Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cicha fermentacja c.d

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ryvna
    Junior
    • 02-2017
    • 17

    Cicha fermentacja c.d

    Cześć.

    ostatnią warkę, którą tydzień czasu trzymałem w fermentacji burzliwej przelałem (bez osadu drożdzy - sam płyn) do gąsiora na fermentacje cichą.

    Moje pytanie brzmi, czy to, że bulgotanie rurki fermentacyjnej raz na ruski rok jest poprawne? Piwko stoi w gąsiorze od niedzieli a może tylko raz czy dwa razy usłyszałem "bąbelki".

    Szczelność sprawdzona, wujek na tym zrobił nie jeden bimberek.
  • Jimmy_jb
    • 11-2005
    • 911

    #2
    1. Czy sprawdzałeś blg przed i po fermentacji?
    2. Bulgotanie rurki nie jest wyznacznikiem poprawności przebiegu fermentacji.
    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

    Comment

    • ryvna
      Junior
      • 02-2017
      • 17

      #3
      przyznaję się bez bicia, że nie sprawdzałem. to moje początki z warzeniem i umkneło to mojej uwadze.

      Comment

      • ryvna
        Junior
        • 02-2017
        • 17

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
        1. Czy sprawdzałeś blg przed i po fermentacji?
        2. Bulgotanie rurki nie jest wyznacznikiem poprawności przebiegu fermentacji.
        wnioskuje, że nie musi bulgotać, żeby wszystko w gąsiorze szło dobrze?

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23790

          #5
          Nie musi, zapomnij o tym piwie na 1-2 tygodnie i zajmij się warzeniem kolejnego, żebyś za dużo nie myślał co się dzieje w gąsiorze, ot niecierpliwość będzie zmieniać się wprost proporcjonalnie do liczby uwarzonych piw
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • ryvna
            Junior
            • 02-2017
            • 17

            #6
            początki są trudne dla mnie, wole się po stokroć upewnić od piwowarów dużo bardziej doświadczonych, a popełnione błędy skłaniają do refleksji i dalszej nauki.

            Dzięki wielkie, pozdrawiam!

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎