi: Wypite w całości ale końcówka była już męcząca, nie powrócę

                      Moja ocena: [3.35]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 05-01-2019, 18:03.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎