Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tarczyn, Porter podbity śliwką

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #16
    Nie wiem czy to Tarczyn, czy Jabłonowo, ale wiem, że zaraz pójdę do sklepu po następną butelkę

    W zapachu przyjemna wędzona śliwka która dominuje, ale można też wyczuć czekoladę.
    W smaku jeszcze lepiej: aksamitne, nawet oleiste, pozbawione odczucia alkoholu, zdecydowanie śliwkowe, ale nieprzesadzone jak jakiś śliwkowy ulepek, cały czas wiadomo, że to porter. Wędzonka niższa niż w zapachu, goryczka jest średnia, raczej kawowa i palona niż chmielowa ( Aurora i Sybilla).
    I ogólna uwaga: coś to piwo ma dużo wspólnego z RIS
    Opakowanie to kunszt i klasa. Na uwagę zasługuje też proponowana muzyka do tego piwa i jest to Lowercase Ambient.
    Najlepiej spożyć przed: 15.01.2018.

    Comment

    • LubieStrongi
      Senior
      • 02-2016
      • 194

      #17
      No, to czekamy, aż Długas zasesjonuje porównanie Prunuma z Podbitym. Samo opakowanie nabija się z piwoszy znafcuf. :P
      Last edited by LubieStrongi; 17-03-2017, 17:35.

      Comment

      • tablooid
        Junior
        • 04-2016
        • 8

        #18
        Gdzie to kupić, mam na myśli sklepy ogólnodostępne?

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LubieStrongi Wyświetlenie odpowiedzi
          No, to czekamy, aż Długas zasesjonuje porównanie Prunuma z Podbitym. Samo opakowanie nabija się z piwoszy znafcuf. :P
          a gdzież padła takowa propozycja z mojej strony ?

          mam to w planie, ale nawet jeszcze nie kupiłem tego podbitego a Prunum mam z roku 2016

          No i kwestia czy uda się zrobić "fejs tu fejs" czy dzień po dniu
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
            No i kwestia czy uda się zrobić "fejs tu fejs" czy dzień po dniu
            Spoko, twardym bądź!
            Dasz radę "fejs tu fejs", zależy, jaki masz plan na "dzień po dniu".
            Kontrolnie w tym "dniu pod dniu" dmuchnij rano w alkomat .
            A do ad remu: gdzie Wy to kupujecie???

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #21
              Dnia po dniu "fejs tu fejs" się nie obawiam. Kaca po takiej dawce będzie brak (chyba)

              Raczej zawsze mam boja o noc, bo najmłodszy lubi znienacka obudzić ojca o drugiej, trzeciej, czwartej i kolejny raz o 5:45 i ma za nic, że tatko się położył przed pierwszą a wstanie do drugiego syna po siódmej.
              Do roboty na dziesiątą i dzień z życiorysu wydarty. Trzeba zatem uważać kiedy się planuje robić takie "testy"


              Korci mnie właśnie otworzyć oba i od razu stwierdzić, gęstość, wędzoność i złożoność. Z tym, że z wiadomych względów najnowszej warki IP nie mam.
              Zatem będzie przechodzona wędzonka z IP ze świeżą z Jabłonowa.


              BTW. Ja jeśli w końcu kupię tego podbitego brodacza, to zrobię to w sklepie AL.CAPONE, lecz jest to sieć raczej południowa.

              Nigdzie indziej nie widziałem tegoż piwa. (póki co) Ten zwykły porter 9 też jakiś u mnie dostępny nie jest
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                A do ad remu: gdzie Wy to kupujecie???
                Nie widziałem tego piwa w żadnym markecie, ja kupiłem w zwyczajnym sklepie z piwami za niecałe 12 zł.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2291

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tablooid Wyświetlenie odpowiedzi
                  Gdzie to kupić, mam na myśli sklepy ogólnodostępne?
                  Lista sklepów i hurtowni w ostatnich postach na profilu browaru: https://www.facebook.com/jablonowosci/
                  Ja dostałem PPŚ trzy dni temu na Dereniowej 2 na Ursynowie za 14,50 zł.

                  Comment

                  • CentrumEdukacjiBrowarniczej
                    PiwBiz
                    • 07-2015
                    • 94

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kolekcjonerzy et niestety nie mają się co podniecać. Butelki mają nadruk w formie komiksowego pastiszu. Ciekawe ale to jednak nie papier czy nawet folia.
                    Jest etykietka. Kontra naklejana na karton
                    Centrum Edukacji Browarniczej - facebook
                    Centrum Edukacji Browarniczej - strona internetowa

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #25
                      Dobra. Zrobiłem ten "czelendż". Jakichś kosmicznych różnic między tymi piwami nie ma. Więcej jutro. Ja polecam kupować podbitego. A imperium pić a nie leżakować latami
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czarne, nawet pod światło [5]
                        Piana: jasny brąz, gęsta, zwarta, obfita, do końca zostaje fajny dość gruby kożuch na piwku [4.5]
                        Zapach: dość intensywny, suszona śliwka, paloność, kawa [4]
                        Smak: gęste, pełne, treściwe, po prostu porządnie cieliste, wyraźny posmak suszonej śliwki, paloność, czekoladowo-kawowe akcenty, lekki posmak toffi w tle, delikatna wytrawność i leciutka goryczka, całość bardzo dobrze skomponowana, alkohol wyczuwalny dopiero po jakiś jako ogrzewacz w środku organizmu, podczas picia nie czuć go [5]
                        Wysycenie: dla mnie idealne, dobre nasycenie które powoduje, ze piwo mimo swej ciężkości pije się dość lekko ale też nie odbija się - nigdy nie zrozumiem dlaczego dość sporo osób uważa, ze porter powinien mieć słabe nagazowanie [5]
                        Opakowanie: najsłabsza rzecz w piwie, rysunek brodacza z podbitym okiem nie przemawia do mnie (ale wiem, że wpisuje się w hipsterską modę nowofalową w piwowarstwie), również historyjka jest od czapy, całość na szkle, firmowy kapsel [3.5]
                        Uwagi: Tak jak już pisałem wcześniej, świetne piwo, jak nie lubię suszonych śliwek to w tym piwie mi one smakowały jako dobrze skomponowany element pośród całej układanki smaków. Wg mnie to piwo jest zdecydowanie lepsze od Imperium Prunum. Świetny produkt

                        Moja ocena: [4.525]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 22-03-2017, 21:23.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Pinio74
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 3881

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Opakowanie: najsłabsza rzecz w piwie, rysunek brodacza z podbitym okiem nie przemawia do mnie (ale wiem, że wpisuje się w hipsterską modę nowofalową w piwowarstwie), również historyjka jest od czapy, całość na szkle, firmowy kapsel [3.5]
                          Jak dla mnie historyjka na butelce jest swego rodzaju "darciem łacha" z hipsterskich birgików. Podanie temperatury w skali Romera, utensylium do picia oraz wskazanie lowercase ambient jako muzyczki do tego piwa, to moim zdaniem nic innego, jak polewka z miłośników sztosów.
                          PS. Lowercase ambient to pasuje mi do martini z oliwką a nie do portera.
                          Last edited by Pinio74; 22-03-2017, 22:11.
                          BIRRARE HUMANUM EST

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jak dla mnie historyjka na butelce jest swego rodzaju "darciem łacha" z hipsterskich birgików. Podanie temperatury w skali Romera, utensylium do picia oraz wskazanie lowercase ambient jako muzyczki do tego piwa, to moim zdaniem nic innego, jak polewka z miłośników sztosów.
                            Kurcze, masz rację, dopiero teraz to zauważyłem bo wcześniej nawet się nie wczytywałem w te napisy na dymkach. To faktycznie polewka z birgików
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • supersklep
                              PiwBiz
                              • 01-2005
                              • 982

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi

                              Uwagi: Tak jak już pisałem wcześniej, świetne piwo, jak nie lubię suszonych śliwek to w tym piwie mi one smakowały jako dobrze skomponowany element pośród całej układanki smaków.

                              Moja ocena: [4.525]
                              Żeby to były tylko suszone śliwki to spoko ale to wędzone śliwki. Nie wszyscy miłośnicy porterów to lubią


                              Comment

                              • supersklep
                                PiwBiz
                                • 01-2005
                                • 982

                                #30
                                W każdym razie szacunek dla Browaru Jabłonowo za to piwo. Od razu bylo wiadomo że będzie komentowane i porównywane do Imperium Prunum. Cena i dostępność piwa dobra. Nie ma takiego wariactwa jak z porterem z Kormorana


                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎